Hyundai připravuje v jihovýchodní Asii sdílení elektromobilů

redakce - 17 Leden 2018

Hyundai oznámil uzavření strategického partnerství se společností Grab, předním poskytovatelem dopravních a logistických služeb v jihovýchodní Asii. auto elektromobily hybridy plug-in Hyundai Ioniq line-up

Partnerství má pomoci Hyundai získat v regionu další možnosti v oblasti sdílené ekonomiky a upevnit tak pozici na jednom z nejrychleji rostoucích trhů na světě.
foto: Hyundai

Partnerství má pomoci Hyundai získat v regionu další možnosti v oblasti sdílené ekonomiky a upevnit tak pozici na jednom z nejrychleji rostoucích trhů na světě. Obě společnosti budou nyní společně rozvíjet a poskytovat inovační služby zákazníkům včetně nové platformy služeb v oblasti dopravy, která počítá s využitím elektromobilu Hyundai Ioniq Electric.

„Strategická investice Hyundai ve společnosti Grab představuje vznik partnerství mezi oběma stranami a posouvá Hyundai o krok blíže k realizaci naší vize pro budoucí mobilitu. Odborné znalosti společnosti Grab na trhu jihovýchodní Asie spolu s vedoucím postavením Hyundai v oblasti ekologických vozidel přinesou zákazníkům naprosto novou úroveň služeb," vysvětlil Dr. Young Cho Chi, ředitel pro inovace a šéf divize strategie a technologie Hyundai Motor.

„Nadále budeme rozšiřovat spolupráci s předními poskytovateli dopravních služeb na celém světě," dodal. „Dostáváme se do další fáze růstu naší společnosti a těšíme se na úzkou spolupráci s Hyundai. Pokračujeme tak v zavádění inovací a nových řešení mobility pro celou jihovýchodní Asii. Jsme rádi, že můžeme přivítat Hyundai v naší globální síti strategických partnerů a jsme přesvědčeni, že se tak posuneme do další fáze dlouhodobého růstu společnosti," uvedl Anthony Tan, generální ředitel skupiny a spoluzakladatel společnosti Grab.

Společnost Hyundai již v lednu roku 2017 uzavřela partnerství s firmou WaiveCar, která poskytuje službu sdílení vozidel a která využívá modely Ioniq Electric v USA. V říjnu loňského roku spustil Hyundai svou první službu sdílení elektrických vozidel v Amsterodamu a v listopadu předala první flotilu hybridních modelů Ioniq pro novou službu sdílení vozů Stadtauto ve Vídni.

Hyundai Ioniq je první model na světě, který nabízí tři elektrifikované pohony - hybridní, plug-in hybridní a čistě elektrické - v jediné karoserii. Společnost Grab provozuje největší dopravní síť v jihovýchodní Asii a je jednou z nejčastěji používaných v regionu s více než 3,5 miliony jízd za den.

Aplikace Grab funguje na více než 77 milionech mobilních zařízení a umožňuje cestujícím přístup do největší flotily pozemní dopravy v regionu. Grab nyní nabízí vozy, motocykly, taxi službu a carpooling v 8 zemích a 168 městech v jihovýchodní Asii.

tisková zpráva
Zpět na HybridPřidat komentář
Obrázek uživatele Radovan

Přeloženo do češtiny, pokud je dnes čekačka na Ioniqa dlouhá, bude ještě delší. Trhy Asie mají logicky přednost.

---

BEV Peugeot Ion nový 4/2014, dnes 91 tis. km, 5/2016 2.ojetý ženě, dnes 42 tis. km (56 celkem), ekolo Agogs SilverGo 10/2013, dům FVE 3,6kWp 9/2009, ohřev vody solár Vaillant 6/2010, vlastní studna 1999, dřevodům sendvič panel 2000, permakulturní zahrada 2017, zachytávání dešťovky 880L Keter 4/2020.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

nový termín pro statický zážeh SpaceX Heavy je v pátek 19.01.2018 od 21:30 do 03:30

vtm.zive.cz/clanky/falcon-heavy-online/sc-870-a-191123/default.aspx

technet.idnes.cz/elon-musk-elektromobil-obezna-draha-slunce-f2b-/tec_vesmir.aspx?c=A180116_125917_tec_vesmir_mla

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Dobra zprava. Aspon si na elektroauta zvykne verejnost.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Ve zvykání veřejnosti žádný problém neexistuje, pro elektroauta je důležitá prodejní cena (v této taxíkářské formě už minimálně) a pak místní nacenění elektřiny a benzínu.
V Česku jsou ceny benzínu a noční elektřiny jedny z nejvhodnějších pro elektroauta na světě, ale u nás se používají taxíky minimálně, takže se tu čeká jen na ten pokles nákupních cen, který nejspíš přinese po roce 2020 Škodovka.


Nabíječky elektromobilů CircontrolVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.Autonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobile-station