Google investuje miliardu dolarů do služby Lyft, konkurence Uberu

Jan Horčík - 20 Říjen 2017

Klasické taxislužby to mají spočítané, ať se bouří jak chtějí. Vyplývá to i z nejnovější investice společnosti Alphabet, mateřské firmy Googlu.auto Lyft sdílení aut

Sdílení aut jménem Lyft je dnes populární zejména ve velkých amerických aglomeracích, v zahraničí zatím služba příliš známá není - narozdíl od Uberu.
foto: Lyft

Společnost Lyft byla založena před pěti lety v San Francisku, je tedy mladší než Uber. Jde však o podobnou mobilní aplikaci, která umožňuje prakticky komukoliv sdílet své auto.

Zatímco Uber si stále drží "papírovou" valuaci kolem $70 mld., potýká se s řadou nepříjemností spojených zejména s osobou zakladatele a bývalého šéfa Travise Kalanicka.

Na mnoha trzích také čelí žalobám a zákazům. Soudí se navíc i se samotnou společností Alphabet kvůli vývoji robotických aut.

Naproti tomu méně známý Lyft si v poslední době získává oblibu zejména u investorů a velkých světových firem. V lednu 2016 investovala do Lyftu americká automobilka GM, nedávno spojil Lyft síly s Fordem při vývoji autonomních aut.

Nejnovější jednomiliardová investice ze strany Alphabet, resp. její kapitálové dcery CapitalG, úspěšné období Lyftu podtrhuje. Není ale bez zajímavosti, že Alphabet/Google už dříve investoval také do Uberu.

Kapitálové ohodnocení Lyftu se nejnovější investicí zvýšilo na $11 mld. Podle analytiků je také známkou pokračujícího odklonu Alphabet od Uberu a naopak příklonu k Lyftu.

Je nasnadě, že by Google časem mohl Lyft propojit se svou vlastní službou sdílení aut Waymo, nebo dokonce Lyft zcela pohltit. S Waymo už ostatně Lyft spolupracuje v oblasti autonomních/robotických aut.

Zpět na HybridPřidat komentář

Tyto technologie jsou jasnou budoucností a je třeba se s tím smířit, že tohle konec klasické taxi, Chytrý taxikář na tuto technologii ihned přechází a neřeší nějaké stávky. Taxi v žádném případě spalovací - smrdící a čekající na rito poblíž pěších zón a náměstí.

Obrázek uživatele Krueger

Je to dnes vsechno o sdileni...
Co takhle zacit sdilet manzelky, deti a domaci mazlicky?
Za par korun bychom meli treba jednou tydne zenu, sex, pohrali si s detma a pejskem...
Mam pocit ze svet se zblaznil :-(

Nevím kde žiješ, ale sdílení manželek je dlouho běžná věc (swingers party), sdílení dětí dnes rozhoduje soud (rozvedení manželé si sdílejí děti třeba po týdnech).

---

<_-@--°°°°°°°°°°-@-_> ☺
Kia e-Niro 64 kWh, 2000 km

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Paráda, dyť ty technologie tady jsou. Jen je víc využívat, už se běžím domluvit se ženou ...

Obrázek uživatele Anonym123

predpokladám, že sa dočítame v čiernej kronike.

Obrázek uživatele Radovan

Teď nevím jestli ve smyslu nezvládnutého sdíleného SM nebo manželčina nepochopení reflexe pokroku v technologiích :-)

---

BEV Peugeot Ion nový 4/2014, dnes 91 tis. km, 5/2016 2.ojetý ženě, dnes 42 tis. km (56 celkem), ekolo Agogs SilverGo 10/2013, dům FVE 3,6kWp 9/2009, ohřev vody solár Vaillant 6/2010, vlastní studna 1999, dřevodům sendvič panel 2000, permakulturní zahrada 2017, zachytávání dešťovky 880L Keter 4/2020.

Obrázek uživatele Anonym123

ÁNO. bude líp.
ide manželkino nepochopenie čo je skutočný pokrok, ako zdieľania napomáha rozvoju. nielen technológií.
k veci - manželky sa vyjadrujú "trefne" - valčekom na cesto. čítal som, ako manželka "měsíce" týrala manžela - spal na chodbe a musel plniť príkazy! ponajprv som si myslel, že bola ocenená v nejakej súťaži s mesačnou periocidou ...
ps - zdieľania v zmysle výmeny informácií (génov) nie je v prírode podporovaná. momentálne v říji vidíme, ako mladí a nádejní ostrúhajú a podrobia sa staršiemu, silnejšiemu, detto levy, medvede, ...

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

No sláva !! Další správný rozhodnutí GOOGLU. Pomůže upustit páru Uberu, odlehčí mu co se týče nátlaku boje s starými taxi a naleje do čerstvýho bysnysu další milijardu, paráda ;)

Sůpr, Už aby byl v Praze 2018 !!! :)))


Nabíječky elektromobilů CircontrolAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobilVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.e-station