Baterie EVC

Google pracuje na nových bateriích

Jan Horčík - 14 Duben 2015

Nedávno jsme informovali, že Apple představil nový Macbook s revoluční baterií. Do velkého hledání pokročilých li-ion baterií se nyní přidává také internetový gigant Google.auto Google logo

Google kromě vývoje vlastních baterií spolupracuje také se společností AllCell Technologies LLC, která vylepšuje současnou generaci lithium-iontových baterií a prodlužuje jejich životnost.
foto: Google

Podobně jako , i Google dnes sází primárně na mobilní zařízení. Notebooky, tablety, chytré telefony. Kromě toho ale Google, podobně jako údajně Apple, připravuje také vlastní robotické elektrické auto. Baterie jsou dnes ve všech těchto oblastech, ale i ve "velké" energetice, zcela klíčovou komponentou.

V rámci laboratoří Google X, kde firma pracuje na nejrůznějších odvážných projektech, včetně zmíněného robotického auta, skládacího smartphonu nebo solárních balónech roznášejících internetový signál, dnes Google zkoumá i technologie pokročilých baterií.

Jednou z hlavních osobností, které Google pomáhají s vývojem baterií, je Dr. Ramesh Bhardwaj. Ten přišel do Google v roce 2012 z Apple. Celý vývojový tým se ale údajně skládá pouze ze čtyř lidí a na projektu se pracuje minimálně tři roky.

Původně se tým údajně pouze zabýval testováním baterií jiných výrobců tak, aby je mohl využít ve vlastních zařízeních. V posledních letech se Google, kromě řady jiných odvětví, pustil také do vývoje a výroby vlastního hardwaru.

Podle Wall Street Journal pracují vědci v Google na zlepšování technologie solid-state baterií, tedy baterií s pevným elektrolytem. Tento typ dnes patří mezi nejperspektivnější.

Google kromě vývoje vlastních baterií spolupracuje také se společností AllCell Technologies LLC, která vylepšuje současnou generaci lithium-iontových baterií a prodlužuje jejich životnost.

Wall Street Journal
Zpět na HybridPřidat komentář
Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

V celém tom oslavném článku je jen jediná kloudná informace, a to že Google spolupracuje s AllCell.

Zbytek je zcela zbytečný a opakovaný text!!!!!


ChargeUp! - Komplexní dodávka dobíjecích stanic a souvisejících služebNabíječky elektromobilů Circontrole-stationVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.Autonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobil
O ČEM SE PRÁVĚ DISKUTUJE?