Futuristický park Toyoty: Elektrické koště, nebo auto jako lékař

redakce - 30 Říjen 2019

Toyota překvapila návštěvníky domácího autosalonu v Tokiu svým tematickým parkem věnovaným futuristickým technologiím z oblasti mobility. Závodní automobil Toyota e-RACER

Závodní automobil Toyota e-RACER
foto: Toyota

Návštěvníci mohou v samostatné hale vidět elektrické koště, nebo roboty pro převážení nákladu nebo komunikaci s lidmi. Mohou si taky nechat zanalyzovat zdravotní stav v autonomním voze nebo si navrhnout závodní kombinézu na míru ve virtuálním studiu.

Jedním z nejpřekvapivějších objektů na výstavě Toyoty je právě futuristické koště poháněné elektřinou pod názvem e-broom. Koště pohání svého jezdce kupředu na bázi in-line bruslí.

Elektrické koště značky Toyota

Elektrické koště značky Toyota
foto: Toyota

Hned u vchodu do technologického parku vítají návštěvníky roboti THR-3 a Human Support Robot. Každý zájemce dostane kartu Future Residence Card a stává se tak občanem budoucnosti.

Auto zhodnotí zdravotní stav

Za recepcí může návštěvník nastoupit do autonomního vozu Toyota e-Care, což je mobilní, plně automatizované středisko, které zanalyzuje jeho zdravotní stav. Elektromobil je vybavený kompletním systémem schopným prověřit zdraví uživatele pomocí systému čidel, kamer a odborných zařízení.

Vozidlo je dost velké, aby se do něj vešli dva lidé. Po ukončení vyšetření se na tabuli vedle vozu zobrazí výsledky, které mohou návštěvníci následně konzultovat se svým lékařem.

Kombinéza na míru pro virtuální závod

Další atrakci představuje závodní automobil Toyota e-RACER a s ním propojený Future Racer Dresser. Virtuální zařízení umí navrhnout závodní kombinézu dokonale přizpůsobenou svému uživateli.

Díky profesionálnímu oděvu a digitálním brýlím si mohou návštěvníci vychutnat virtuální dobrodružství za volantem e-RACERu, na sedadle, které svůj tvar přizpůsobuje postavě řidiče.

Autonomní vozidlo jako mobilní kancelář

Dvojice autonomních robotů Toyota e-Palette a Micro Palette je pak určena k přepravě různých předmětů nebo nabízení služeb. Zatímco malý robot Toyota Micro Palette slouží k převážení malých předmětů, jako je třeba lahev s vodou, jeho větší příbuzný se jmenuje e-Palette a je to autonomní auto, které si lze pronajmout a jeho interiér uzpůsobit libovolným účelům.

Autonomní elektromobil Toyota

Autonomní elektromobil Toyota e-Palette
foto: Toyota

Miniaturní nákladní vozítko Toyota Micro Palette

Miniaturní nákladní vozítko Toyota Micro Palette
foto: Toyota

Auto může být jeden den mobilním butikem či restaurací, další den brázdit ulice jako taxík a hned poté se změnit třeba v mobilní kancelář. Jeho kompaktní variantou je jednomístné autonomní vozidlo Toyota e-4me, které umožní zákazníkům využívat různorodých služeb v luxusních podmínkách, se zajištěním naprostého soukromí.

Variabilní elektromobil pro lidi i náklad

Elektromobil e-Trans nechává návštěvníky nahlédnout do budoucího světa ride-sharingových služeb. Jeho podlaha je vybavena kolejnicemi, díky nimž lze snadno namontovat, posunout či demontovat sedadla a přizpůsobit tak interiér přepravě cestujících nebo zboží.

Toyota na autosalonu v Tokiu

Toyota na autosalonu v Tokiu
foto: Toyota

Vozidlo E-Chargeair naopak ničím nepřipomíná auto, neboť není určeno k přepravě. Je to v podstatě mobilní bezdrátová nabíječka elektromobilů. E-Chargeairy mohou rovněž dodávat proud do městského energetického systému nebo poskytovat wi-fi připojení a čistit vzduch ve svém okolí.

tisková zpráva
Zpět na HybridPřidat komentář

Ano, videl jsem to na vlastni oci a moc mi to nepresvedcilo. Koncepty porad dokola.


VOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.e-stationNabíječky elektromobilů CircontrolAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobil
O ČEM SE PRÁVĚ DISKUTUJE?