Google a Clooney si oblíbili Tanga

Jeden ze spoluzakladatelů společnosti Google, Sergey Brin, investoval nedávno blíže neupřesněnou sumu do společnosti Commuter Cars. Ta se soustředí na vývoj malých a . Brin si k té příležitosti pořídil rovnou také tři automobily Tango T600, jeden stojí 148 000 dolarů. Tango je zvláštní tím, že je pouze metr široké, zrychlit z 0 na 100 km/h však dokáže za čtyři sekundy, maximální rychlost je 120 km/h.

Elektromobily Tango si oblíbil také herec George Clooney, který si ostatně minulý podzim jako jeden z prvních vůz pořídil. Společnost Commuter Cars v současné době vyrábí pouze luxusní model Tango T600, v přípravě jsou však i nižší modely T200 a T100. Dojezd modelu T600 se při použití lithium-iontových baterií pohybuje od 256 do 512 km. Lze však použít také metal-hydridové a klasické olovnaté baterie, dojezd se tím ale snižuje.

Pokud by se společnosti Commuter Cars podařilo dotáhnout výrobu vývoj svých elektromobilů do zdárného konce a získat povolení pro provoz na silnicích, mohla by cena vozů Tango klesnout až na 20 000 dolarů za kus.

Napsat komentář