innogy kupuje americký PlugShare, největší aplikaci pro hledání nabíječek

redakce - 09 Říjen 2018

innogy pokračuje v expanzi v oblasti elektromobility. Akvizicí firmy Recargo innogy získává know how a odborníky přední softwarové společnosti pro elektromobilitu v USA.PlugShare je jednička pro vyhledávání dobíječek pro elektromobily v USA

PlugShare je jednička pro vyhledávání dobíječek pro elektromobily v USA
foto: innogy

Díky akvizici innogy také získává plný přístup k populární mobilní aplikaci PlugShare. PlugShare představuje největší a nejpřesnější světovou mapu a databázi dobíjecích stanic pro řidiče elektromobilů.

Uživatelům umožňuje najít více než 150 tisíc veřejných dobíjecích bodů pro elektromobily na celém světě. Aplikace PlugShare poskytuje řidičům podrobné a přesné údaje o dobíječkách bez ohledu na jejich operátora. Aplikaci znají a pravidelně využívají také čeští řidiči elektromobilů.

„Recargo je vynikajícím doplňkem k našim stávajícím aktivitám v USA. Obecně platí, že elektrická mobilita v USA zažívá boom a celosvětově je USA jedním z nejatraktivnějších trhů pro elektrickou mobilitu. Díky aplikaci a její databázi s přístupem ke geografickým datům z celé USA a Evropy budeme moci nabídnout našim zákazníkům ještě lepší IT služby a řešení v oblasti elektrické mobility,“ řekl Martin Herrmann, COO Retail innogy SE.

PlugShare je v USA aplikace číslo jedna pro vyhledávání dobíjecích stanic pro elektromobily. Nabízí kompletní databázi všech nabíjecích stanic ve spojených státech komunitě s více než 350 tisíci aktivními uživateli.

"Těšíme se na produktivní spolupráci s innogy. Jsem přesvědčen, že využijeme naše společné odborné znalosti k dalšímu rozvoji mezinárodního trhu elektromobility,“ dodal Brian Kariger, CEO Recargo.

tisková zpráva
Zpět na HybridPřidat komentář
Obrázek uživatele Josef

Podle mého špatná zpráva. PlugShare má velkou cenu a měl by být spíše nezávislý. Velká škoda.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Přesně tak, po zkušenostech s Inogy jsem rád, že jsem aplikaci nikdy nepoužil ani na naléhání zdejších přispěvatelů. Ani v budoucnu ji již nepoužiji.

Já osobně nejraději používám EV mapu a Chargemap. Je škoda, že teď ČEZ jde do toho s Polyfazerem... myslím, že EV mapa to má dobře propracované a největší počet zmapovaných dobíjecích bodů...

Teď je jen otázkou, jestli je to dobře nebo špatně. Plugshare byl dobrý, bude stále? Nebo bude lepší?

---

2015: Renault Twizy 2013 (prodán 2016) | 2016: Citroen C-Zero 2012
2018: Nissan Leaf Acenta 24kWh 2014 (prodán 9/2020) | 2019: Elektrokoloběžka Xiaomi Scooter, sekačka Güde 40 V/2.5 Ah | 2020: FVE 2.4 kWp, Hyundai Ioniq electric 28 kWh

Tak to by mohl ĆEZ jít taky pod PlugShare a dát nabíjení za odebranou energii a opustit Polyfazer s jejich nešťastným časovým účtováním...
Škoda že nepodpoříme naši EVMapu.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Doufame, ze s EVMapou se spoji EON, ve Vystrkove uz takto ovladane dobijecky maji.

EON už se pravděpodobně spojil s Newmotionem, jelikož v jejich aplikaci jsou nějakou dobu vidět stanice EONu i s připravovanou cenou za kWh. V Praze se už přes ně nechá nabíjet a stojí to 0,46 euro/kwh.
Faktura mi ale zatím přijde z Amsterodamu v eurech...
Místo aby všichni (ČEZ, EON, PRE) šli pod EVMapu, tak to bude "každý pes jiná ves".

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Kdepak. NewMotion uz byl koupen Shellem.
Tyto akvizice nezavislych nabijecich portalu poskytovateli energie je jednoznacne negativni vyvoj protoze je jenom otazkou casu, kdy zacnou vyzadovat koupi energie od nich pokud chce stanice zuatat v seznamu.

Ano o koupi Shellem vím. Ale není tomu dávno, kdy se tu psalo, že novou aktualizací aplikace myNewMotion je možno přes ně nabíjet v ČR, a že doplnili EON a nějaké stanice v Praze.
Mohli by jít všichni pod PluhShare, když nechtějí EVMapu a bylo to.
Stejně dojde k tomu, jako je to v cizině, že na stanice se dá pusti přes více karet a aplikací a přes každou jsou jiné ceny...


ChargeUp! - Komplexní dodávka dobíjecích stanic a souvisejících služebe-stationAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobilVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.Nabíječky elektromobilů Circontrol
O ČEM SE PRÁVĚ DISKUTUJE?