Jaguar má už příští rok uvést elektrický sedan

Elektromobil Jaguar I-Pace už se intenzivně testuje a anglická značka s indickými majiteli se připravuje na další krok. Tím má být plně elektrický sedan.

Druhý elektromobil Jaguaru má vycházet z modelu XJ, bude tedy soupeřit s kategorií vozů typu BMW řady 7 nebo Mercedes-Benz třídy S. A samozřejmě Tesla Model S.
foto: Jaguar

Další elektromobil značky Jaguar má být sedan vycházející z modelu Jaguar XJ. Má jít o high-tech vlajkovou loď značky Jaguar, který by se mohla přímo postavit proti Tesla Model S.

Robert Llewellyn z Fully Charged už měl možnosti si vyzkoušet Jaguar I-Pace, první elektromobil britské značky. Ten by se měl začít prodávat ještě letos za ne právě nízkou cenu kolem $75 000.
foto: Jaguar

Zatímco Jaguar I-Pace, malé elektrické SUV, půjde na trh ještě letos, nový elektromobil značky Jaguar by měl být uveden už příští rok. Jaguar nedávno oznámil, že od roku 2020 už si žádné auto této značky bez elektromotoru nekoupíte.

10 Comments on “Jaguar má už příští rok uvést elektrický sedan”

 1. off: ešte iná podivnosť: ako sa u nás po prestavbe
  off: ešte iná podivnosť: ako sa u nás po prestavbe dunajských prístavov a industrializácie v centre Bratislavy, zmenilo a mení centrum pri Dunaji a nepoznanie, rovnaká skupina investorov plánuje postaviť jednokoľajový vlak/y ktoré tam ludi budu voziť, aby nemuseli auta.

 2. Aspoň ty Indové jsou progresivnější a maj lehkej
  Aspoň ty Indové jsou progresivnější a maj lehkej předstih před dinosaurama. Pokud předvedou dotažený auto, tak to vytvoří pozitivní konkurenční tlak na Teslu a Jaguar si o dost polepší mezi klasickou konkurencí. Tesla už na trhu nebude trčet jak kůl v plotě. Otázka bude jak moc na tom bude Jaguar vydělávat.

     1. V pohodě. Reálně to není a nebude o elektromobilitě
      V pohodě. Reálně to není a nebude o elektromobilitě nikdy, dokud třeba VW bude chrlit denně 2.000 spalovacích Golfů a současně 35 eGolfů. S plánem zdvojnásobit jejich produkci do 3/2018 na 70. Čekačky – dlouhé – jsou prakticky na všechna elektrická auta, taková je po nich poptávka. Někde je to zoufalost už od počátku – Chevrolet Bolt a 7.000 ks pro celý svět v celém roce 2017. Tedy 3,5 dne výroby spalovacích Golfů……

  1. Opravdu zvláštní vnímání pojmu „lehkej předstih před
   Opravdu zvláštní vnímání pojmu „lehkej předstih před dinosaurama“ 😀

   Když se podívám na stránky VW a Jaguaru, tak na prvních vidím „VW e-Golf od 969.900,- Kč“, na druhých „Koncept vozu Jaguar I-Pace“

   Ale jestli je míněn předstih v konceptech, pak je to něco jiného 😀

   1. 1. Mluvím spíš o blízké budoucnosti, než o
    1. Mluvím spíš o blízké budoucnosti, než o přítomnosti.
    2. I-Pace už dávno není koncept ale skoro hotový auto, který jde na trh letos v létě a ne až někdy roce 2020 jako zbytek dinosaurů nebo později. Jeho 200 předprodukčních verzí už loni dokončilo testování a ke konci roku 2017 bylo auto z 99 % hotové.
    3. Zde uváděnej Jaguar sedan jde na trh hned příští rok 2019 jako hotový auto čili žádnej koncept, tudíž ne až po roce 2020.
    4. Oba Jaguáry jsou od podlahy vyvinuté elektromobily na vlastní platformě a ne žádnej předělanej spalovák jako e-Golf se vším s tím spojeným omezením.
    5. VW uvede svojí čistě elektrickou platformu až v roce 2020 se svým bobkem I.D. Buzz a SUVéčkem I.D. Crozz. Až v roce 2022 dá na trh svůj I.D. Buzzík.
    6. Řekni mi prosím, kolik velkobaterkovejch elektroaut od dinosaurů má při jít na trh letos a kolik příští rok? Já jich tam moc nevidím, pokud teda nějaké.
    7.Obavám se, že poněkud zvláštní vnímání pojmu „lehký předstih“ mohu přisoudit akorát tobě.

    p.s. VW dá autopilota do svejch elektrik až v roce 2025, čili až za 7 let! Kdy tak učiní Jaguár a zda vůbec to už si dohledej sám, autopiloty až tolik nesleduju.

Napsat komentář