Google chce legalizovat robotická auta

Jan Horčík - 18 Květen 2011

si rád hraje. Zkouší , a také robotická auta, která řídí sama. Hra má ale brzy skončit. Světový internetový gigant si najal lobbistu Davida Goldwatera, který mu má pomoct zlegalizovat autonomní dopravní prostředky ve státě Nevada.   
google robotická inteligentní chytrá auta Volkswagen Passatfoto: Volkswagen

Google už se svými v podobě šesti modelů a ujel více než 200 000 km na silnicích a v . přestavěného autonomního z konference TED v Long Beach si můžete prohlédnout níže:

David Goldwater, lobbista z Las Vegas, má pomoct prosadit v Nevadě dva zákony: jeden je dodatkem k již existujícímu zákonu regulujícímu . Dodatek by umožnil provozování robotických aut bez řidiče na veřejných komunikacích. Druhý zákon se týká povolení psaní SMS při řízení.

Goldwater k nevadskému shromáždění promluví do konce tohoto legislativního období, které končí v červnu. Již v dubnu informoval státní orgán o tom, že robotická auta jsou bezpečnější, mají lepší spotřebu paliva a podporují .

Zpět na HybridPřidat komentář

ChargeUp! - Komplexní dodávka dobíjecích stanic a souvisejících služebe-stationVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.Autonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobilNabíječky elektromobilů Circontrol