Hyundai ohlašuje novou éru elektromobilů upoutávkou na IONIQ 5

Hyundai představí model IONIQ 5 na začátku roku 2021 jako první vůz na nedávno odhalené platformě E-GMP.

Třicetisekundové video naznačuje klíčové přednosti a odlišnosti připravovaného elektromobilu IONIQ 5
foto: Hyundai

Společnost Hyundai dnes zveřejnila upoutávkové video na připravovaný model IONIQ 5. První elektromobil v produktové řadě nové značky IONIQ bude představen na začátku roku 2021.

IONIQ 5 vychází z koncepčního elektromobilu Hyundai „45“ a jako první model využije nedávno prezentovanou globální modulární platformu E-GMP (Electric-Global Modular Platform) pro elektromobily napájené z akumulátorů.

Třicetisekundové video s titulem „The New Horizon of EV“ („Nový obzor pro elektromobily“) čerpá inspiraci z dosud nezveřejněných stylistických detailů zcela nového modelu IONIQ 5.

Pozornost směřuje ke třem přednostem: dvousměrné nabíjení, resp. napájení V2L (Vehicle-to-Load) modelu IONIQ 5; mimořádně rychlé nabíjení; rozsáhlý soubor funkcí elektromobilu, o nichž budou zanedlouho zveřejněny podrobné informace.

Zveřejnění videa následuje po oznámení společnosti Hyundai ze srpna 2020, že pod značkou IONIQ uvede na trh produktovou řadu speciálních elektromobilů ve snaze stát se jedním z nejlepších výrobců elektromobilů na světě.

V rámci této modelové ofenzivy představí Hyundai pod značkou IONIQ zcela novou generaci elektromobilů, počínaje středně velkým CUV IONIQ 5 už na začátku roku 2021. Po něm budou následovat další elektricky poháněné modely, sedan IONIQ 6 a velké SUV IONIQ 7.

Společnost Hyundai Motor Group nedávno představila platformu E-GMP, která jí umožní realizovat ambiciózní plány v oblasti elektromobility. Tuto platformu budou využívat všechny nové speciální elektromobily.

Mezi největší výhody E-GMP patří vyšší flexibilita vývoje, pozoruhodné jízdní výkony, delší dojezd, rozšířená bezpečnostní výbava a více prostoru v interiéru pro cestující a zavazadla.

tisková zpráva

111 Comments on “Hyundai ohlašuje novou éru elektromobilů upoutávkou na IONIQ 5”

   1. Ta moje třeba jezdí v M-B třídy A z 2007, koupeno v 2015
    Ta moje třeba jezdí v M-B třídy A z 2007, koupeno v 2015 za 150 tis. Hodně si to chválí, jezdí se v tom dobře, sedí výš, je to automat, pohoda. jednou za dva roku jedu na STK a vyměnit olej, nic víc.

    Takže něco podobného 🙂 Rovnou ale říkám, že iOn a C-Zero ne, to řekla, že je hnusná krabice od bot.

    PS:
    Za kolik jsou teď ty 94 Ah i3 třeba verze s tep. čerpadlem a slušnou výbavou? A co eGolf s větší baterkou, jde už sehnat pod 500?

    1. Za 510 tisíc vč, DPH by se dal asi sehnat(pokud by bylo euro
     Za 510 tisíc vč, DPH by se dal asi sehnat(pokud by bylo euro 26,70kč). Ten Golf 2018 s nájezdem 35 tisíc km. Předpokládám,že BMW i3 94Ah z roku 2017 má tepelné čerpadlo už ve standardu. S parkovacími senzory vepředu i vzadu, kamerou,ale jen s malou navigací a bez vyhřívaných sedaček se do 500 tisíc také dá sehnat. Najeto do 35 tisíc km.

       1. No to není problém, samozřejmě. Pod 500 jsou i v ČR k
        No to není problém, samozřejmě. Pod 500 jsou i v ČR k sehnání, viděl jsem i za 430, teď je aktuálně za 470. V ČR je právě výhoda, že tady byly snad jen s tep. čerpadlem a vždy to má skoro plnou výbavu, vyjma kůže. To třeba v DE ty levnější kusy jsou Trend a to je nic moc, dokonce bez TČ. A na autoscout je vidět i historie ceny, kdy třena kousek z května postupně padá z 23 na nějakých 18 a ani to nebude konečná. Takže mysím, že u Ioniqa je prostor níže než 500, klidně ke 400 tis.

     1. Kurz CZK 26,70kc/Eur je zbytecne moc. Kdyz se meni tolik penez
      Kurz CZK 26,70kc/Eur je zbytecne moc. Kdyz se meni tolik penez na auto, tak se vyplati vymenit bezhotovostne a vyuzit devizovy kurz. Treba zde je asi nejvyhodnejsi smenarna a SEPA platba do Europrostoru za vic nez 50.000 Kc je zadarmo.

