Hyundai Inster: dostupný elektromobil se slušným dojezdem

Hyundai oznámil nový elektromobil Hyundai Inster, který má být uveden na trh v roce 2024. Půjde o relativně levné auto s dojezdem 355 km WLTP.

Hyundai odhalil prvnobrázky připravovaného malého elektromobilu Hyundai Inster. Vychází z malého modelu Casper prodávaného na korejském trhu. Cena elektromobilu v Evropě by měla začínat v přepočtu kolem půl milionu korun.

Auto bude pracovat s podobným pixelovým motivem, jako řada elektromobilů Hyundai Ioniq. foto: Hyundai

Hyundai Inster bude odhalen koncem června na mezinárodním veletrhu mobility v korejském Busanu. Je normální, že Hyundai odhaluje mnoho modelů nejprve v Koreji. Do USA se Inster nejspíš nepodívá, jako většina malých aut.

Je zajímavé, že Hyundai v tomto případě sáhnul po původně spalovací platformě a spalovacím modelu Casper, který přestavěl na plně elektrickou verzi. Nejspíš mu to ale ekonomicky vycházelo lépe než využití nové, čistě elektrické platformy E-GMP.

V Evropě auto půjde přímo proti modelům levných elektromobilů jako Citroen e-C3 nebo Dacia Spring.

zdroj: InsideEVs

11 Comments on “Hyundai Inster: dostupný elektromobil se slušným dojezdem”

 1. Zítra jedu na jeden zátah 1400km. Noční přejezd z ČR do Le Mans. Tři auta, devět řidičů, střídání po třech hodinách, každý šest hodin spánku za jízdy. V pět odpolko vyjedeme a ráno v šest tam jsme, odpočatí, na závodní víkend a skvělý začátek letního volna.
  Zkusmo jsem to hodil do plánovače A Better Route, jako že to chci jet s ID.3. A šup, deset zastávek na nabíjení a nejméně pět hodin cesty navíc. A jako bonus dvojnásobné náklady a agonie s kolonami během dopravních špiček.

  Chlapi s EV, jste fakt masochisti. Ale jako fakt.

    1. jeste mi tam chybi info o tom, ze prumernou rychlosti 200kmh pod 7h a bez zastaveni na wc/jidlo/piti/protazeni/stridani 🙂

     Nekdo bere takovou cestu jako zavod, nekdo bere takovou cestu jako cil .. musim podotknout ze mam zasebou hromadu takovych jizd a je pecka videt tech X mist kolem nabijecek.. clovek vidi vic..

     btw. Teslou na 1400km je to navic necele 2h a klidnou jizdu bez stresu.. jestli 14h nebo 16h je uplne jedno..

     naklady se diky super levnym palivum celkem srovnali.. moje posledni cesty 1000+km cca 1,90Kc/km

       1. Pro Visper… Netuším 😁
        Ale co mě vážně překvapuje: kde se vezme 9 infantilních lidí, co jsou ochotní i ve (mladším) středním věku provádět takové šaškárny, jak popisuje Runner…
        Myslel jsem, že telecí léta končí cca v 25ti letech 🤔
        Předpokládám, že jsou všichni finančně nezávislí jako Runner, tak proč si neudělaj den volna navíc a neužijou si to??

        1. jeste me napadlo ze to mozna da Runca tam i zpatky na nadrz…

         no a jako bonus je dost blbe davat na pub forum info o tom, ze od Pa do Po rana nebude nikdo doma.. (u 9 lidi)

         ale treba to je phishing..

         + zajimavost z EV cest… clovek dokola predjizdi stale ty same kamiony co jedou stale 90kmh … vzdy po tech pauzickach na nabiti ho kamionaci predjedou zpatky 🙂

        2. Nepřekvapivě jsou to různé věkové i sociální skupiny a jestli je pro tebe cesta na 24h Le Mans projevem infantility, je to tvoje věc. Já tím začínám letní dovolenou a z Le Mans mířím na riviéru a pak do Alp. Svezení to bude luxusní, jediné čeho lituji, že nemůžu vzít dvoumístné auto kvůli kámošce ženy, co se k nám po Le Mans připojí. Budou mi to muset vynahradit 😝

Napsat komentář