Hyundai ve svých vozech představuje inteligentní systém čištění vzduchu

redakce - 22 Květen 2019

Hyundai vyvinul inteligentní systém „chytrého čištění vzduchu“, který sleduje kvalitu vzduchu v interiéru a automaticky zajišťuje jeho filtraci.Cestující mohou v reálném čase kontrolovat kvalitu vzduchu v interiéru prostřednictvím informačního, zábavního a navigačního systému vozidla.

Cestující mohou v reálném čase kontrolovat kvalitu vzduchu v interiéru prostřednictvím informačního, zábavního a navigačního systému vozidla.
foto: Hyundai

Tato inovace navazuje na předchozí úsilí koncernu HMG o vylepšování kvality vzduchu v interiérech svých vozů. Nový systém automatizované a nepřetržité kontroly kvality vzduchu v interiéru aktivuje při jejím poklesu účinnou filtraci. Díky tomu mohou cestující dýchat vzduch „excelentní“ čistoty.

Nová technologie kombinuje inovativní metody vyspělé filtrace, která dokáže zachytávat jemné částice již před tím, než cestující nastoupí do vozu, a vzduch v interiéru čistí po celou dobu jízdy.

Nově vyvinutý systém, o jehož využití v budoucích vozidlech Hyundai a Kia se již uvažuje, reaguje na rostoucí obavy z vlivu jemných částic na zdraví, a to zejména v městských oblastech s velmi vysokou hustotou silniční dopravy.

Konvenční systémy čištění vzduchu fungují pouze po určitou dobu a poté se vypnou bez ohledu na aktuální kvalitu vzduchu v interiéru. Nový systém chytrého čištění vzduchu proto nepřetržitě sleduje kvalitu vzduchu uvnitř vozu, a pokud kvalita vzduchu klesne na „uspokojivou“ úroveň, aktivuje čisticí funkci.

Proces čištění zůstává aktivní, dokud kvalita vzduchu nedosáhne „excelentní“ úrovně. Dokonce i za situace, kdy je kvalita venkovního vzduchu „špatná“, dokáže systém vyčistit vzduch na „excelentní“ kvalitu téměř okamžitě.

Cestující mohou sledovat kvalitu vzduchu v interiéru na displeji informačního, zábavního a navigačního systému. Kvalitu vzduchu vizuálně indikuje digitální 16sloupcový graf, který zobrazuje změny v reálném čase.

Naměřené hodnoty jsou klasifikovány podle standardů korejské organizace pro ochranu životního prostředí KECO (Korea Environmental Corporation), které rozlišují čtyři úrovně kvality vzduchu na základě množství jemných částic, a to excelentní, dobrou, uspokojivou a špatnou.

„Tím, že umožníme našim zákazníkům dýchat nejčistější vzduch, a to dokonce i ve velmi znečištěných oblastech, znovu dokazujeme, že Hyundai přistupuje k péči o své zákazníky s maximální důsledností,“ řekl YongSuk Shin, vedoucí konstrukce a designu systémů pro interiér a exteriér.

„Tato inovace je jen jedním z mnoha projektů, na nichž pracujeme, abychom poskytovali našim zákazníkům uvnitř vozu nejlepší možné prostředí.“ Hyundai zkonstruoval integrovaný laserový senzor, který zaručuje odolnost a spolehlivost systému.

Obvykle používané senzory mohou být časem nespolehlivé, protože jemné částice se mohou postupně hromadit na měřicích plochách. Výzkumný a vývojový tým koncernu Hyundai tento problém odstranil inovativní konstrukcí na základě laseru. Přísné testování navíc zaručuje stoprocentní funkčnost elektromotorů ventilátorů a senzorů čisticího systému i za extrémně vysokých nebo nízkých teplot.

Nový systém čištění vzduchu v interiéru je kombinován s vyspělými filtry vzduchu o vysoké účinnosti, které zvyšují podíl zachycených jemných částic z 94 % na 99 %. Nový filtrační systém navíc disponuje funkcí odstraňování zápachu pomocí aktivního uhlí a pro podporu čisticího procesu může automaticky uzavřít okna vozu.

tisková zpráva
Zpět na HybridPřidat komentář

Pekne, lebo aktualna vzduchotechnika v Ioniq-u je jednou z jeho mala slabin - proste pri zapnutej klime "to fuka"

Ale zas "dokaze automaticky zavriet okna" - toho sa skor obavam, lebo aktualne mi je Ioniq schopny v strede tunela sam zapnut intenzivne vetranie celneho skla, ked ma dojem, ze sa vlhkost zvysila. A zrusit sa to da len tak, ze "natvrdo" vypnem klimu...

---

Ioniq 80000 km, Solar, FVE

Obrázek uživatele spetak

Vím, jakej bordel mají lidi v autech. Paradoxně čím dražší auto, tím větší bordel. Snaha se cení, jen mi to přijde jako pokus čistit vzduch na smetišti.

---

Už jen EV, najeto 150 tisíc km.

Klíčové je jak se určuje "kvalita" vzduchu.