       1. 12 000 celkem kombinace soukromé i pracovní cesty. takže
        12 000 celkem kombinace soukromé i pracovní cesty. takže máme dohromady letos necelých 17000km všemi daily auty doma. Kdyby nejezdila služebně máme dohromady kolem deseti tis a kdyby jste chtěl povídat něco o covidu, tak můj nájezdi by nebyl pět, ale tak osm tis/rok a manželky ne 12 tis, ale tak 15 tis km

      1. To jedno kupte si ci Vám vyhovuje, ale zapomeňte na vůz
       To jedno kupte si ci Vám vyhovuje, ale zapomeňte na vůz poháněný elektřinou.

       Se podívejte na sauto co seženete do 500 tis s DPH.
       V drtivý většině 5 letý olítaný malobaterkáče s baterkou před smrtí. Jediný auto co se tam dá koupit a dá slušně používat je Citigo IV ovšem to je spekulativně cenově natažený a má jen 4 místa.

        1. Já plácám jó. Tak mi sem dejte odkaz na nějakou ojetinu
         Já plácám jó. Tak mi sem dejte odkaz na nějakou ojetinu do 500 tis. Která je pětimístná a ujede v zimě bezpečně 200 Km s převýšením 600 metrů tj třeba Svitavy-Liberec vrchol Ještědu
         Bez dobíjení po cestě.

         Takže s využitelnou kapacitou minimálně 40 kWh.
         Vždyť by to bylo proti přírodě to by bylo jen za cenu baterky !!
         Maloobchodní cena kvalitní li baterky je vysoko nad 10000 Kč kWh

        2. Jaký máte požadavek na počet stavu kilometrů?
         Jaký máte požadavek na počet stavu kilometrů? Upřednostňujete nějaký model,nebo je Vám to jedno?

        3. No kdyby řekla další požadavek, tak rovnou řekne kombi,
         No kdyby řekla další požadavek, tak rovnou řekne kombi, protože bude chtít mít ty děti v zimě s lyžařskou – bobovou výbavou

        4. Tak to se omlouvám,nemohu sloužit. Leaf jak jste napsal je
         Tak to se omlouvám,nemohu sloužit. Leaf jak jste napsal je mimo hru kvůli Chademu.

        5. jo v pohodě, já vím, hodně jsem uvažoval zkusit to s
         jo v pohodě, já vím, hodně jsem uvažoval zkusit to s Leafem 30 kWh – prostě vzít hodně peněz a zkusit to (tedy mít doma jedno další auto, co by něco splnilo), nicméně když jsem projížděl, kde a jak a co by byla příležitost, tak jsem se dostal do stavu, že type2 resp combo je v pozici Must

        6. Je to samozřejmě Vaše rozhodnutí,ale já bych se toho
         Je to samozřejmě Vaše rozhodnutí,ale já bych se toho vůbec nebál. Klasických třísystémových rychlonabíjecích stanic je spousta a ještě dalsí spousta jich vyroste. Nabíjecí kabel Typ2 na Typ1 je bežně dostupný,případně jeho přechodka. A proč prehistorická 30kWh. Nebyla by lepší 40kWh verze. Samozřejmě netuším,co je pro vás spousta peněz. Reagoval jste v jimém příspěvku ohledně ceny 500 tisíc a za tu cenu jde sehnat už 2 roky stará 40kWh verze.

        7. Myslíte, že i nové stojany se budou nadále stavět c
         Myslíte, že i nové stojany se budou nadále stavět c Chademo kabelem? Když už skoro všichni mají CCS, tak k čemu Chademo? To bych spíš věřil tomu, že Japonci se donutí vozit do Evropy EV s CCS konektorem.

        8. Ano, já tomu věřím, protože těch aut,co jezdí na
         Ano, já tomu věřím, protože těch aut,co jezdí na Chademo je spousta. Výrobci rychlonabíjecích stojanů nebudou upřednostňovat jen určité typy konektorů. Samozřejmě,že se to časem pro Evropu může sjednotit na CCS,ale to může trvat roky a za tu dobu,už budete mít dávno jiný vůz. Je to jako s řečmi typu,kdyby se najednou všichni rozhodli jezdit s EV, tak spadne síť. Nespadne,protože i elektromobilita bude mít pozvolný náběh. Jako přechod z koňů a krav do automobilů.

        9. A umožňuje už Chademo i víc než 50 kW výkon? A staví se
         A umožňuje už Chademo i víc než 50 kW výkon? A staví se i takové nabiječky v ČR nebo v Evropě? A je na trhu EV, které přes Chademo umí víc než 50 kW?

         EDIT:
         Tak Leaf 60 umí 100 kW nabíjecí výkon, teď otázka, jestli to v ČR lze využít, nebo i v Evropě. Nebo Evropané už se soustředí na CCS a Chademo jenom 50, aby byla podpora pro starí auta. Nechápu, proč Nissan do Evropy nedává CCS, ale drží se toho Chademo.

