Inženýři z Toyoty si postavili hybridní roadster

Jan Horčík - 05 Únor 2014

Když inženýři automobilky Toyota zrovna nepracují ve svých kancelářích, pracují doma. Ve volném čase tak pod jejich rukama vznikl prototyp plug-in hybridního roadsteru TE-Spyder800. Představil se nedávno na autosalonu v Tokiu.auto TE-Spyder800 plug-in hybrid roadster prototyp

Prototyp plug-in hybridního roadsteru TE-Spyder800
foto: Toyota Engineering Society

Plug-in hybrid TE-Spyder800 je v zásadě úplně jinak přeskládaná Toyota Prius na podvozku sportovního roadsteru Toyota MR2. Hlavní pohonnou jednotkou je 1,5l motor nesoucí označení 1NZ-FE běžící v Ottově cyklu, který se dříve používal u modelů Prius.

Díky modifikovanému výfuku umí vyloudit výkon až 116 koní při 6400 ot./min. Doplněn je o elektromotor s výkonem 102 koní, taktéž z Priusu (třetí generace), to vše propojeno převodovkou E-CVT. Baterie je umístěna v podlaze, aby hmotnost byla co nejníž.

Díky tomu všemu se podařilo hmotnost prototypu udržet pod 1000 kg a z 0 na 100 km/h dokáže auto zrychlit během 5,8 vteřiny. Do výroby se auto pochopitelně nikdy nedostane, je to pouze hobby projekt zjevně značně nadšených zaměstnanců Toyoty. I tak, tleskáme!

Zpět na HybridPřidat komentář
Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Radsej si mohli zajst na pivo.


ChargeUp! - Komplexní dodávka dobíjecích stanic a souvisejících služebVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.Autonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobilNabíječky elektromobilů Circontrole-station