GM nabídne elektromobil Spark EV

Jan Horčík - 12 Říjen 2011

Automobilka General Motors před časem pobouřila nadšence do elektromobility, když do své reklamy na plug-in hybrid Chevrolet Volt vložila slogan ‘More car than electric’. Po čase jej ale vypustila. Teď už je jasné proč. Oficiálně totiž dnes ohlásila elektromobil Chevrolet Spark EV, někde prodávaný také jako Beat.auto elektromobil Chevy Spark EV

GM už o elektrickém Sparku spekuluje déle, o čemž svědčí i to, že jeden čas koketoval se značkou eSpark
foto: General Motors

Plně elektrické malé auto do města v podobě Spark EV se bude v “omezeném množství” prodávat od roku 2013. Prodej začne v Kalifornii a postupně se rozšíří do celého světa.

Mělo by jít o druhé až třetí auto do rodiny, podobně jako např. Nissan Leaf. Baterie pro Spark EV dodá firma A123 Systems, půjde o pokročilé nanofosfátové lithiové baterie. Jakékoliv další podrobnosti zatím nejsou známy.

O tom, že GM skutečně pracuje na plně elektrickém Sparku, informoval už začátkem letošního roku na autosalonu v Detroitu šéf automobilky Dan Akerson.

tisková zpráva
Zpět na HybridPřidat komentář

ChargeUp! - Komplexní dodávka dobíjecích stanic a souvisejících služebe-stationAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobilVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.Nabíječky elektromobilů Circontrol