Hyperloop by nakonec mohl vyrůst v Dubaji

Jan Horčík - 09 Listopad 2016

Společnost Hyperloop One je dnes hlavním tahouhem rozvoje dopravního systému Hyperloop, který navrhl Elon Musk. U Las Vegas staví testovací dráhu a první praktické nasazení by mohlo být v Dubaji.auto Hyperloop One město Dubaj

Prvního komerčního nasazení by se dopravní systém Hyperloop mohl dočkat v Dubaji.
foto: Hyperloop One

Šéf společnost Hyperloop One Rob Lloyd aktuálně uzavřel dohodu s dubajským úřadem RTA (obdoba tamního ministerstva dopravy). V ní se oba subjekty zavazují společně "usilovat o síť hyperloop pro osobní a nákladní přepravu v Dubaji a mezi Dubají a Abú Zabí a dalšími emiráty".

Hyperloop

foto: Hyperloop One

Už v minulosti Hyperloop One oznámili, že získali významnou investici od společnosti DP World stojící za dubajským přístavem Džebel Ali. Právě tam by mohl také vyrůst systém Hyperloop, který by dopravoval zboží z přístavu dál do vnitrozemí.

Hyperloop One v současnosti buduje 3km testovací dráhu v severní části Las Vegas. Jde o první takový prototyp ve skutečné velikosti, který se má pohybovat plnými rychlostmi blížícími se rychlosti zvuku. Prozatím firma tento systém označuje jako "DevLoop" ('development loop' - vývojová smyčka).

Aktuálně také firma představila svou vizi toho jak by měl celý systém Hyperloop fungovat, a to včetně dopravy "na poslední míli". Představa je taková, že pasažéři už v budově nasednou do malého elektromobilu, který je autonomně zaveze až do Hyperloop kapsle.

Také uvnitř tubusů systému Hyperlop probíhá podrobné testování.
foto: Hyperloop one
tisková zpráva
Zpět na HybridPřidat komentář

Mimo téma, ale tohle se musí šířit, zvlášť ta diskuze pod článkem...

"http://auto.idnes.cz/nemecko-zakaz-aut-spalovaci-motor-drm-/automoto.aspx?c=A161104_172133_automoto_fdv"

---

FVE 7,23kW, ZERO SR MY2018, TM3LR 2021, TMY čekatel

to jsou presne clanky, ktere maji odeznivat na hybridu. namisto toho nas tady masiruji elonovinama ;) verte, ze to rikam jako priznivec elektromobility. ale lhat se nema.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Máte pravdu, ta diskuze ten článek zcela vyvrátila. :)

co se babe chctelo, to se babe zdalo ;)

ale jako vizosku maj pro to udelanou pekne, to se jim musi nechat ze na tom nesetrej :) skoro me to az prijde jako prezentacni video pro nejakyho sejka po kterym na to chtej prachy aby to zafinancoval a nakonec z toho na netu vzniklo ze to v Dubai opravdu bude stat :D

jj prezoška dobrá. Jen ať šejky do toho nadchnou a ať to pořádně zafinancujou. Aspoň budou peníze co jim neustále dáváme za ropu využity k něčemu užitečnějšímu pro všechny, než jen umělé ostrovy a ... nákup zbraní...

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Stavět cokoli v té otrokářské společnosti je špatné.

Obrázek uživatele Kuk

Honem honem než olejářům klesnou příjmy.

---

Každej nahrazenej spalovák se počítá - Leave the oil in the soil and the coal in the hole. - Sekám a vysávám na baterky. // ‪#‎BasuraChallenge‬ ‪#‎trashtag‬

ty hyperloopy rostou jako houby po desti. uz jenom z nasich koncin mam pocit, ze z prahy pres brno do vidne, pred tim z bratislavy na letiste, nebo taky do vidne? no, proste hyperloop kam se podivate.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Nemožné ihned, zázraky zítra!

Obrázek uživatele ozana

Říká se to takto: Nemožné ihned, zázraky do 3 dnů.

---

Свободy Алексею Навальнomy!
Свободy Раманy Пратасевичy!

Sprosté debily ignoruji.

Obrázek uživatele Jolinar

A ja to zas znam jako Nemožné na počkání, zázraky do 3 dnů.
Je vidět jak si to lidi přizpůsobují...

Nemožné ihned, zázraky na počkání. To záleží kde se ptáte. U nás to máme tak. Nějaké přání? :)

Obrázek uživatele Jolinar

prani by bylo dost :-) Ale asi budu muset cekat dlouho :-D

Pokud máte na mysli nějaké EV tak to nemůžu sloužit. Sám mám málo. Teda přesněji mám jen sen. ;-( Fňuk, fňuk.


ChargeUp! - Komplexní dodávka dobíjecích stanic a souvisejících služebe-stationAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobilNabíječky elektromobilů CircontrolVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.