Hackerská princezna Kristin Paget jde z Apple do Tesla Motors

Jan Horčík - 12 Únor 2014

Kristin Paget se v oblasti Křemíkového údolí proslavila mimo jiné tím, že vydala návod jak postavit falešný mobilní vysílač, se kterým bylo možné sledovat cizí volání. Následně pracovala v Microsoftu na bezpečnosti operačního systému Windows Vista. Pak v Apple. A teď v Tesla Motors.auto Kristin Paget Apple Hacker Princess

Vizitka Kristin Paget z Apple - oficiální titul: hackerská princezna
foto: Kristin Paget

Centrála společnosti Tesla Motors ve Fremontu se nachází jen 40 km od Cupertina, kde sídlí společnost Apple. Právě tam Kristin Paget poslední dva roky zastávala pozici oficiálně pojmenovanou "Hacker princess". Měla ji dokonce i vypsanou na vizitkách.

Kristin Paget pochopitelně neposkytla žádné podrobnosti týkající se jejího nového zaměstnání v Tesla Motors. Je jasné, že bude mít co dočinění s bezpečností. Elektromobil Tesla Model S je jeden velký jezdící počítač a komunikační zařízení v jednom - neustále připojené k internetu. Je jasné, že Paget bude mít co dělat.

V současné době se připravuje nová 6.0 verze firmwaru pro Model S. Je však pravděpodobné, že práci Kristin Paget bude možné vysledovat teprve ve verzích pozdějších, tedy někdy kolem 7.0 a dál.

Zpět na HybridPřidat komentář
Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

To je v pohodě, hlavně že se to bude prodávat, však ono se pak s těmi zlými hackery zatočí jednoduše, prostě Vám kvůli zřízení dohledových orgánů zdraží internet a přibude špiclování vašich internetových aktivit. Ne snad že by to pomohlo, ale zase se to někomu bude hodit. A jedním si můžete být jistí: Jakmile se vláda na..re do internetu, tak Vás nic než daně, a povinnosti či buzerace nečekají. Na to vemte jed.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Vláda se může cpát kam chce a bude jí to prd platné. Už jenom obyčejnej TOR vám postačí k zamezení špiclování prakticky kohokoliv. NSA by to možná zvládla, kdyby se na vás zaměřila, ale to je hodně nepravděpodobné. Obyčejné 256bitové šifrování vám dnes zajistí prakticky neprolomitelnou obranu (ale musíte si vybrat správného poskytovatele nebo si vymyslet vlastní). Už ze samé podstaty Internetu ho nelze regulovat...

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Josefe, je touž stará zpráva, ale faktem je, že TOR byl infiltrován :D. Dokonce je doporučení TOR nepoužívat právě pro to, že už není anonymní.

256 může být anonymní, otázkou je zda NSA apod. neupravila např. generátor náhodních čísel apod.

Takže pokud jste si čip nevyrobil sám, zařízení nesestavil sám, soft nenapsal sám nemáte žádnou jistotu o "časově omezeném" nenabourání nebo "příliš drahém pro většinu" nabouraní do systému.

Internet lze regulovat, pokud je snaha a prostředky. Google dodávající informace, nabourqaný TOR apod. jsou příkladem "když se chce, tak to jde".

Jste asi hodně naivní uživatel internetu :D

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Zabezpečení se využívá podle nutnosti utajení. Pokud bych měl informace, na kterých by stála budoucnost lidstva, budu je utajovat jinak, než informaci, co jsem měl včera k obědu. TOR byl sice infiltrován (jednou, NSA), ale už z podstaty samotné architektury TORu plyne, že aby to udělali znovu, museli by opět využívat zdroje NSA (poměrně velké).

Na Internetu najdete hromadu šifrovacích algoritmů, které napsali anonymní uživatelé a některé jsou komunitou považovány za bezpečné.

A Internet opravdu lze regulovat, ale pouze pro jeho konzumující ovce, nikoliv lidi, kteří vědí co dělají. Je vidět, že si o sobě myslíte, jaký nejste odborník. Zatím jste toho tu moc nepředvedl.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Aneb jak ukrást vozidlo z pohodlí domova a počítače. A ještě si zahrát need for speed v reálu.

A ještě k tomu dát honičku s passatama :-D

Ono by nebylo mile dostat do tesly vir nebo trojskyho kone


ChargeUp! - Komplexní dodávka dobíjecích stanic a souvisejících služebVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.Nabíječky elektromobilů Circontrole-stationAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobil