Hyundai uskuteční investice do dalších společností z vodíkového odvětví

redakce - 04 Listopad 2019

Hyundai investuje do společností Impact Coatings, H2Pro a GRZ Technologies, specializovaných na palivové články, výrobu vodíku a technologie uchovávání vodíku.Investice do budování infrastruktury a efektivní výroby elektromobilů s palivovými články má upevnit vedoucí postavení společnosti Hyundai v oblasti vodíkového pohonu

Investice do budování infrastruktury a efektivní výroby elektromobilů s palivovými články má upevnit vedoucí postavení společnosti Hyundai v oblasti vodíkového pohonu
foto: Hyundai

Společnost Hyundai Motor Company uskuteční zásadní investice do tří společností z vodíkového odvětví – Impact Coatings, H2Pro a GRZ Technologies. Chce tak "upevnit své vedoucí postavení v globálním „ekosystému“ vodíkových palivových článků".

Strategické investice přicházejí v době zvýšené poptávky po technologii palivových článků. Spolupráce s předními specializovanými společnostmi umožní značce Hyundai rozšiřovat vodíkovou infrastrukturu a zvyšovat efektivitu výroby elektromobilů s palivovými články.

„Naše investice do těchto inovativních společností sníží náklady na výrobu elektromobilů s palivovými články a zvýší úroveň bezpečnosti i cenovou dostupnost vodíkové infrastruktury,“ řekl Youngcho Chi, prezident a ředitel odpovědný za inovace ve společnosti Hyundai Motor Group.

„Věříme, že tímto krokem urychlíme rozšíření vodíkových technologií, a to nejen díky zlepšení cenové dostupnosti elektromobilů s palivovými články pro naše zákazníky.“

Impact Coatings

Impact Coatings AB je předním dodavatelem materiálů, strojů a služeb pro povrchové úpravy PVD, používané při výrobě palivových článků. Keramické povrchové úpravy této švédské společnosti jsou nákladově efektivní náhradou vzácných kovů v konstrukci palivových článků.

Společnosti Hyundai a Impact Coatings se v nově uzavřené smlouvě o společném vývoji dohodly na výzkumu a vývoji nové generace materiálů, procesů a vybavení pro různá využití, včetně palivových článků a výroby vodíku.

H2Pro

H2Pro je izraelský startup, který vyvinul efektivní, cenově dostupnou a výrobně bezpečnou technologii štěpení vody E-TAC (Electrochemical, Thermally Active Chemical). Technologie společnosti H2Pro umožní společnosti Hyundai snížit náklady na výrobu vodíku, a tím i cenu tohoto paliva pro zákazníky.

Jedná se o druhou investici společnosti Hyundai do tohoto startupu od listopadu 2018, kdy s ním pobočka Hyundai CRADLE Tel Aviv poprvé navázala partnerství.

GRZ Technologies

Společnost GRZ Technologies má sídlo ve Švýcarsku a specializuje se na inovativní skladování energie v podobě vodíku. Její technologie uchovává vodík bezpečněji při nižším tlaku a vyšší hustotě.

Patentovaná technologie stlačování vodíku je také cenově výhodnější. Dohoda mezi společnostmi Hyundai a GRZ urychlí snahu výrobce automobilů o komercializaci vodíkové infrastruktury a zajištění její větší dostupnosti pro zákazníky.

Hyundai Motor je světovým lídrem ve vývoji technologie vodíkových palivových článků. Jako první výrobce automobilů na světě uvedl v roce 2013 na trh elektromobil s palivovými články, model ix35 Fuel Cell, který na některých trzích nesl označení Tucson Fuel Cell.

Druhá generace elektricky poháněných vozidel, napájených palivovými články, je reprezentována modelem Hyundai NEXO, který má dojezd více než 609 kilometrů, za jízdy čistí vzduch a jeho jediné emise představuje čistá vodní pára.

tisková zpráva
Zpět na HybridPřidat komentář
Obrázek uživatele Radovan

Kdyby nevyhazovali prachy za vodík, ale raději navýšili výrobu elektrik, co se na ně čeká dlouhé měsíce......

---

BEV Peugeot Ion nový 4/2014, dnes 96 tis. km, 5/2016 2.ojetý ženě, dnes 46 tis. km (60 celkem), ekolo Agogs SilverGo 10/2013, dům FVE 3,6kWp 9/2009, ohřev vody solár Vaillant 6/2010, vlastní studna 1999, dřevodům sendvič panel 2000, permakulturní zahrada 2017, zachytávání dešťovky 880L Keter 4/2020.

.

Obrázek uživatele Kuk

off
Tesla Y ze všech stran ve 3D
https://www.turbosquid.com/de/3d-models/tesla-y-rigged-model-1416254

---

Každej nahrazenej spalovák se počítá - Leave the oil in the soil and the coal in the hole. - Sekám a vysávám na baterky. // ‪#‎BasuraChallenge‬ ‪#‎trashtag‬

Btw včera sem viděl u Nagoji poprvé TM3. Sem zvědavěj jak se tu budou prodávat.

Stát to o něco míň tak to už objednávám.


ChargeUp! - Komplexní dodávka dobíjecích stanic a souvisejících služebe-stationAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobilNabíječky elektromobilů CircontrolVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.