Google chce nainstalovat Android i do vašeho auta

Jan Horčík - 30 Prosinec 2013

Světy informačních technologií a automobilového průmyslu se začínají čím dál tím víc prolínat. Tesla si najímá bývalé šéfy Apple. Apple upravuje svůj operační systém iOS pro auta. A do aut se teď chce dostat i se svým mobilním systémem Android.auto Google Android operační systém pro auta

Google Android se nejspíš brzy dostane také do aut
foto: Google/Android

S novými modely vozů Honda se domluvíte lidským hlasem. Honda se totiž rozhodla mezi prvními z desítek zainteresovaných automobilových výrobců využít systému iOS do auta, resp. hlasového rozhraní Siri.

Apple, známý výrobce chytrých telefonů a , si tak prošlapává cestu do světa automobilového průmyslu. A jeho hlavní rival, Google, pochopitelně nemůže zůstat pozadu. Jeho vlastní mobilní operační systém Android dokázal za posledních pár let doslova převálcovat iOS a svět chytrých telefonů.

Na celetrhu spotřební elektroniky CES v Las Vegas během ledna 2014 údajně Google ohlásí také první spolupráci v oblasti automobilového průmyslu, a to s německou automobilkou Audi (součást koncernu Volkswagen).

Android v autech, pro začátek značky Audi, by měl nahradit vlastní infotainmentové systémy jednotlivých výrobců. Uživatelé tak v autě narazí na podobný systém jako mají ve svém chytrém telefonu a zároveň s ním budou moct své auto snadno synchronizovat.

Zpět na HybridPřidat komentář
Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

To bude ale nehod a na*raných řidičů až se jim ten balast bude lagovat i za jízdy :]

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

A v zácpě na palubce angry birds...

Proč jen v zácpě? Jistě to někdo hackne a bude se pařit i za jízdy.
Pitomců je na světě dost; když dokáží za jízdy psát SMS, tak proč by si nezahráli hru? Vždyť přece "dávají pozor".


ChargeUp! - Komplexní dodávka dobíjecích stanic a souvisejících služebVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.Autonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobile-stationNabíječky elektromobilů Circontrol