Henrik Fisker odhalil elektromobil EMotion, dojezd 640 km

Jan Horčík - 01 Listopad 2016

Znovuobživená automobilka Fisker ukázala render svého "revolučního" elektromobilu EMotion. Má ujet až 640 km na jedno nabití a umět max. rychlost 260 km/h. Zatím ale připomíná spíš auto z videohry.auto elektromobil Fisker EMotion

Přední i zadní sedadla elektromobilu Fisker EMotion nabídnou přístup k dotykovým obrazovkách a infotainment systému. Velice zajímavé aerodynamice pomáhá integrovaný spojler a "agresivní funkční difuzor".
foto: Fisker Inc.

O novém elektromobilu Fisker eMotion zatím víme především to, že má nabídnout dojezd 640 km na jedno nabití a max. rychlost 260 km/h, což jsou poměrně ambiciózní specifikace. Henrik Fisker pak kromě základních informací konečně zveřejnil i první renderované obrázky.

Karoserie se bude skládat z kompozitů, uhlíkových vláken () a hliníku. Navíc nabídne "inovativní integraci baterie". Auto prý bude využívat novou technologii baterií postavených na grafenu.

Samotné bateriové packy bude vyrábět společnost Fisker Nanotech, společný podnik Fisker Inc. a Nanotech Energy Inc. Všechno to je ale pochopitelně zatím převážně teorie.

Auto totiž vypadá, že má do výroby ještě daleko, pokud se tam vůbec dostane. První reálné prototypy chce Fisker ukázat v polovině příštího roku. Dodávky auta prvním zákazníkům by pak teoreticky mohly začít nedlouho poté, třeba už na přelomu let 2017/2018.

foto: Fisker

Elektromobil Fisker EMotion prý nabídne i technologii robotického řízení, kterou dodá zatím blíže nespecifikované partnerská společnost. Výroba auta by měla probíhat v již existující továrně v .

Naše první dojmy z nového elektrického auta značky Fisker přesto zůstávají spíše smíšené. Henrik Fisker umí navrhovat na pohled krásná auta a dotáhnout je od návrhu až po výrobu, což potvrdil u plug-in hybridu a samo o sobě jde o titánský výkon. Ale bude to v případě EMotionu stačit?

tisková zpráva
Zpět na HybridPřidat komentář
Obrázek uživatele Kuk

Ať je to klidně třeba 4x lepší, ale hlavně ať to je.

---

Každej nahrazenej spalovák se počítá - Leave the oil in the soil and the coal in the hole. - Sekám a vysávám na baterky. // ‪#‎BasuraChallenge‬ ‪#‎trashtag‬

Obrázek uživatele PaRi

Když dva dělají totéž, není to totéž.

---

www.xpari.cz
Škoda CitigoE iV (12000 km)

Skodovka si musi pospisit, protoze pokud od 2018 nebude v Cine schopna prodavat EV, pak nemuze prodavat ani spalovaky.
V Nemecku teto problematice venuji mimoradnou pozornost a v CR ani zminka.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Stačit to nebude, ale pár desítek fandů si to koupí.Čekám cenu kolem 3 000 000 za holobyt (šáde v plné). Konfig půjde přes 4 míče jak nic.

3 mice by byli celkem hoodne prizniva cenovka, Tesla S by dnes v podobne konfiguraci stala prez 4-5 micu, ono u Fiskeru bude stacit kdys udaj par set aut rocne

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

No a já ty ty prachy koupil jetý Bentley 8-) - Teslu jsem právě kvůli přemrštěný ceně nakonec odpálil.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

To BBentley bolo dovezene z Ciny? Asi kupene cez aliexpress.

Obrázek uživatele ozana

Já bych očekal dvojnásobek.

---

Свободy Алексею Навальнomy!

Sprosté debily ignoruji.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Tak zas 8mega si to nepaapne.

Obrázek uživatele Kuk

off

Šáde Škodofka konečně představí v dubnu svojí první elektrokáru. Asi to bude v Šanghaji a bude to nějaký SUV. Dizajner Kabaň se prý nedržel při zemi.

---

Každej nahrazenej spalovák se počítá - Leave the oil in the soil and the coal in the hole. - Sekám a vysávám na baterky. // ‪#‎BasuraChallenge‬ ‪#‎trashtag‬


ChargeUp! - Komplexní dodávka dobíjecích stanic a souvisejících služebVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.Autonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobilNabíječky elektromobilů Circontrole-station