Jak je to s povinným ručením u elektromobilů nebo aut s hybridními motory?

placená inzerce - 07 Červenec 2020

Pořídili jste si elektromobil? Máme pro vás dobrou zprávu. Majitelé vozidel s elektropohonem zaplatí za povinné ručení míň než vlastníci vozidel se spalovacím motorem. A to až o desítky procent.Povinné ručení je pro hybridy i elektromobily levnější, než pro běžná spalovací auta

Povinné ručení je pro hybridy i elektromobily levnější, než pro běžná spalovací auta
foto: Klikpojisteni.cz

Každé vozidlo, které má přidělenou státní poznávací značku musí mít sjednané povinné ručení. Bez něj na silnici vůz nesmí. Jde o pojištění, které vás chrání pro případ, že třetí straně způsobíte provozem svého vozidla nějakou škodu.

Elektromobily jsou stále populárnější

Jak by také ne. Jejich provoz je poměrně levnou záležitostí, navíc i šetrnější k životnímu prostředí. To se samozřejmě projeví i na ceně povinného ručení, protože její výše není ovlivněna objemem motoru vozidla.

Od čeho se cena povinného ručení odvíjí?

Povinné ručení vás chrání před škodami, které svým vozem způsobíte třetím stranám. Je jedno, zda jde o škody na majetku, nebo zdraví. Nechrání vás ale před finančními důsledky škod, které jste si způsobili sami. K tomu si musíte sjednat havarijní pojištění.
Cenu povinného ručení ovlivňují hlavně 4 faktory:

  • Adresa vašeho trvalého bydliště – Bydlíte v malé vísce, kde potkáte jedno auto za hodinu? Cena povinného bude nižší než u člověka, který bydlí v rušném velkoměstě.
  • Váš věk – čím je pojistník mladší, tím je cena povinného ručení vyšší.
  • Počet bonusových měsíců (měsíců bez nehody)
  • Výkon nebo objem motoru vozidla

Právě objem motoru ale nehraje u pojištění elektromobilu žádnou roli. Některé pojišťovny mají už vytvořenou samostatnou kategorii pro vozidla s alternativním pohonem, ty které ji nemají, řadí tato vozidla do nejnižší kategorie.
Víte, že podle výše uvedených faktorů platí za povinné ručení nejvíc mladí řidiči s bydlištěm v Praze, kteří už zavinili nehodu?

Co dalšího ovlivňuje cenu povinného ručení?

Kromě věku, bydliště a způsobu jízdy pojistníka je také důležité si dobře promyslet, zda pojistné zaplatíte jednou ročně, nebo si tuhle splátku rozdělíte na víc částí.
Víte, že nejdráž vás vyjde pojistka s měsíční frekvencí platby?

Co je při sjednání povinného ručení nejdůležitější?

Dobře si rozmyslete výši pojistných limitů. Minimum je 35 milionů Kč, kdo chce být ale opravdu dobře krytý, ten sáhne po vyšším limitu. Právě pojistný limit totiž určuje, kolik pojišťovna vyplatí třetí straně v případě nehody. Když tento limit škodu nepokryje, doplatíte ji z vlastní kapsy.

Náš tip: Vyberte si to nejvýhodnější pojištění pro elektromobil nebo hybrid on-line a ušetřete ještě nějakou tu korunu navíc.

placená inzerce
Zpět na HybridPřidat komentář

ChargeUp! - Komplexní dodávka dobíjecích stanic a souvisejících služebAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobilVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.e-stationNabíječky elektromobilů Circontrol