        10. V Norsku už jsou rychlonabíjecí stanice 150kW Chademo. Ale
         V Norsku už jsou rychlonabíjecí stanice 150kW Chademo. Ale trend to nebude, Nissan uvede teď nové SUV Ariya, konkurent ID4 od VW a Enyaqu. A ten už má CCS standard. A předpokládám, že Toyota uvede už taky s CCS konektorem. Nevím o autě, které bude uvedeno příští rok a bude mít jiný konektor.

        11. Jo, tak to jsem předpokládál, že se přizpůsobí. Pak už
         Jo, tak to jsem předpokládál, že se přizpůsobí. Pak už Chademo nebude potřeba řešit, max. ty 50 kW rp starší EV.

        12. Jestli uvažujete o Leafu tak nechápu proč byste chtěl
         Jestli uvažujete o Leafu tak nechápu proč byste chtěl cokoliv výkonnějšího než 50kW Chademo 😉
         To jen pak budete brečet zase nad …

        13. Spíš bych bral eGolf nebo Ioniq, určitě ne Leaf. Ale ten
         Spíš bych bral eGolf nebo Ioniq, určitě ne Leaf. Ale ten nový právě umí 100 kW nabíjení, ale nabíječky Chademo jsou jen 50 kW. Tak k čemu to je? To pak úplně zabíjí tu výhodu rychlého nabíjení.

        14. Pardon, asi špatně čtu (nebo se omlouvám za svou
         Pardon, asi špatně čtu (nebo se omlouvám za svou neznalost) – eGolf nebo Ioniq mají Chademo?

        15. Ne. A právě proto bych je uprednostnil pred Leafem.
         Ne. A právě proto bych je uprednostnil pred Leafem.

        16. Tak si pak nestěžujte že Chademo je jen 50kW a tyto
         Tak si pak nestěžujte že Chademo je jen 50kW a tyto starosti přenechte současným majitelům EV s Chademem.

        17. Já si nestezuji 🙂 Jen jsem zaregistroval debatu jestli
         Já si nestezuji 🙂 Jen jsem zaregistroval debatu jestli koupit EV s Chademo nebo CCS. Taky jsem se nad tím zamýšlel a jednoznačně CCS, když už i Nissan na to prejde.

        18. Tak o CCS žádná. Standard je standard.
         Chademo je jen pro

         Tak o CCS žádná. Standard je standard.
         Chademo je jen pro ty kterým ty nevýhody nevadí.
         Vy máte krapet vyšší nároky a ty Chademo nesplňuje.

        19. V Evrope to ma ChedeMo spocitany.
         V Evrope to ma ChedeMo spocitany.

        20. Všechno zbytečné úvahy. Kdo teď koupí káru se
         Všechno zbytečné úvahy. Kdo teď koupí káru se zastaralou LiOn technologií, spláče za 2-5 roky nad výdělkem. Kontrolní otázka souuzi. Za kolik se asi prodá ojeté EV s LiOn až přijdou automobily s baterií s pevným elektrolytem?
         A nebo jste tak bohatý že si to můžete dovolit. To je ostatně většina tady.

        21. Auta s SSB tu budou za 5 let nejdříve. Za 2 roky ani ve snu.
         Auta s SSB tu budou za 5 let nejdříve. Za 2 roky ani ve snu.

        22. U Leafa je hlavně otřesné že nemá to chlazení baterie. V
         U Leafa je hlavně otřesné že nemá to chlazení baterie. V létě na dlouhých trasách je to tragédie. Nedoporučuje 11 z 10-ti čezkých jutuberú.

        23. četl jsem že dneska už Leaf2 má CCS, ale neviděl jsem,
         četl jsem že dneska už Leaf2 má CCS, ale neviděl jsem, takže beru to jako spekulaci a pokud to Japonci sami nahradí(li), není důvod..
         edit: pardon asi nečetl, ale viděl ve videu od electrodada ohledně nabíječek

        24. A víš jaký je rozdíl mezi mennekes typ.2 a CCS?
         A víš jaký je rozdíl mezi mennekes typ.2 a CCS?

        25. Pochybuji, ale asi jsi to zkrátil stejně jako mou odpověď
         Pochybuji, ale asi jsi to zkrátil stejně jako mou odpověď jinde.

         Ale alespoň vím, že nejsi odborník na fotovoltaiku a teď zjišťuji ani na elektromobilitu.

         Smutné, od takového zapálenoho přispěvatele ZDE.

         🙁

        26. jakej bych měl mít jedinej důvod se tady snažit bez
         jakej bych měl mít jedinej důvod se tady snažit bez obrázku obšírně popsat, kde je na combu typ 2 AC dobíjení a kde DC dobíjení(CCS) a rozebírat, který pin kdy dělá co?
         Naopak pokud se potvrdí, že LEAF2 ještě dostane Combo a Nissan pro Evropu na to kompletně přejde, tak jen zatleskám, že se to sjednotí. a budu doufat, že se to bude nadále držet, jako průměry tankovacích pistolí beze změny.

        27. 1) Myslím, že vešlo. Pokud se posune výše k hornímu
         1) Myslím, že vešlo. Pokud se posune výše k hornímu okraji Typ2 a dole zmizí to zkosení, tak se tam CCS2 na výšku vejde.
         2) Pokud neplatí bod 1, pro kosntruktéry Nissanu určitě není problém změnit rozměry toho víka, aby se tam CCS2 vešlo na výšku.
         3) Pokud neplatí bod 2, mohou dát CCS2 naležato. 🙂

        28. S tim nalezato jsem si take rikal, ale to je asi no go reseni.
         S tim nalezato jsem si take rikal, ale to je asi no go reseni. To by bylo ustepacnych komentaru.

        29. Takové ty vesnické ABB co se asi nějaký pátek s Chademo
         Takové ty vesnické ABB co se asi nějaký pátek s Chademo budou dělat. Ale ty nové hyperchargery už asi né. Ionity už je nemá teď . A ty nové alpintronic (nebo jak se jmenuje) umí v určité konfiguraci nabíjet 2xDC je jen otázkou času že budou 2xCCS
         k čemu je dělat na dva systémy když už vozy s Chademo prakticky dálkové trasy nejezdí jsou to z větší části historické ojetiny na dojetí kolem komína. Já bych vůz s Chademo koupil jen kolem komína s tím že budu primárně nabíjet na AC. Nehledě na to , že se s tím konektorem blbě manipuluje.

        30. Dát ženě k autu ještě konverze konektorů je scifi a na
         Dát ženě k autu ještě konverze konektorů je scifi a na horách v okruhu několika desítek km je sice několik nabíječek, ale není tam Chademo.

        31. Několik desítek je 90km nebo více?
         Několik desítek je 90km nebo více?

        32. Já bych to viděl takto.
         – nižší střední nebo střední

         Já bych to viděl takto.

         – nižší střední nebo střední třída
         – max 3 roky staré
         – cena 500 tisíc
         – nájezd 70 tisíc
         – dojezd 400 km
         – dvouletá doložka o odstoupení od smlouvy v případě, že deklarovaný WLTP dojezd klesne pod 90%

         Navrhněte.

        33. 😀
         Chápu, jako odpověď to stačí.

         😀

         Chápu, jako odpověď to stačí.

        34. Protože vaše požadavky jsou tak maximálně sarkasticky
         Protože vaše požadavky jsou tak maximálně sarkasticky vtipné.
         Úmyslně dáváte parametry nepotřebně vysoko a ten poslední bod už nelze brát ani jako podpasovku.

        35. Nepotřebně vysoko? No pardon, ale to jsou normální
         Nepotřebně vysoko? No pardon, ale to jsou normální parametry a normální pokles ceny v závislosti na nájezdu – nové za 800-950 tisíc, za tři roky za 500. Nic divného na tom neshledávám.

         A co se týká posledního bodu, i ten je naprosto normální, pokud kupujete věc, u které nelze exaktně prokázat reálný stav v okamžiku prodeje.

         To jste nikdy nic takového nekupoval? Třeba koně?
         Stejně jako u koně nelze neomylně určitě zdravotní stav, u elektromobilu nelze určit stav akumulátoru. Proto je dvouletá ochranná lhůta naprosto v pořádku (do šesti měsíců je to automaticky vina prodávajícího) a elektromobilisté si na to budou muset zvyknout, že na rozdíl od spalovacích aut je zde vysoké riziko spojené s akumulátory.

         Do kupní smlouvy stačí uvést oněch 90% a pak případně reklamovat takto:

         https://www.cebia.cz/guide/detail/32?file=10&do=download

        36. Měl jsem na mysli spíš ten dojezd 400km.
         A co se týče

         Měl jsem na mysli spíš ten dojezd 400km.

         A co se týče 90ti procent když výrobce ručí až pod 70 u funglovky a ne u tříletého vozu… to už je úplně absurdní.

         Může vzniknout maximálně snaha o to aby EV měly zdravotní průkaz baterie (el.evidované roční testy) ale s vašimi 90ti procenty vás každý pošle oprávněně do háje. Pokles kapacity není závada ale životní cyklus. Závada je pokud tento cyklus neodpovídá nějaké normě.

        37. Netahejte sem záruku výrobce, prodej ojetiny se řídí
         Netahejte sem záruku výrobce, prodej ojetiny se řídí §2167.

         Pokud si do smlouvy dáte 90%, můžete to pak vymáhat.
         Pokud bude prodejce trvat na tom, že tam nebude žádná garance, nebo že to bude jen 70%, je to auto neprodejné. Vy byste si koupil ojetinu s neznámým stavem aku, když vám prodávající garantuje jen 70%?

         Elektromobily v tomhle mají obrovskou nevýhodu. Aku může být v 70 tisících naprosto ok, a nebo taky pěkně odpravený. Bez garance neprodejné.