Obrázek uživatele Franta Koudelka STS CHvojkovice Brod

jak moc "jemné částice" ?? Obavy z vlivu jemných částic na zdraví zejména v městských oblastech s velmi vysokou hustotou silniční dopravy??????? To je hotová KOLEKTIVNÍ SEBEVRAŽDA fčezkých zemích :)))) jak říká náš ministr ;)
Dokud to nemá filtr HEPA jako TMX je to roku 2019 pouze šrot!!

https://shop.tesla.com/us/en/product/vehicle-accessories/model-x-hepa-air-filtration-upgrade.html

https://www.youtube.com/watch?v=4DwD1J19oRQ

https://kcc-hho.webnode.cz/tesla/tesla-model-x/

---

Za klima/Sněhuláky/GRÉTU/GrínDojčUWH/EX-REB/TESLU a BD ;) ČEZKO země zaprodaná, ropáků autopopelnic plná, žlutým svinstvem oplývající ;) Zpátečníky Zaprděnce a čuchače fosilního fetu budoucnost nemiluje, kdo nejde s dobou jako by DEBYL ;) 1.liga MISTŘI: Kuk/Saman/Švarc 5.kolona ROPÁCI: runner42

A pro chodce, kteri svou prepravou nezamoruji vzduch jemnymi casticemi nic nemaji? :-) Ti, o smradi, budou mit cisty vzduch, za nimi at lidi zdechnou? :-). Nemyslim si, ze toto je spravna cesta. Co takhle resit priciny?
Pokud jim jde o odstraneni pilu - tj. prirodnich alergenu, apod., pak to je jina a omlouvam se. :-)

Obrázek uživatele Anonym123

neviem či to bolo v článku, či odkaz v diskusii, ale bolo tam tvrdenie, že cestujúci v aute dýchajú "horší" vzduch, viac škodlivín ako chodci na chodníku.
a aj tí, ktorí nevytvárajú škodliviny sú za situáciu rovnako zodpovední. slovami obhajcov napr fajčenia dýchajú ten smrad dobrovoľne!
ak platí že alergiu jednotlivec získava pôsobením (čohokoľvek) v stave oslabeného organizmu (napr. chorobou), potom alergénom každého jednotlivého postihnutého sa môže stať čokoľvek. som príkladom - narodil som sa a celú mladosť som prežil v čistejšom prostredí ako tatry. a mám od útleho detstva nielen (liečenú) alergiu (na kadečo) a astmu (tú neliečim).
a k filtrácii a stanovení čo je treba odstrániť - kontrolné stanice mali referenčné vzorky. tuná nepredpokladám ani servisné intervaly.

No jo. Příčinu lze těžko zpeněžit.

Obrázek uživatele Kuk

Co bys taky chtěl když sis od nich nic nekoupil? Zadarmo to rozdávat nebudou ;D
Chodci si můžou koupit respirátor katergorie FFP3 NR, nebo respirátor s aktivním uhlím nebo polomasky či celomasky s přislušnejma FFP3 filtrama, či skafandr. :D

---

Každej nahrazenej spalovák se počítá - Leave the oil in the soil and the coal in the hole. - Sekám a vysávám na baterky. // ‪#‎BasuraChallenge‬ ‪#‎trashtag‬

Diky :-D

Obrázek uživatele Kuk

Zde je respirátor i s uhlíkovým filtrem ale jen FFP2
https://www.obi.cz/respiratory-a-prislusenstvi/lux-respirator-proti-jemnemu-prachu-s-uhlikovym-filtrem/p/2485571

A zde je dokonce FFP3 i s aktivním uhlím
https://www.inzep.cz/respirator-bls-zero-30-ffp3-tvarovany-s-ventilkem-aktivni-uhli/?gclid=EAIaIQobChMI0o61uqqv4gIVFuWaCh3YkwEtEAkYCiABEgLgN_D_BwE

---

Každej nahrazenej spalovák se počítá - Leave the oil in the soil and the coal in the hole. - Sekám a vysávám na baterky. // ‪#‎BasuraChallenge‬ ‪#‎trashtag‬

Obrázek uživatele Kuk

Samozřejmě to že tě FFP3 ochrání před mikročásticema nezaručuju stejně jsko to že tě aktivní uhlí ochrání před jedama. Ale pořád je to lepší než nic, nebo drátem do voka :D

---

Každej nahrazenej spalovák se počítá - Leave the oil in the soil and the coal in the hole. - Sekám a vysávám na baterky. // ‪#‎BasuraChallenge‬ ‪#‎trashtag‬

Obrázek uživatele Kuk

Tady maj FFP3 i s aktivním uhlí zrovna v akci za 58 kč! ;)
https://www.korus-eshop.cz/respirator-ffp3-nr-06007-aktivni-uhli

---

Každej nahrazenej spalovák se počítá - Leave the oil in the soil and the coal in the hole. - Sekám a vysávám na baterky. // ‪#‎BasuraChallenge‬ ‪#‎trashtag‬

Obrázek uživatele Radovan

Vy jste pánové nepochopili sdělení Hyundai. Máte si koupit jejich auto, tam už filtr je. Pěšky chodit nemáte vůbec :-)

P.S. Že ten prach emituje zrovna sračkomet Hyundai je samozřejmě druhotné, podružné, irelevantní a s ničím to nesouvisí. :-(

---

BEV Peugeot Ion nový 4/2014, dnes 91 tis. km, 5/2016 2.ojetý ženě, dnes 42 tis. km (56 celkem), ekolo Agogs SilverGo 10/2013, dům FVE 3,6kWp 9/2009, ohřev vody solár Vaillant 6/2010, vlastní studna 1999, dřevodům sendvič panel 2000, permakulturní zahrada 2017, zachytávání dešťovky 880L Keter 4/2020.


Autonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobilVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.e-stationNabíječky elektromobilů Circontrol