Hyundai Ioniq: elektromobil, plug-in hybrid i hybrid

Jihokorejská automobilka Hyundai uvede v roce 2016 na trh nový kompaktní vůz Hyundai Ioniq. Bude v nabídce jako elektromobil, plug-in hybrid i hybrid.

Světová premiéra: nabídka elektrického pohonu, hybridního pohonu s možností vnějšího nabíjení a hybridního pohonu v jedné karosářské variantě
foto: Hyundai

Hyundai Ioniq bude v nabídce s elektrickým pohonem a dvěma verzemi hybridního pohonu, z nichž jedna umožňuje nabíjení z vnějšího zdroje elektrické energie.

Obě hybridní verze kombinují elektromotor se zážehovým motorem. Je to první vůz, nabízený výrobcem automobilů zákazníkům s výběrem tří druhů elektrifikovaného pohonu v jedné karosářské variantě.

Ioniq reaguje na rychlé změny v životních stylech zákazníků a rozbíjí konvence v segmentu hybridních vozidel. Jako první vůz na světě nabízí výběr tří různých typů elektrifikovaného pohonu.

Nabízí tak jedinečnou kombinaci nejnižší spotřeby paliva ve své třídě s výbornými jízdními vlastnostmi a atraktivním designem.

Woong-Chul Yang, vedoucí výzkumného a vývojového střediska společnosti Hyundai Motor, k tomu říká: „Hyundai Motor je tradičním výrobcem inovativních hospodárných vozidel. Jsme proto hrdí, že můžeme naši produktovou řadu ekologických vozidel rozšířit představením modelu Ioniq. Naše vize budoucí mobility se zaměřuje na široký výběr, který zahrnuje rozmanité varianty poháněcího ústrojí, vycházející vstříc různým životním stylům zákazníků bez kompromisů v oblastech designu a radosti z jízdy. Ioniq ztělesňuje vizi společnosti Hyundai Motor, která usiluje o změnu automobilového paradigmatu a budoucí mobility. Ioniq je plodem našeho úsilí stát se lídrem globálního trhu s ekologickými vozy.“

Označení nového vozu odkazuje na jeho charakteristické vlastnosti. Ion je atom s elektrickým nábojem a tato část názvu poukazuje na chytrou kombinaci elektrifikovaných pohonů tohoto vozu.

Druhá část označení vychází z anglického slova unique a symbolizuje jedinečnost nabídky, která demonstruje ekologické zaměření značky Hyundai a touhu poskytovat zákazníkům největší možný výběr.

Q je znázorněno v logu tohoto vozu jako vizuální průlom, který potvrzuje svěží nový přístup tohoto vyspělého modelu s nízkými emisemi.

Ioniq je zkonstruován na exkluzivní nové platformě koncipované speciálně pro různé varianty poháněcího ústrojí. Podvozek je optimalizován pro dosažení vynikající ovladatelnosti s pohotovými reakcemi při zachování hospodárnosti v kombinaci se všemi třemi konfiguracemi poháněcího ústrojí.

Ioniq jako elektromobil (EV) používá extrémně účinný lithium-iontový akumulátor s vysokou kapacitou. Verze PHEV s hybridním pohonem kombinuje hospodárný zážehový motor s elektromotorem a díky možnosti vnějšího nabíjení nabízí delší dojezd v elektrickém režimu a nižší emise.

Hybridní verze HEV používá především zážehový motor a její akumulátor je nabíjen rekuperací kinetické energie. Výsledkem je vyšší úroveň hospodárnosti i výkonu, protože spalovací motor je podporován elektromotorem.

Hyundai Motor patří mezi přední výrobce hybridních vozidel na světě a s výhledem do budoucnosti se snaží vytvořit produktovou řadu vozidel s nízkými až nulovými emisemi.

Nejnovější pokrok v podobě modelu Ioniq navazuje na dlouhou tradici průkopnických inovací společnosti Hyundai Motor v oblasti ochrany životního prostředí.

Hyundai Motor se v roce 2013 stal také prvním výrobcem osobních vozů, který zahájil velkosériovou výrobu vozidla s pohonem na vodík, jímž je model Tucson Fuel Cell (ix35 Fuel Cell na některých trzích).

Automobil Hyundai Ioniq bude po světové premiéře v lednu v Koreji vystaven na a , které se konají v březnu 2016.

tisková zpráva

2 Comments on “Hyundai Ioniq: elektromobil, plug-in hybrid i hybrid”

Napsat komentář