        38. Když mi garantuje 70 tak to je informace podstatná pro
         Když mi garantuje 70 tak to je informace podstatná pro cenotvorbu a můžeme s tím dále pracovat.
         Když budu chtít 90 tak minimálně příštích 5-10 let na mě každý hodí bobek a neseženu nic.

         To je to o čem mluvím – vy tam dáte podmínku neslučitelnou s dnešní realitou a očekáváte reálné výsledky ?

        39. A vztahuje se ta vase podminka garance i na olovenou 12V
         A vztahuje se ta vase podminka garance i na olovenou 12V baterku, nebo tam chcete rovnou 100%? Jake zaruky pozadujete u spalovaku? Ze pistni krouzky nesmi byt osoupane o 1 mikrometr, nebo ze v nadrzi musi byt 2 roky minimalne 100 l benzinu?

        40. Jsem strašně zvědav, zda byste si zaplatil WLTP u auta za
         Jsem strašně zvědav, zda byste si zaplatil WLTP u auta za pár stovek tisíc. A byl ochoten vrazit cenu několika baráků do WLTP testu, abyste se pak mohl s tím ohánět před předchozím majitelem a dožadovat se odstoupení od smlouvy. :-)))
         To mi silně připomíná Šimkovo „Nechci slevu zadarmo“ 🙂

        41. Tak se to šmudlo nedělá, u soudu stačí znalecký posudek
         Tak se to šmudlo nedělá, u soudu stačí znalecký posudek za pár tisíc.

        42. A jéjej… další absolvent VŠŽ…
         Nesmíš tolik koukat

         A jéjej… další absolvent VŠŽ…
         Nesmíš tolik koukat na soudkyni Barbaru, šmudlo…

        43. Nevím sice koho myslíte, ale je jedno jestli to je Barbara
         Nevím sice koho myslíte, ale je jedno jestli to je Barbara nebo Karolína, obě se budou řídit posudkem soudního znalce.

         Jestli si myslíte, že pro prokázání skryté vady musí kupec podstoupit homolgační cyklus, tak máte dost srandovní představy.

        44. To je úplně jedno jaký model ,nebo stav kilometrů bavím
         To je úplně jedno jaký model ,nebo stav kilometrů bavím se využitelné kapacitě 40 kWh ktrára zaručí dojezd u nižší třídy 200 Km. Pokud budeme řešit nějakou vyšší třídu se spotřebou v zimě kolem 30 kWh tak baterku 60 KWh.

         Možná horko težko najdete nějakého olítaného ZOE

         e-golf, Ionniq, Leaf2 všechna tyhle auta nemají dostateční dojezd a nové auta se za tu cenu sehnat nedaji

        45. Myslíte, že Leaf2 s 40kWh baterií by Vám oněch 200km
         Myslíte, že Leaf2 s 40kWh baterií by Vám oněch 200km neujel?

        46. Určitě někdy jo, otázka, jestli by to dal v plném
         Určitě někdy jo, otázka, jestli by to dal v plném obsazení s lyžema se zvýšeným odporem, když v těch stoupáním pojede po ujetém sněhu a ne posolené silnici. A samozřejmě s topením na dvacet a při teplotě -10°C.

        47. To chápu,ale já bych si na té cestě raději na 10 minut
         To chápu,ale já bych si na té cestě raději na 10 minut zastavil na rychlonabíječce než čekat další roky,než se mi to,co jsem si vysnil, vejde do rozpočtu. Když si představím,kolik peněz zaplatím za palivo do spalováku a servisu během té doby čekání,tak by mi ta desetiminutová zastávka za to stála. Ale to je samozřejmě každého věc.

        48. Kde nic není ani smrt nebere…stavět můžete, takhle
         Kde nic není ani smrt nebere…stavět můžete, takhle musíme čekat až ta nabíječka bude (jednou snad)

        49. Nabíječka, nebo lepší jistič (/robustnější síť)…
         Nabíječka, nebo lepší jistič (/robustnější síť)… co bude dřív.

         Jinak viz moje reakce výše.
         Tu vaši trasu bych si se svým Leafem netroufl, ale mít plnou kapacitu tak bych se nebál. Cokoliv nad 24kWh s prstem v nose.

        50. Myslím že zbytečně teoretizujete pokud by jste EV chtěl
         Myslím že zbytečně teoretizujete pokud by jste EV chtěl tak ho už máte, jak psal kolega jaký je problém na cestě nabíjet? Proč by jste na lyže jel EV plečkou a né hlavním autem?
         Elektrický auto je o kompromisech a hodně dlouho bude, ale zatím je doba taková , že na elektřinu nejsou daně a dá se jezdit skoro zadarmo až bude EV OK tak se to jistě změní.

