Henrik Fisker odhalil elektromobil EMotion, dojezd 640 km

auto elektromobil Fisker EMotion

Znovuobživená automobilka Fisker ukázala render svého „revolučního“ elektromobilu EMotion. Má ujet až 640 km na jedno nabití a umět max. rychlost 260 km/h. Zatím ale připomíná spíš auto z videohry.

Přední i zadní sedadla elektromobilu Fisker EMotion nabídnou přístup k dotykovým obrazovkách a infotainment systému. Velice zajímavé aerodynamice pomáhá integrovaný spojler a „agresivní funkční difuzor“.
foto: Fisker Inc.

O novém elektromobilu Fisker eMotion zatím víme především to, že má nabídnout dojezd 640 km na jedno nabití a max. rychlost 260 km/h, což jsou poměrně ambiciózní specifikace. Henrik Fisker pak kromě základních informací konečně zveřejnil i první renderované obrázky.

Karoserie se bude skládat z kompozitů, uhlíkových vláken () a hliníku. Navíc nabídne „inovativní integraci baterie“. Auto prý bude využívat novou technologii baterií postavených na grafenu.

Samotné bateriové packy bude vyrábět společnost Fisker Nanotech, společný podnik Fisker Inc. a Nanotech Energy Inc. Všechno to je ale pochopitelně zatím převážně teorie.

Auto totiž vypadá, že má do výroby ještě daleko, pokud se tam vůbec dostane. První reálné prototypy chce Fisker ukázat v polovině příštího roku. Dodávky auta prvním zákazníkům by pak teoreticky mohly začít nedlouho poté, třeba už na přelomu let 2017/2018.

foto: Fisker

Elektromobil Fisker EMotion prý nabídne i technologii robotického řízení, kterou dodá zatím blíže nespecifikované partnerská společnost. Výroba auta by měla probíhat v již existující továrně v .

Naše první dojmy z nového elektrického auta značky Fisker přesto zůstávají spíše smíšené. Henrik Fisker umí navrhovat na pohled krásná auta a dotáhnout je od návrhu až po výrobu, což potvrdil u plug-in hybridu a samo o sobě jde o titánský výkon. Ale bude to v případě EMotionu stačit?

tisková zpráva

10 komentářů u “Henrik Fisker odhalil elektromobil EMotion, dojezd 640 km”

Napsat komentář