Hyundai připravuje konkurenci pro Prius

Jan Horčík - 04 Září 2014

Hyundai Sonata Hybrid je přeci jen příliš velké a luxusní auto na to, aby mohlo soupeřit s "lidovým hybridem" v podobě vozu Toyota Prius. Svůj Prius už ale podle všeho připravuje Ford a nejnověji také Hyundai.auto hyundai blue will

v roce 2010 představila automobilka Hyundai svůj koncept Blue-Will, který byl poháněn 1,6l čtyřválcem s přímým vstřikováním o výkonu 152 koní a 100kW elektromotorem.
foto: Hyundai

Magazínu Autoguide.com se dokonce podařilo zachytit připravovanou jihokorejskou konkurenci pro Prius z továren Hyundai během testování. Prozatím je nový hybridní pohon Hyundai testován na mulách Elantra GT, ale následně by měl putovat do zcela nového vozu.

Ten se nejspíš objeví ve dvou verzích, které budou konkurovat klasickému modelu Toyota Prius a jeho kombi verzi Toyota Prius V (v Evropě známém jako Prius+). Zatím to vypadá, že Hyundai se alespoň zpočátku, narozdíl od Fordu, nebude tlačit do plug-in hybrid verze.

Zpět na HybridPřidat komentář

ChargeUp! - Komplexní dodávka dobíjecích stanic a souvisejících služebNabíječky elektromobilů Circontrole-stationAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobilVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.