Ford, Volvo a čínské Baidu společně vyvíjejí robotická auta

Jan Horčík - 06 Listopad 2018

Stejně jako chtějí proniknout do světa mobility západní informační giganti typu Google či APple, snaží se o to i ti čínští. Baidu nově bude vyvíjet robotická auta s automobilkami Ford a Volvo.auto Ford Baidu Volvo robotické elektromobily autonomní

Čínská internetová společnost Baidu bude společně s automobilkami Ford a Volvo intenzivně pracovat na vývoji a výrobě plně robotických elektromobilů.
foto: Ford

Spojení sil Baidu a Volvo dává smysl mimo jiné i proto, že Volvo dnes vlastní čínská nadnárodní automobilová skupina Geely. Cílem je vyvinout a vyrábět (v Číně a především pro Čínu) robotické elektromobily.

Nutno dodat, že Baidu už nějakou dobu pracuje na autonomní platformě Apollo, na které by spolupráce Baidu a Volva měla stát. Vývoje projektu Apollo se od začátku účastní také americká automobilka Ford.

Robotická auta Baidu

Robotická auta Baidu
foto: Baidu

A tak není divu, že i ta ohlásila spolupráci s Baidu s cílem vyvinout plně autonomní elektromobily. Tady už je alespoň znám i hrubý harmonogram: testování robotického auta úrovně 4 (SAE) by mělo začít ještě před koncem letošního roku.

tisková zpráva
Zpět na HybridPřidat komentář
Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Bez komentara:

m.zive.cz/tesla-v-rezimu-autopilota-nabourala-do-stojiciho-auta-majitel-podava-zalobu/a-195709

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Bez komentara:

m.zive.cz/tesla-v-rezimu-autopilota-nabourala-do-stojiciho-auta-majitel-podava-zalobu/a-195709


ChargeUp! - Komplexní dodávka dobíjecích stanic a souvisejících služebVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.e-stationAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobilNabíječky elektromobilů Circontrol