        51. PRoblém je jednoduchý, není nabíječka 😀 Můžu nabíjet
         PRoblém je jednoduchý, není nabíječka 😀 Můžu nabíjet pět nebo 15 km od baráku a pak do cíle nic. TO víte, není to Praha nebo Morava, prostě české příhraniční hory mimo hlavní tah (kde taky není nabíječka).
         Kompromis dělám už tím, že rovnou nepožaduji kombík a tažné zařízení na přívěs – už to znamená, že to bude další auto.

        52. Chcete rict ,ze u nas jsou dve mista po silnici vzdalena 200
         Chcete rict ,ze u nas jsou dve mista po silnici vzdalena 200 km bez nabijecky mezi 50-150 km s nejakou rozumnou zajizdkou? Cestou na hory?

        53. poslední nabíječka, co jezdíme je u nás 20 km od baráku,
         poslední nabíječka, co jezdíme je u nás 20 km od baráku, na horách, kam jezdíme, potom potkáte, pokud jedete jednou cestou 20 km před barákem zase tu samou nabíječku (myšleno cestou zpět), tedy min 180 jste mimo veřejnou nabíječku

        54. Tak vy myslite i cestou zpet? Tak to mozne asi bude a na
         Tak vy myslite i cestou zpet? Tak to mozne asi bude a na horach neni elektrina. Tak muzete jet autem na benzin kazdy den tam asi nejezdite.

        55. Já beru případ jednodenní cesty. Pokud jsme tam v našem,
         Já beru případ jednodenní cesty. Pokud jsme tam v našem, tak máme zásuvku 230V a vyzkoušeno, že se tam dá nabíjet 8A v noci a 6A přes den. 10A už vyhazují jističe – asi si umíte představit, jak jsem byl rodinou pochválen, když jsme tam přijeli s vypůjčeným elektromobilem, vyrazil jsem při nabíjení jističe a následně jim řekl, že už zítra to bude nabité tak, že to dojede i domů.
         Takže od té doby je požadavek must na otočku na jedno nabití.

        56. To jsou neuvěřitelný příběhy. Tak to mě rozhodně
         To jsou neuvěřitelný příběhy. Tak to mě rozhodně elektromobil ještě pár let než udělají nějký lepší jističe a baterie, nesmí domů.

        57. Pokud máte normální jističe 3x25A na vstupu, 3F zásuvku,
         Pokud máte normální jističe 3x25A na vstupu, 3F zásuvku, nebo zásuvkový okruh jištěný 16A, je to v pohodě budete nabíjet 230/10A. Kdy máme na horách hlavní jistič 3x10A, zásuvky jištěný 10A a vždycky na tom něco visí, tak nabíjet 10A nelze. V noci je bezpečné 8A, přes den, když se občas něco zapne (sporák, trouba, konvice, televize), tak to zvládalo 6A.

        58. Jakym pujcenym EV jste tam byl?
         Jakym pujcenym EV jste tam byl?

        59. Me zase do te doby nez vynaleznou nehorlavy a nesmrdici
         Me zase do te doby nez vynaleznou nehorlavy a nesmrdici benzin, nesmi spalovak do domu.

        60. 😀
         Tady za poslední dva dny vypadl proud 2x na 2 hodiny.

         😀

         Tady za poslední dva dny vypadl proud 2x na 2 hodiny. Chlapci od sjezdovek naivně a zbytečně začali zasněžovat a vyhazují celou obec.

         Jo elektrika…

        61. Hele u nás to zasněžování letos dalo, ale zatím tam
         Hele u nás to zasněžování letos dalo, ale zatím tam lítají leda tak naše děti na bobech

        62. Moment, takže vy chcete říct že od poslední nabíječky
         Moment, takže vy chcete říct že od poslední nabíječky ujedete 90.
         Pak auto nocuje a pak je to zase 90 k nejbližší nabíječce… je to tak ?

         Na to ale nepotřebujete přes noc nabít 180km ani nedojedete do cíle s 0. Nebo se pletu ?

         Samozřejmě nerozporuji potřeby a opruz stavět na nabíječce nebo se omezovat v noci 6A např. Jde mi jen o princip vámi předkládaného případu.

        63. Neni problem nabijet nabijeckou s nastavenim proudu od 6A az
         Neni problem nabijet nabijeckou s nastavenim proudu od 6A az do 16A.

        64. Koukam na mapu nabijecek a v ceskem pohranici jsou skoro vsude
         Koukam na mapu nabijecek a v ceskem pohranici jsou skoro vsude nabijecky. Prozradte, ktere hory navstevujete a po ktere silnici tam jedete. Zda se mi to trochu podivne.

        65. A proto bych to chtel overit na konkretnim udaji.
         A proto bych to chtel overit na konkretnim udaji.

        66. Já myslím že takový místo už u nás neexistuje , aby se
         Já myslím že takový místo už u nás neexistuje , aby se tam nedalo dojet s autem o maximálním dojezdu 200 Km na otočku.
         Bylo by zajimavý to najít.

