GreenWay Polska rozjíždí vlastní síť nabíjecích stanic

Jan Horčík - 12 Říjen 2017

V Polsku vznikla sesterská společnost slovenské firmy GreenWay. Buduje vlastní síť nabíjecích stanic a do budoucna je chce propojit se slovenskou částí.auto Peugeot iOn elektromobil nabíjecí stanice podzemní garáže Bílsko Bělá Greenway

Elektromobil Peugeot iOn u nabíjecí stanice GreenWay Polska
foto: Martin Pavlík

Slovenská společnost GreenWay dnes provozuje na Slovensku rozsáhlou síť nabíjecích stanic pro elektromobily. Jednu má dokonce i v Česku, a to ve Velkých Karlovicích nedaleko slovenských hranic.

GreenWay Polska má zatím stanic méně a především ve velkých polských městech (Poznaň, Varšava, Lodž, Řešov, Lehnice a Bílsko-Bělá). Se svým elektromobilem Peugeot iOn se právě tu poslední jmenovanou rozhodl vyzkoušet elektromobilista Martin Pavlík.

Stanice se nachází v obchodním centru Gemini Park (ul. Leszczyńska 20), v podzemní garáži, oranžový sektor B1 (3 zelené fleky). Od tohoto týdne už stanice vyžadují identifikaci.

Proto je třeba si zažádat o polskou GW kartu (zdarma na jejich webovkách), slovenská GW karta se hlásí jako neplatná/neznámá a neumožní vám nabíjet. Do budoucna ale slovenský i polský GreenWay počítají s propojením svých sítí.

Nabíjení by mělo být do konce roku zdarma. Podle mapy GreenWay Polska to vypadá, že do konce roku by se měly objevit další stanice hned u českých hranic, a to za Bohumínem a poté Krakow, Katowice a další.

"Takže kdo by měl zájem si na Vánoce sjet do Polska, doporučuju," říká Pavlík. Každá stanice je vybavena 2x Mennekes (1x s kablem, 1x jen zásuvka), CHAdeMO, Combo + vedle zadarmo (bez identifikace) obyčejná zásuvka 230 V/16 A a malý červený pětokolík 400 V/16 A.

Stanice údajně umí nabíjet, alespoň na Combo2, výkonem až 100 kW, a současně na ní lze nabíjet dvě auta přes DC (CHAdeMO i Combo). "Tuto informaci jsem si bohužel nemohl ověřit, neboť jsem se tam s nikým nepotkal," dodává Pavlík.

Bílsko-Bělá nebo polsky "Bielsko-Biala" je podle něj krásné město. "Centrum si projdete během pár hodin a v sobotu mají vstupné zadarmo - např. Zamek Sułkowskich, Dom Tkacza, Pomnik Bolka i Lolka, a mnoho dalších, takže doporučuji si tam zajet o víkendu s rodinnou."

Martin Pavlík
Zpět na HybridPřidat komentář

Sleduji jak nám ti Polští sousedi budují síť el nabíječek Greenway, ale od začátku jim tak ty nabíječky moc nefungují. Jsem zvědavý kam se to posune. Nebo stačí jen vybudovat, ale nabíjet se nemusí ?! :)

http://greenwaypolska.pl/en/content/greenway-network

Nemáte někdo odkaz na stránky ZSE Slovakia, kde lze zažádat o nabíjecí kartu do jejich sítě?

---

ecotaxiolomouc.cz

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Napiš tady email (elektromobilita@zse.sk), paní Ti pošle zpátky formulář, který vyplníš a pak Ti dojde poštou karta.

Vyřizuje to:

Mgr. Michaela Kramaričová
Business Development
elektromobilita@zse.sk

Západoslovenská energetika, a.s.
Čulenova 6
SK-816 47 Bratislava 1
zse.cz

Děkuji ;-)

---

ecotaxiolomouc.cz

Obrázek uživatele ozana

http://teslaclub.sk/forum/všeobecné-fórum/nabíjacie-štandardy-a-infraštruktúra/prevádzkovatelia-nabíjacích-staníc/2243-zse?p=9133#post9133

---

Свободy Алексею Навальнomy!

Sprosté debily ignoruji.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

V Polsku jsem byl před měsícem - nabíjení v hotelu po prvním nedorozumění bez problémů.

Malý slovníček pro elektromobilisty:

Automobil - samochod
Zásuvka - kontakt
Nabít - ladowať
Nabíjet elektromobil - ladowať samochod
Hledám zásuvku - šukam kontakt :-)

Szukam meskanie nebo meskam szukanie? ;)

---

smrt Toyote

Obrázek uživatele Radovan

Zásuvka častěji gniazdko, nebo gniazdko električne
Nabíjet také zašilať samochod električny
Nabíjení zdarma zašilanie darmove, bez oplaty atp.

Registrace na stránkách Greenway Polska je rychlá a bezproblémová, reakce po emailu i SMS na něj skoro obratem. O den později přišla SMS s informací, že už kartu předali poště a mám se v následujících dnech podívat do schránky. Jazyk pro komunikaci lze nastavit polský nebo angličtinu.

Ani nevíte, jak Polákům závidím, že Greenway si vybral právě Polsko a ne ČR. Na jejich webu je vidět, že už do konce roku 2018 by mělo z nynějších 6 rychlonabíjecích míst být neskutečných 55 rychlonabíječek po celé zemi.

Tak se buduje síť, ne ty ČEZ a EON parodie. Čezká republika je snad prokletá nebo co.

---

BEV Peugeot Ion nový 4/2014, dnes 94 tis. km, 5/2016 2.ojetý ženě, dnes 46 tis. km (60 celkem), ekolo Agogs SilverGo 10/2013, dům FVE 3,6kWp 9/2009, ohřev vody solár Vaillant 6/2010, vlastní studna 1999, dřevodům sendvič panel 2000, permakulturní zahrada 2017, zachytávání dešťovky 880L Keter 4/2020.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

ANO ČEZká republika je memorandama prokletá a jediný kdo v ČR logicky funguje je pražská PRE ;)

premobilita.cz/cs/nabijeni/vystavba-a-servis-nabijecich-stanic/

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Paráda. Polsko bylo do teď pro majitelé jiných EV neý Tesla, úplně zapovězeno. Teď se konečně dostanu i v Polsku s Leafem až do Varšavy a dál. Uvidíme příští rok, co bude v ceníku za "ladowanie" :-)

Obrázek uživatele ozana

Lubisz drogie ladowanie?
:-)

---

Свободy Алексею Навальнomy!

Sprosté debily ignoruji.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Lepiej darmowe :)


ChargeUp! - Komplexní dodávka dobíjecích stanic a souvisejících služebAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobilNabíječky elektromobilů CircontrolVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.e-station