Honda v Japonsku uvedla hybridní minivan

Jan Horčík - 01 Listopad 2011

Minivan Honda Freed přišel na trh v roce 2008. Zatím se prodává pouze v několika asijských zemích včetně Japonska a Malajsie. Honda aktuálně uvedla na domácím trhu také hybridní verzi minivanu, který je založen na podvozku Honda Jazz.auto hybrid Honda Freed Hybrid Fit

Jezdítka připomínají ta z pouštního eko-města Masdar
foto: Honda

Hybridní verze minivanu Honda Freed se bude prodávat ve dvou verzích, a to jako klasický minivan Freed Hybrid, ale také jako kombík Freed Spike Hybrid. Jako hybridní pohonný systém využije osvědčený IMA, který automobilka využívá ve vozech Honda Insight nebo právě Honda Jazz Hybrid.

Auto je dlouhé pouze 421 cm, přesto se do něj vejde sedm pasažérů. Motor o objemu 1,5l i-VTEC spojený s hybridním pohonem údajně nabídne spotřebu 5,5 l/100 km, měřeno však velmi optimistickými japonskými standardy.

V Japonsku chce Honda prodat až 10 000 kusů vozů série Freed měsíčně. Pomoct jí k tomu má i nízká cena. Ta u hybridní verze začne na 2 046 667 jenech, benzinová pro srovnání začíná na 1 617 143 jenech.

Hybridní verze auta byla ohlášena už v září 2009. Honda slibovala také čistý elektromobil založený na modelu Freed. O něm ale zatím žádné podrobnosti neznáme.

tisková zpráva
Zpět na HybridPřidat komentář

ChargeUp! - Komplexní dodávka dobíjecích stanic a souvisejících služebe-stationNabíječky elektromobilů CircontrolAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobilVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.