James May z Top Gear si kupuje BMW i3 (s range extenderem)

Jan Horčík - 02 Červen 2014

James May patří do slavné trojice moderátorů zábavné britské televizní estrády Top Gear. Zatímco Richard Hammond a Jeremy Clarkson se nijak netají svým odporem k elektrickým autům, May je naopak podporuje.auto James May Top Gear

James May, jeden ze tří moderátorů pořadu Top Gear
foto: James May/BBC

V rozhlasovém pořadu BBC aktuálně James May prohlásil, že si dokonce hodlá jeden elektromobil v nejbližší době pořídit. Jeho vyvoleným se stalo BMW i3, ovšem doplněné o REx (rozšiřovač dojezdu). Spíš než elektromobilitě tedy May věří v plug-in hybridy. Alespon něco!

May v rozhlasovém rozhovoru naznačil, už nějakou dobu je jasné, že elektromotor představuje "ideální způsob pohonu automobilů". Jeho nákup elektromobilu/plug-in hybridu BMW i3 je podle něj "součástí experimentu" - tedy zda elektrická auta stojí za to.

O rozšiřovači dojezdu pro BMW i3 napůl v žertu prohlásil: "Mělo by se tomu říkat 'naprostá zbabělost', protože to je to co to je a proč jsem si ho pořídil." Dodal ale, že se bude snažit jej využívat co nejméně. "Asi jako když řeknete doktorovi, že nebudete kouřit a pít, ale stejně si sem tam pár dáte…"

Pro cesty na dlouhé vzdálenosti bude ale James May i nadále používat své Ferrari.

Zpět na HybridPřidat komentář
Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Chci vidět, jak se na to bude tvářit Jeremy :-D

Pořídí si miniauto z ostrova Man ;) a bude všude jezdit v něm

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Vidim to na dil, kdy Captain Slow ve snaze zachranit ovzdusi Anglie zustane viset bez baterek nekde u slepic na venkove:).

Obrázek uživatele Jolinar

k tomu ma prece ten Range Extender ne?

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

To je pravda, ale TOP GEAR to samozrejme opepri po svem. A nic proti tomu, mi se ten humor libi:).


ChargeUp! - Komplexní dodávka dobíjecích stanic a souvisejících služebVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.Nabíječky elektromobilů CircontrolAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobile-station
O ČEM SE PRÁVĚ DISKUTUJE?