Hyundai Tucson ve variantě Plug-in Hybrid přichází na český trh

redakce - 21 Duben 2021

Na český trh vstupuje vrcholná verze Plug-in Hybrid populárního SUV Hyundai Tucson. K dispozici bude pro všechny výbavové stupně vyjma nejnižšího stupně Start.Ceny plug-in hybridních variant Hyundai Tucson Plug-in hybrid začínají na 899 990 Kč vč. DPH.

Ceny plug-in hybridních variant Hyundai Tucson Plug-in hybrid začínají na 899 990 Kč vč. DPH.
foto: Hyundai

Nabídku elektrifikovaných pohonných jednotek populárního SUV Hyundai Tucson na českém trhu doplňuje po mild-hybridní a full-hybridní variantě také vrcholná verze Plug-in Hybrid, která je k dispozici pro všechny výbavové stupně vyjma nejnižšího stupně Start. Zvolit ji lze i pro sportovní varianty N Line a N Line Style

Základem pohonného řetězce je přeplňovaný zážehový motor 1,6 T-GDI doplněný elektromotorem o výkonu 67 kW, jehož napájení zajišťuje sada trakčních akumulátorů o kapacitě 13,8 kWh.

Při společném provozu poskytují maximální systémový výkon 195 kW/265 koní a točivý moment 350 Nm. Pohonná soustava je kombinována výhradně se šestistupňovou automatickou převodovkou s hydrodynamickým měničem a pohonem všech kol.

Plug-in hybridní pohon umožňuje zcela novému modelu TUCSON maximálně hospodárný provoz, při jízdě na elektřinu také nulové lokální emise a velmi tichou jízdu na více než 60 kilometrech (ve městě ještě více).

Zákazníky v České republice navíc opravňuje k získání EL registračních značek, umožňujících bezplatné parkování v centrech velkých měst a použití rychlostních silnic.

Trakční akumulátor je u verze Plug-in Hybrid umístěn pod předními sedadly a neomezuje tak objem zavazadlového prostoru, který činí 558 – 1721 l dle VDA. Navíc díky palubní dobíječce o výkonu 7,2 kW se nový Tucson Plug-in hybrid dobije za méně než 3 hodiny. Maximální hmotnost brzděného přívěsu je u verze Plug-in Hybrid 1 350 kg.

Součástí každé nabídky je také sada Benefitů Hyundai včetně sady zimních pneumatik a AC dobíjecího kabelu Type 2 zdarma, pětileté záruky bez omezení počtu najetých kilometrů a záruky 8 let a 160 000 km na trakční akumulátor.

tisková zpráva
Zpět na HybridPřidat komentář

Parádní Tuscon.

https://www.prnewswire.com/news-releases/factorial-energy-emerges-from-stealth-mode-unveiling-groundbreaking-40-amp-hour-solid-state-battery-cell-for-evs-301272661.html


ChargeUp! - Komplexní dodávka dobíjecích stanic a souvisejících služebVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.Autonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobile-stationNabíječky elektromobilů Circontrol