HE3DA vyrobila v továrně v Horní Suché první baterie

Česká společnost HE3DA, kterou spoluzaložil vědec Jan Procházka, vyrobila ve své nové továrně v Horní Suché první baterie.

Nově vyrobená baterie HE3DA je proti první generaci z testovacího provozu v pražských Letňanech výrazně menší a lehčí. A to díky nové, odlehčené konstrukci.

Rovněž obal již není z plastu, ale z hliníku, což ještě zvýší jak životnost, tak nehořlavost. Baterie je vnitřně odizolovaná tak, aby splňovala kritéria pro vysokonapěťová zapojení.

Podle vyjádření HE3DA to „bude to opravdu základní stavební prvek pro budoucí přestavbu světové energetiky“. Slavnostní otevření továrny Magna Energy Storage, kde se baterie HE3DA vyrábí, je plánováno na jaro roku 2020.

tisková zpráva

33 Comments on “HE3DA vyrobila v továrně v Horní Suché první baterie”

  1. Velmi pečlivě sepsáno tak, aby tam nebyla jediná formulace zakládající trestněprávní odpovědnost.

   Mimochodem, nelze si nevšimnout, že použitá jazyková úprava a způsob vyjadřování jsou identické s jejich dřívějšími marketingovými materiály. Nepochybně stejný autor.

   Pochybnosti to naopak přiživuje.

 1. Stale nevieme zakladne parametre – realnu zivotnost (nie to co
  Stale nevieme zakladne parametre – realnu zivotnost (nie to co tvrdi Prochazka, ale nezavisle testy), vykonove charakteristiky, degradaciu a najma cenu.
  Bez tychto informacii je cela HE3DA len dalsi tuctovy vyrobca baterii. V com presne je ta ich revolucia??? Ze nehoria? To nehoria ani litiove akumulatory na baze LTO a LiFePO4 su tiez takmer nehorlave.
  Hlinikovy obal oproti plastovemu rozhodne nijak neprospeje k nizsej cene baterie. Zvysenie bezpecnosti je len imaginarne, kludne mohli ostat pri lacnom plaste s pridavkom aditiv na znizenie horlavosti (tzv. flame retardant).

 2. Ak stačí iba vymeniť obal aby bola tá zázračná baterka
  Ak stačí iba vymeniť obal aby bola tá zázračná baterka VÝRAZNE menšia a lahšia, tak to je fakt zvláštne.
  Aký môže byť percentuálny podiel hmotnosti obalu na celkovej hmotnosti baterky? A ten sa nebude veľmi líšiť, keď sa zamení plast za hliník.

  1. Zrovna toto je podvod.
   Porovnávají li-ion články, které

   Zrovna toto je podvod.
   Porovnávají li-ion články, které jak každý ví zahořet umějí.
   A baterii na bázi LiFePO, které nehoří. Jen čoudí a nafukují se.
   Takže proč do toho testu nezahrnuli i nějaký konkurenční LiFePO?
   Protože by pak vyšlo najevo, že v tomto nepředvádějí nic světoborného.
   https://www.youtube.com/watch?v=p21iZVFHEZk&t=42s

  1. Může tam být nižší mechanické namáhání z důvodů
   Může tam být nižší mechanické namáhání z důvodů tužší konstrukce, určitě je lepší přenos tepla, tedy chlazení. Je také možné, že se z plastů něco uvolňovalo do elektrolytu a postupně ho degradovalo… a nebo kombinace všeho uvedeného. Pokud vás to opravdu zajímá, napište výrobci a třeba vám odpoví.

