Hyundai představuje jako první na světě systém airbagů pro vícenásobné kolize

redakce - 13 Únor 2019

Hyundai informoval o vývoji a budoucím komerčním využití systému airbagů pro vícenásobné kolize. První systém svého druhu na světě významně zvyšuje účinnost ochrany airbagy při nehodách s vícenásobnými kolizemi.Budoucí vozidla Hyundai a Kia obdrží nejmodernější technologie airbagů, které zvýší bezpečnost řidičů a cestujících minimalizací rizika poranění při nehodách s vícenásobnými kolizemi

Budoucí vozidla Hyundai a Kia obdrží nejmodernější technologie airbagů, které zvýší bezpečnost řidičů a cestujících minimalizací rizika poranění při nehodách s vícenásobnými kolizemi
foto: Hyundai

Při těchto nehodách následují po prvním nárazu sekundární kolize s dalšími objekty, jako jsou stromy, elektrické sloupy nebo ostatní vozidla. Podle tohoto scénáře probíhají tři nehody z deseti.

V současnosti používané systémy airbagů nenabízejí sekundární ochranu, pokud není první náraz dostatečně intenzivní pro jejich aktivaci. Systém airbagů pro vícenásobné kolize umožňuje účinnou aktivaci airbagů po sekundárním nárazu na základě přesného zjištění stavu vozidla a cestujících.

Nová technologie Hyundai detekuje polohu cestujících v interiéru po první kolizi. Jsou-li cestující uvedeni nárazem do neobvyklé polohy, účinnost současné bezpečnostní technologie může být omezena.

Systém airbagů pro vícenásobné kolize je koncipován pro ještě rychlejší naplnění, pokud by bezpečnostní systémy v první fázi nebyly efektivní. Díky tomu poskytuje vyšší úroveň bezpečnosti v situaci, kdy jsou řidič a cestující nejzranitelnější.

Změnou nastavení intenzity kolize, nezbytné k aktivaci airbagů, reaguje systém airbagů při sekundárním nárazu rychleji, čímž zvýší bezpečnost cestujících ve vozidle, jež se stalo účastníkem nehody s vícenásobnými kolizemi.

„Očekáváme, že rozšířením možností využití airbagů při vícenásobných kolizích výrazně zvýšíme bezpečnost řidičů a cestujících v našich automobilech,“ řekl Taesoo Chi, vedoucí technického centra vývoje podvozků a karoserií ve společnosti Hyundai Motor Group.

„Budeme pokračovat v našem výzkumu dalších rozmanitých situací při dopravních nehodách v rámci našeho úsilí o výrobu stále bezpečnějších vozidel, která chrání cestující a zabraňují jakýmkoli poraněním.“

Podle statistických údajů o nehodovosti NASS-CDS (National Automotive Sampling System Crashworthiness Data System), specializovaného úřadu vládní agentury pro bezpečnost silničního provozu v , zahrnovalo 30 procent z 56 000 dopravních nehod v letech 2000 až 2012 v severoamerickém regionu vícenásobné kolize*.

Nejčastější druh nehod s vícenásobnými kolizemi zahrnoval vozidla, která přejela středovou čáru (30,8 %). Podle četnosti výskytu následují kolize způsobené náhlým zastavením na dálničních mýtných bránách (13,5 %), kolize s prostředním dělicím pásem na dálnicích (8,0 %), boční kolize a kolize se stromy a elektrickými sloupy (4,0 procenta).

Společnost Hyundai Motor Group důkladně analyzovala průběh vícenásobných kolizí, aby vylepšila ochranu poskytovanou airbagy a preciznost jejich aktivace v sekundárních kolizích. Hyundai Motor Group v budoucnosti zařadí tento systém do výbavy nových vozidel Hyundai a Kia.

tisková zpráva
Zpět na HybridPřidat komentář
Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Dost se divím že ještě mají nápady co se bezpečnosti týče... Jde vidět, že zaslouženě dostávají všelijaké ocenění za bezpečnost a jdou s ní stále kupředu

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

jsem zvědavej kde bude hyundai za pár let, klobouk dolu

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Bezpečnost mají korejci zmáklou na výbornou, jiné automobilky spíše řeší více zisk než bezpečnost svých zákazníků.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Musím souhlasit, co se týče bezpečnosti patří ke špičce, což dokazují i různá ocenění. Tenhle systém airbagů rozhodně nevypadá jako špatný nápad :-)

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Nejlepsi bude nejezdit, to je nejbezpecnejsi.. :-)

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Tohle je opravdu kvalitní názor... Opravdu bych se divil, kdyby s tím někdo souhlasil..To je prostě pro Vás lepší nejezdit, než uznat, že korejci mají opravdu zmáklou bezpečnost svých aut? Mě se ten jejich nápad s vícekolizovými airbaky rozhodně libí, je to další novinka, která dle mého zachární spousty životů, co myslíte vy?

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Rozhodně, ty airbagy vymysleli opravdu parádně. Teď už jen vyčkat, až to osadí do svých aut a koupit nějakého toho Tuscona :-)

Obrázek uživatele Anonym123

nie je!
doporučovalo sa v piatok trinásteho ostať v posteli.

konkrétny príklad - kolega bol s manželkou na "tábore roh" a polámalo sa pod ňou spartakiádne lehátko - výsledok dve poistné plnenia na zlomenú ruku. to ktoré si platila sama bolo na socializmus véééľmi vysoké - ako čašníčka si platila vysokú poistku.

takže - v posteli sa celý piatok nevrtieť aby ...


ChargeUp! - Komplexní dodávka dobíjecích stanic a souvisejících služebAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobilNabíječky elektromobilů Circontrole-stationVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.