         V jedný odpovědi píše, že jen daněma mesíčně živí tři důchodce a v jimém má limit na auto 400 tis. TVL to i důchodci si kuují dražší spalováky ….

        67. Ono by se to auto dalo i na horach z 6A zasuvky dobre nabijet.
         Ono by se to auto dalo i na horach z 6A zasuvky dobre nabijet. Dejme tomu 8 h behem spani a pak dejme tomu dalsich 6 h behem dne. Prece se tam nejedou jen vyspat a pak hura domu. Jdou lyzovat, sankovat, na vychazku a co ja vim. Tak za 14 h nabijou minimalne 14kWh. S tim by melo pri ceste z hor, teda z kopce ujet aspon 70km.

        68. Jak by asi mohl Leaf2 bere v zimě určite nad dvacet o 40 kWh
         Jak by asi mohl Leaf2 bere v zimě určite nad dvacet o 40 kWh je celková nikoliv využitelná kapacita v zimě bude ješte o 20% menší. Leafa 2 tu měl nějaký taxikář mluvil o dojezdu někde 160 Km. Nehledě na to že LEAF 2 je nejlevnější za 550 tis. možná by šel skecat, ale auto bez CCS? Dneska?

        69. No těch 160km si myslím,je hodně veliký extrém.
         No těch 160km si myslím,je hodně veliký extrém. Nejlepší by bylo si vůz vypůjčit a zkusit.Tak to dělám já,když se potřebuji rozhodnout. Každý máme jiný jízdní projev a každý má jinou představu o plynulé jízdě. Taxikáři se neustále ve městě rozjíždí a popojíždí. Tohle nemá s plynulou jízdou nic společného. Rozhodně bych z CCS nedělal modlu. Většina stávajících rychlonabíjecích stojanů je třísystémových a mnoho jich bude stále přibývat. Leaf2 jde i levněji jak za 550tisíc.

        70. Ještě než to budu číst,tak jen řeknu dvě věci. Pokud
         Ještě než to budu číst,tak jen řeknu dvě věci. Pokud jedu se svojí i3 130km/h mám spotřebu 25kW/100km. Pojedu-li 110km/h mám spotřebu 17kWh/100km. Dost zásadní rozdíl. Většina stávajících elektromobilů je optimalizována do města. Pokud chcete lítat po okresních silnicích 130km/h bez jakékoliv rekuperace,pak to samozřejmě má za následek takovýhle výsledek.Přitom si nemyslím,že by člověk na dálnici v pravém pruhu při rychlosti 110km/h zavazel,když kamiony předjíždí dálniční rychlostí 130km/h. Je to o tom,nejlépe si půjčit a zkusit. Tak to dělám já. Jestli mi vyhovuje na konkrétní cestu to, o čem přemýšlím,protože sto lidí,sto jízdních projevů. Někdo je za volantem nervák a někdo jezdí na pohodu, plynule a předvídá.

       1. Jj, elektrická ojetina je příšerný riziko.
        Nejlepší na

        Jj, elektrická ojetina je příšerný riziko.

        Nejlepší na těch inzerátech jsou ty zoufalé nájezdy. Jak majitelé prosí, aby jim někdo dal alespoň 300 tisíc za auto, co stálo milion a najeli na něm 40 tisíc km.

        To je najvětší prdel bazarového světa.

        1. Mě přijde že to jsou klasičtí „prodám to před koncem
         Mě přijde že to jsou klasičtí „prodám to před koncem záruky“ stylařové.
         Jako nic proti, jen jim pozáruka klepe na dveře a že takových je víc tak dostali studenou sprchu v podobě „rychle to udat jde jen s větším snížením než počítali“.

         Mrtvost baterky nemusí být nutný první důvod…

        2. No a to je pro ty méně majetné co touží po elektromobilu
         No a to je pro ty méně majetné co touží po elektromobilu přece jen dobře, že ti bohatí jim ojeli ty auta jen trošku.

       2. Já to vím, ale fakt mě baví, jak tu furt ultras řádí,
        Já to vím, ale fakt mě baví, jak tu furt ultras řádí, jen a jen BEV – jenže neexituje BEV, které by jednoduché rodinné požadavky plnilo, pokud za něj nechcete dát pro soukromníka neakceptovatelné peníze…proto opakuji BEV je fajn, ale není a ještě dlouho nebude pro každého (Leodendulo – přečtěte si tu větu pořádně až budete zase osočovat)
        a to už vůbec nezmiňuju, že potřebujeme mít na autě kouli na přívěs – prostě by to tahalo nějaké další benzínové auto – takže už počítám s tím, že neexistuje BEV, co by mohlo být pro nás jediné auto, protože to samé auto v létě dostane požadavek, převez tam pět kol – čtyři na kouli a jedno na střeše

        1. Máte pravdu neexistuje, ale jako druhé do rodiny, které v
         Máte pravdu neexistuje, ale jako druhé do rodiny, které v ročním průměru najezdí víc KM jak to první , to už se dá.

