Honda rozšiřuje dostupnost elektromobilu Fit EV v USA

Jan Horčík - 14 Únor 2013

Elektromobil Honda Fit EV, tedy elektrická verze modelu u nás prodávaného jako Honda Jazz, je nově k idspozici také na východním pobřeží USA. Zákazníci si jej za $389/měs. pronajmout ve státech Connecticut, Maryland, Massachusetts, New Jersey and New York.auto elektromobil Honda Fit EV

Elektromobil Honda Fit EV (Honda Jazz EV) je v současné době v USA pouze k pronájmu. Odhadovaná maloobchodní cena je $36 625 před dotacemi
foto: Honda

S takovou cenou a dostupností pouze na vybraných trzích není divu, že elektromobil Honda Fit EV v USA (ani nikde jinde) právě dvakrát velký hit není. Za celý rok 2012 se automobilce podařilo udat 93 kusů, v lednu 2013 pak pouze devět.

Co si slibuje od rozšíření nabídky na východní pobřeží , toť otázka. Další jednotky pronajatých kusů za měsíc? Honda Fit EV je vybavena 20kWh li-ion baterií a 92kW asynchronním elektromotorem.

Spotřeba auta je oficiálně organizací změřena na 29 kWh/100 mil, tedy asi 18 kWh/100 km (118 MPGe). Dojezd pak dle měření EPA činí 131 km.

VYSVĚTLENÍ: MPGe je jednotka udávající ekvivalent k ujetým mílím na galon (3,785 l) paliva s tím, že je určeno, že 1 galon benzínu = 33,7 kWh.

tisková zpráva
Zpět na HybridPřidat komentář
Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

tak sa mi zda ze realne auta budu musiet mat min. 40kw akumulator

Obrázek uživatele Jan Horčík

Reálná auta, jako například , mají až 85kWh akumulátor.

---

šéfredaktor Hybrid.cz

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

ano, videl som video testy cerstvych majitelov a ticho zavidel, co mne uz bude na vzdy uprene :) z pohladu videi sa mi sice velmi paci, no tak isto velmi rusivo na mna posobi trochu tazkopadny displ. cez ktory sa tam vsetko ovlada. ma trhane ovladanie, k urcitym veciam sa tam treba dopracovat cez viacero tukani - v menu, to by ma po slovensky povedane, dost sralo :)
tiez sa mi nepaci ako su riesene klucky. tieto dve veci by ma na tom nesmierne rozculovali. robia z auta az priliz krehku zalezitost. ked mam v ruke paku, chcem nou trhnut ufulany od oleja a nic sa jej nestane najblizsich 30r., nie jemne hladkat a drzat v lesku ako iTelefon. Snad chapete co myslim.

18kWh/100km mi přijde docela dost na 1500kg těžké auto.

Obrázek uživatele Jan Horčík

O něco lehčí Peugeot iOn nám v testu sežral kolem 17,4 kWh/100 km.

---

šéfredaktor Hybrid.cz

Obrázek uživatele honYa

Včetně ztrát při dobíjení? Díky, H.

---

honYa

Obrázek uživatele Jan Horčík

Včetně ztrát to bylo něco přes 19 kWh, jak se v článku píše.

---

šéfredaktor Hybrid.cz

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Pronájem? To už tu bylo.
Tuším u vozu GM EV1. A jak to potom s pronájemci dopadlo si snad ještě pamatujete. To se Honda pokouší opakovat historii?

Obrázek uživatele Jan Horčík

Honda se nejspíš primárně pokouší o to, aby na ni lidé úplně nezapomněli.

---

šéfredaktor Hybrid.cz


ChargeUp! - Komplexní dodávka dobíjecích stanic a souvisejících služebNabíječky elektromobilů CircontrolVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.Autonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobile-station
O ČEM SE PRÁVĚ DISKUTUJE?