Francie hlásí rekordní prodeje aut do zásuvky

Jan Horčík - 12 Duben 2017

V březnu 2017 se ve Francii prodalo rekordních 4336 aut do zásuvky, tedy elektromobilů a plug-in hybridů dohromady. Meziročně je to nárůst o 5,7 %.auto elektromobil Renault Zoe

Francie hlásí rekordní prodeje elektromobilů. Nedivíme se, nové Zoe je opravdová pastva pro oči.
foto: Renault

Narozdíl třeba od Nizozemska nebo Norska tvoří ve Francii naprostou většinu elektromobily. Z celkem 4336 aut do zásuvky jich bylo 2889 osobních a 599 lehkých užitkových. Plug-in hybridů bylo pouze 848.

Celkem se auta do zásuvky ve Francii podílely za březen na prodejích nových aut 3,04 %. Asi nebude žádným překvapením, že nejprodávanější je doma ve Francii elektromobil Renault Zoe, jehož nová 41kWh verze zvládá 300 km dojezdu.

Za březen Renault dodal 1980 kusů tohoto auta. Nissan Leaf si ve Francii za březen 2017 připsal 311 nových registrací, BMW i3 celkem 159 (vč. REX) a kupodivu se stále prodává také Peugeot iOn s 143 prodeji. Tesla Model S si ve Francii pořídilo 106 zákazníků a je pátým nejprodávanějším EV, Tesla Model X je sedmý s 60 kusy. Šestá je Kia Soul EV s 64.

O německé elektromobily Volkswagen e-Golf (1) a Volkswagen e-Up! (28) v březnu ve Francii příliš zájem nebyl. Ani Hyundai Ioniq Electric se neumístil dobře, prodalo se ho 25 kusů. Je to ale víc než Mitsubishi i-MiEV (9).


V oblasti užitkových elektromobilů jednoznačně vede Renault Kangoo ZE se 186, následuje Peugeot Partner se 128. Nejprodávanějším plug-in hybridem je Mercedes-Benz GLC (169), následně Mercedes-Benz třídy C 350 e (157) a Volvo XC90.

Zpět na HybridPřidat komentář
Obrázek uživatele Radovan

Nevím, zda to půjde zjistit jinak, než dotazem na někoho z těch 143 nových majitelů Peugeot Ion, ale má ta francouzská verze už konečně možnost vytápění /klimatizace v době, kdy je auto na zásuvce, jako to má automaticky originál Mitsubishi iMiev? Jinak ale vidím, že pokud někomu stačí autíčko s čistou elektromobilní koncepcí a dojezdem něco přes 100 km na 1 nabití tak prostě kupuje Iona.

---

BEV Peugeot Ion nový 4/2014, dnes 96 tis. km, 5/2016 2.ojetý ženě, dnes 46 tis. km (60 celkem), ekolo Agogs SilverGo 10/2013, dům FVE 3,6kWp 9/2009, ohřev vody solár Vaillant 6/2010, vlastní studna 1999, dřevodům sendvič panel 2000, permakulturní zahrada 2017, zachytávání dešťovky 880L Keter 4/2020.

Obrázek uživatele Anonym123

v článku chýba zopakovanie info o dotáciách pre paríž.

z textu ..."nové Zoe je opravdová pastva pro oči." Ani jsem si nevsimnul, ze by se vzhledove neco zmenilo.

Obrázek uživatele Kuk

Asi jim vytřeli zrak :D

---

Každej nahrazenej spalovák se počítá - Leave the oil in the soil and the coal in the hole. - Sekám a vysávám na baterky. // ‪#‎BasuraChallenge‬ ‪#‎trashtag‬

Obrázek uživatele Kuk

Dejte na trh velkobaterkáče a lidi budou kupovat ještě víc. To už by se prodeje mohli pohnout až k 10 % kdyby stíhali vyrábět. Ten Ioniq má nejspíš nízký prodeje asi protože továrna nestíhá dodávat než že by byl neoblíbenej.

---

Každej nahrazenej spalovák se počítá - Leave the oil in the soil and the coal in the hole. - Sekám a vysávám na baterky. // ‪#‎BasuraChallenge‬ ‪#‎trashtag‬

Obrázek uživatele Josef

On kdyby nebyl Ioniq elektromobil, tak to není nijak zvlášť výjimečné vozidlo... Co jsem slyšel, tak těžiště má úplně špatně, jízdní vlastnosti dost mizerné, trhač asfaltu to taky není... Z elektromobilní stránky je na špici, ale otázkou je, jestli to stačí.

Obrázek uživatele Kuk

Vůbec neočekávám jeho horentní prodeje, jen jsem naznačil že tak skutečná čisla můžou bejt ovlivněná nedostatečnou kapacitou výroby.

---

Každej nahrazenej spalovák se počítá - Leave the oil in the soil and the coal in the hole. - Sekám a vysávám na baterky. // ‪#‎BasuraChallenge‬ ‪#‎trashtag‬

a to vysvetluje i jejich vysokou cenu. proc to prodavat levneji, kdyz i za tuhle cenu je poptavka takova, ze nemame kapacity. bohuzel tahle situace se v nejblizsich par letech moc nezmeni.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Značka Hyundai není ve Francii příliš etablovaná. Dá se tedy pochopit, že ani jejich elektrický model tam nebude vybočovat z řady průměru prodejů automobilky.


ChargeUp! - Komplexní dodávka dobíjecích stanic a souvisejících služebe-stationAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobilNabíječky elektromobilů CircontrolVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.