         Jako hlavní nějaký PHEV aby se do práce jezdilo na EL a na dálky benzím s koulí a je to v pohodě.

         Mírně jeté PHEV se dá sehnat 500-600 tis k tomu za 400 nějakou EV plečku do města. Milion za dvě auta skoro nová si snad může dovolit každá normální rodina 🙂 když vezmu potaz roční úsporu na palivu 60-70 tis. na dvou autech , tak o co jde?

         Samozřejmě rodina co hobluje 20 letou O1 nebude o tom uvažovat …

        2. No má to dvě chyby – to co jsem napsal by pro nás bylo to
         No má to dvě chyby – to co jsem napsal by pro nás bylo to druhé auto do rodiny, ta „ev plečka“ – běžně je třeba převést čtyři děti a v případě potřeby i s největší plečkou dát 200 km na hory

        3. Pro vás a vaše požadavky na cenu asi opravdu žádné jeté
         Pro vás a vaše požadavky na cenu asi opravdu žádné jeté EV tady není. Rýsuje se praktické MPV SION od Sono Motors, které nové má stát kolem 25k euro, mělo by mít dojezd kolem 250 km, tak snad v zimě ta dvě kila dá. Ale má soláry, tak něco se nabije přes den samo. Ostatní požadavky rodinného vozu splňuje.

        4. Jo, to už tady dlouho nebylo – Sion, jitrnice jakou svět
         Jo, to už tady dlouho nebylo – Sion, jitrnice jakou svět neviděl 🙂 O něm čtu už nějakou dobu, zatím nic a termín dodání zákazníkům se pořád posouvá. Až (jestli) přijde na trh, tak bude zastaralý a nekonkurenceschopny.

        5. Cinska EV ten Sion zabijou. Nez se Sion rozhoupa, budou zde
         Cinska EV ten Sion zabijou. Nez se Sion rozhoupa, budou zde lepsi a levnejsi auta z PRC. Bohuzel ten zavod s Cinou Evropa prohraje. Dinosauri to posr@ly.

        6. Už jednou vstali hrobníkovi z lopaty.
         Už jednou vstali hrobníkovi z lopaty.

        7. Vydrž VrchoL, vydrž. Ještě chvíli a bude i ta „ev
         Vydrž VrchoL, vydrž. Ještě chvíli a bude i ta „ev plečka“ – běžně je třeba převést čtyři děti a v případě potřeby i s největší plečkou dát 200 km na hory.

         Opel Zafira-e Life M

        8. Na mobile.de se prodava Hyundai Kona EV za 22.450 Eur a
         Na mobile.de se prodava Hyundai Kona EV za 22.450 Eur a spousta Ioniq EV za 16.000 Eur. Kdo u techto cen tvrdi, ze nic nejde v dostupne cene koupit jednoduse lze.

        9. Zrovna koukám na mobile i autoscout a Ioniq tam je tak od 16
         Zrovna koukám na mobile i autoscout a Ioniq tam je tak od 16 tisíc, reálne v DE tak od 17 a jen pár kousků, pak už dražší kusy. A Kona od 24 ta slabší baterka, jinak ta 64 kWh je tak od 26-27. Se mi to zdá dost, jsem myslel, že tam by to mohlo být levnější, když jsou dotace. Ale to jsou ceny jak u nás, akorát asi větší výběr, no. Ale třeba zánovní Kona 64 se v ČR dá sehnat od 850.

         Co jsem koukal na ten Ioniq, tak kupodivu i s tou malou baterkou by se to dalo, když jsem to teoreticky srovnával na ABRP.

        10. Kona EV ma 39kW a 64kW. Ioniq 28kW a 39kW. Ioniq s 39kW ma
         Kona EV ma 39kW a 64kW. Ioniq 28kW a 39kW. Ioniq s 39kW ma silnejsi motor 100kW jinak se to blbe hleda. Trubkove to tam nepisou jakou to ma baterku. Ten Ioniq 28kW je pry hodne dobry na dojezd i nabijeni a za par supu. Kdybych ted hledal jete EV, asi bych ho bral. Ma 5. dvere, slusny dojezd a vse co je treba. Bohuzel nema app na dalkove zapinani nabijeni a topeni. Vybava Trend nema vetsinou tepelne cerpadlo.

        11. Jo, to já vím jak to mám hledat, jak Ioniq, tak Kona má u
         Jo, to já vím jak to mám hledat, jak Ioniq, tak Kona má u větší baterky i silnější motor. Jen jak jsem psal, ceny se mi zdají pořád nic moc, že bych kvůli tomu kupoval z DE.

         Jo a na autoscout je vidět i historie cen. Tam jsem našel spousty Ioniqu, kde prodávající cenu snižuje postupně i o 2-3 tisíce, takže možná je tam i prostor na jednání.

         Jinak souhlas, nevypadá špatně Ioniq, jako první EV na zkoušku jestli to je nebo není ono..

Napsat komentář