Google ukázal nového robotického psa

Jan Horčík - 12 Únor 2015

Google, resp. společnost Boston Dynamics, kterou známá internetová firma nedávno koupila, ukázala novou verzi svého robotického psa. Čtyřnohý stroj dokáže bez problémů vylézt schody nebo prudký svah.auto robopes robot Google Boston Dynamics

Společnost Boston Dynamics zkoumá a vyvíjí dvounohé i čtyřnohé roboty
foto: Boston Dynamics

Není tomu tak dávno, co jsme psali o robotovi Atlasovi, možném záchranáři budoucnosti. Ten taktéž pochází od Boston Dynamics. Tahle firma se zabývá výzkumem a vývojem robotických strojů už řadu let.

Nová verze robotického "psa" je poháněna plně elektricky za pomoci výkonné baterie a hydrauliky. Hmotnost je asi 72 kg. Předpokládá se, že v budoucnosti by mohly podobné stroje sloužit především v armádě, případně při záchranných akcích.

Na videu je vidět mimo jiné i dvojici nových "robopsů", ale i starou verzi obdobného robota. Ten měl výrazné problémy s chozením do svahu a na srovnání je dobře vidět vývoj, který robotika za posledních několik let prodělala.

Boston Dynamics
Zpět na HybridPřidat komentář
Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Mne to pripomina, ze nie sme tak daleko od doby ked bude ozaj pes Amy ako z filmu Cervena planeta. A PS na mykanca no nechcel by som aby mi raz nieco taketo titanovo neviem ake sa zahryzlo do ruky pripadne si na mna lahlo. Asi to nebudu zuby ale nejaky vrtak alebo laserovy kotuc co ma bude chciet rozdelit na dve casti.

Obrázek uživatele Radovan

Včera běžel na Primě díl seriálu o robotických zbraních a člověku až běhal mráz po zádech. Nejzajímavější bylo vozidlo Crusher, de facto šestikolka s nezávislými nápravami schopná vozit 4 tuny nákladu nebo autonomních zbraní. Schopná plnit úkoly díky palivu a bateriím několik týdnů naprosto autonomně. Včetně tichého pohybu, vyčkávání v pozorovací pozici a podobných věcí. Nekrmíte to, nestaráte se o to, jen to vyšlete do daného sektoru. Její počítače neustále vyhodnocují okolí a pak zasáhnou.
Nebo neviditelný bezpilotní letoun se schopností tankovat za letu, který vydrží ve vzduchu díky tomu de facto nepřetržitě. Taky může jen kroužit a hlídat nebo čekat na cíl a raketami efektivně zabíjet. Jako jeho dálkově ovládaný kolega Predator. Tento ovšem umí řešit věci už autonomně.
Trošku se nám ten Matrix přibližuje.

---

BEV Peugeot Ion nový 4/2014, dnes 96 tis. km, 5/2016 2.ojetý ženě, dnes 46 tis. km (60 celkem), ekolo Agogs SilverGo 10/2013, dům FVE 3,6kWp 9/2009, ohřev vody solár Vaillant 6/2010, vlastní studna 1999, dřevodům sendvič panel 2000, permakulturní zahrada 2017, zachytávání dešťovky 880L Keter 4/2020.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

jaky sob z cervenym nosom..

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

vypadá to velmi funkčně,lze si představit takové potvory za pár let, jako sluhy mezi lidmi

Obrázek uživatele Hyperloop

Nejvíc mě fascinuje ta schopnost vybalancovat na náledí, i když do něj člověk kopne. Úplně stejně jako skutečné zvíře.

Kdepak, ještě to není dokonalé – skutečné zvíře by vám ten kopanec oplatilo  :-)

Přesně. Když se objevila ta první videa před lety, tak jsem si tu pasáž na ledu pouštěl mnohokrát. Mimochodem, podle zvuku ty menší už jedou na baterie, kdežto v té velké krávě je pořád nějaký hlučný generátor.

Obrázek uživatele Jan Horčík

Přesně tak, je na baterie.

---

šéfredaktor Hybrid.cz


ChargeUp! - Komplexní dodávka dobíjecích stanic a souvisejících služebNabíječky elektromobilů CircontrolVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.Autonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobile-station