  2. Většina renomovaných výrobců ( Panasonic/Tesla, Nissan
   Většina renomovaných výrobců ( Panasonic/Tesla, Nissan ,Samsung ,LG … ) to dáva do kovových obalů už jenom protože vyšší mechanická odolnost a vyšší stupen hermetizace
   chránící články před vnějším prostředím vyžadovaným pro průmyslové aplikace

        1. Nejsou to politici, ale podnikatelé Takže uvažují v
         Nejsou to politici, ale podnikatelé Takže uvažují v delším horizontu než je jen jedno 4 Leté volební období.
         Už se o tom na Hybrid.cz psalo
         http://www.hybrid.cz/ceska-he3da-zacne-s-australany-na-cinovci-tezit-lithium

         https://www.idnes.cz/usti/zpravy/tezba-lithium-cinvaldit-cinovec-krusne-hory-european-metals-holdings-cez-richard-pavlik-studie-prove.A191130_517763_usti-zpravy_prib

         Jestli vám nestačí jako důkaz solventnosti, že firma investuje do nových výrobních provozů, výrobního zařizení a smluvně si zavazuje budouci dodavatele surovin pro výrobu .
         Tak to je mi vašeho prostého myšlení upřímně líto
         Ale v této zemi je to přece místní folklor
         Pomlouvat, Pomlouvat, Pomlouvat…

         http://www.autoforum.cz/zajimavosti/elektricke-vize-sefa-tesly-zacinaji-pripominat-pohadku/

        2. Většina lidí vidí jen tak daleko, kam dohlédne svýma
         Většina lidí vidí jen tak daleko, kam dohlédne svýma očima …

         a taky

         „To, co nyní řeknu, není projevem univerzitní povýšenosti ani sarkasmu. Třetina obyvatel této země je slabá duchem. Každý sedmý občan je debilní nebo dementní nebo alkoholik. Zhruba polovina obyvatel této země má podprůměrný intelekt. (…) Těmto lidem – je to tedy polovina národa – uniká ona složitá mnohotvárnost, komplementarita, mnohoznačnost světa,“ (M.Z. 2016)

        3. Z jakého ceciku jsi to vycucal?
         Podle mně je to mnohem víc

         Z jakého ceciku jsi to vycucal?
         Podle mně je to mnohem víc než 33 %….

        4. He3da jsou stejný čachry jako Zaludova výroba baterií.
         He3da jsou stejný čachry jako Zaludova výroba baterií. Když tomu věříte, vás problém. Ani příští rok nebudou vyrábět komerčně uplatnitelne baterie. Pořád budou dokola bulikovat naivní lidí. Všechny dostupné články o he3da pochází z jediného zdroje. Procházka a Průša. Nikdo věrohodný o jejich zázraku nepíše. Bublina jako kráva.

        5. Ve zmíněném článku na idnes není ani čárka o he3da.
         Ve zmíněném článku na idnes není ani čárka o he3da. Není vám to divné, když he3da o sobě prohlašuje, že bude s Australany těžit? Kdyz jste tak naivni, dejte mi 1 milion, ja vam zajistim 20% uroky… zbastite to taky tak hladce?

        6. Ps: Od začatku se přece mluví o tom
         Stát chce aby byla

         Ps: Od začatku se přece mluví o tom
         Stát chce aby byla vytěžená surovina Zpracována a Využita v ČR to přece nevylučuje že bude prodána jako vstupní surovina fy he3da která má přece podepsáno memorandum o spolupráci s australskou akciovou společností European Metals Holdings
         Ano o he3da tam není zmínka ale je tam zmíněno
         „Momentálně se tady nic neděje. Čeká se na výsledky finální studie proveditelnosti, která by měla být hotová na konci letošního nebo na začátku příštího roku. Až pak se ukáže, jestli se těžba skutečně vyplatí,“ říká Petr Pípal, starosta Dubí, pod které Cínovec spadá.

         Zdroj: https://www.idnes.cz/usti/zpravy/tezba-lithium-cinvaldit-cinovec-krusne-hory-european-metals-holdings-cez-richard-pavlik-studie-prove.A191130_517763_usti-zpravy_prib

         Unikátní české baterie HE3DA úspěšně prošly certifikací Českého vysokého učení technického (ČVUT). Akreditovaná měření ověřila deklarované kapacity, cyklickou stabilitu a prokázala shodu s neakreditovanými testy výrobce.

         https://www.iprosperita.cz/vyrobky-a-sluzby/9358-unikatni-ceske-baterie-he3da-cerifikovany

Napsat komentář