Japonské čerpací stanice nabízejí placené dobíjení elektromobilů

Jan Horčík - 29 Prosinec 2011

Japonské firmy provozující v zemi se rozhodly spustit zkušebně placené dobíjení elektromobilů. Za v přepočtu 722 Kč měsíčně mohou obyvatelé v prefektuře dobíjet svá elektrická auta a využívat i dalších doprovodných služeb.auto elektromobil nabíjení elektromobilu Nissan Leaf

V Japonsku se už déle než rok prodávají elektromobily Nissan Leaf, Mitsubishi iMiEV a další
foto: Hybrid.cz

Prefektura Kanagawa je v rámci Japonska jedním z předních regionů s ohledem na rozvoj elektromobility. Nissan tam před časem testoval inteligentní dopravní systém. Mitsubishi tam zase dodala elektromobily iMiEV tamní policii.

Placené dobíjení bude dostupné prozatím na 27 vybraných čerpacích stanicích společností – JX Nippon Oil, Idemitsu Kosan Co, Cosmo Oil Co. a Showa Shell Sekiyu KK. Společně vytvořili tzv. EV Service Station Network, tedy Servisní síť stanic elektromobilů.

si tímto připisuje další prvenství a ukazuje, že patří mezi přední státy v rozvoji elektromobility. Až dosud totiž “staré” čerpací stanice na elektrická auta prakticky neberaly ohled.

Zpět na HybridPřidat komentář
Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

no nevim 7 stovek za mesic je docela dost na to, ze clovek nabiji na verejne stanici parkrat do mesice. Prakticky to je kolem 1 az maximalne 5x za mesic.
99% casu dobijeni je doma (prakticka zkusenost).

Tj. kdyz vezmu 5x nebijeni. Baterii napr. 17kwh. Clovek ji u benzinky urcite nebude dobijet do plna, takze v prumeru polovinu, tj. 8kwh x 5 Kc x 5 krat dobiti = 200,- Kc! V 7 stovkach je takovych dobijeni 14 tj. musel by clovek dobijet kazdy druhy den u benzinky a to bych chtel teda nekoho videt kdo by takovou hloupost delal.

no jo holt chtej mit staly prijem i kdyz to clovek nevyuziva.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

A to ja by jsem těch sedm stovek za měsic i bral.Nevim za kolik dobijiš nadrž dnes běžnym mediem at naftou nebo benzinem.Ale pokud vozidlo použivaš denně pro cestu do prace nebo školy,tak protankuješ rozhodně vice.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Taky svůj Leaf nabíjím nejraději doma v garáži. Pro každodenní ježdění je to prostě nejpohodlnější. 7 stovek normálně zodpovídá cca 1400km jízdy, takový poplatek za používání dobíjecích stanic může být zajímavý pouze pro lidi co bydlí v paneláku bez garáže a tím pádem nemají možnost nabíjet levněji doma. Při standardním používání, bych dobití na nabíjecí stanici využil max. 2x měsíčně a to asi jen v zimním období.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Mohu vás poprosit o sepsání recenze na váš Nissan Leaf a dát ji na AUTO.cz? Určitě by zaujala mnoho lidí.


ChargeUp! - Komplexní dodávka dobíjecích stanic a souvisejících služebNabíječky elektromobilů CircontrolAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobile-stationVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.