Hyundai představil interiér elektromobilu Ioniq 5: překvapí spoustou chytrých inovací

Jan Horčík - 16 Únor 2021

Hyundai zveřejnil nové foto odhalující prostorný interiér očekávaného elektromobilu IONIQ 5. Jeho virtuální světová premiéra se uskuteční 23. února 2021. V interiéru vozidla nacházejí uplatnění trvale udržitelné materiály a tkaniny, jakými jsou ekologicky zpracovávané kůže, bio laky a přírodní nebo recyklovaná vlákna<br />

V interiéru vozidla nacházejí uplatnění trvale udržitelné materiály a tkaniny, jakými jsou ekologicky zpracovávané kůže, bio laky a přírodní nebo recyklovaná vlákna
foto: Hyundai

Designéři modelu IONIQ 5 se nechali inspirovat motivem „životního prostoru“, v němž se mohou cestující těšit na výrazně odlišné zážitky než dosud.

IONIQ 5 je první model na základě globální modulární platformy pro elektromobily E-GMP (Electric-Global Modular Platform). Speciálně pro elektromobily koncipovaná platforma s mimořádně plochou sadou akumulátorů, umožňuje vytvořit prostorný a široce individualizovatelný interiér.

Zákazníci si mohou přizpůsobit mobilitu svým požadavkům díky variabilním konfiguracím pro komfortní a bezpečnou přepravu cestujících i nákladu.

„IONIQ 5 svým designem nabízí optimistický pohled na to, co mohou zákazníci očekávat v nové elektromobilové éře,“ řekl SangYup Lee, viceprezident a vedoucí globálního designového centra Hyundai. „Dlouhý rozvor jsme využili k vytvoření nové dimenze prostoru. Tento speciální prostor jsme navrhli jako perfektní místo pro načerpání nových sil a jako druhý domov na cestách.“

Nastupování do modelu IONIQ 5, i vystupování z něj, je pro řidiče a cestující velmi snadné na obou stranách dokonce i na úzkém parkovacím místě, protože plochá podlaha umožňuje posouvat středovou konzolu dopředu a dozadu.

Výsledkem je zcela nový koncept uspořádání, kde místo konvenční středové konzoly přichází řešení s výrazně rozšířenou funkčností oproti statické odkládací schránce. Nově vyvinutý „univerzální ostrůvek“ nahrazuje středovou konzolu a stává se dominantou životního prostoru v modelu IONIQ 5.

Elektromobil hyundai Ioniq 5 je vybaven elektricky nastavitelnými předními sedadly. Sklápějí se do optimálního úhlu tak, aby pasažérům poskytly téměř pocit beztíže. Hyundai snížil jejich tloušťku o 30 % pro ještě více prostoru pro cestující na zadních sedadlech. Mimo jiné i díky tomu si mohou cestující upravit vnitřní prostor vozu svým potřebám nebo dané situaci.

tisková zpráva
Zpět na HybridPřidat komentář
Obrázek uživatele honza.t

Jsem zvědavý co řekne Automobilový Guru na EV>>>
Martin Vaculík a elektromobil: Tohle jste chtěli vidět! (CELÉ VIDEO JIŽ NYNÍ V POPISKU)
https://www.youtube.com/watch?v=4J3NYQUILGM

Off...

https://www.topagrar.com/energie/news/agriphotovoltaik-oben-strom-unten-pflanzen-12479281.html

FVE zastreseni muze ochranit spoustu plodin pred mrazem. Verim, ze casem budou skleniky mit plášť ze solarnich panelu. Castecne bude mozne panely nastavit pro lepsi absorpci slunicka a k vetrani pro rostliny.

Toto by bolo lepšie aj namiesto všetkých okien
https://www.techexplorist.com/wp-content/uploads/2020/01/Solar-Photovoltaic-Glass.jpg

---

140 000 km na elektróny
Z toho 50% z FVE


ChargeUp! - Komplexní dodávka dobíjecích stanic a souvisejících služebVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.Nabíječky elektromobilů CircontrolAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobile-station
O ČEM SE PRÁVĚ DISKUTUJE?