Ford uvažuje o prodeji plug-in hybridů v Evropě

Jan Horčík - 04 Listopad 2014

Ford by mohl již brzy na evropský trh uvést své plug-in hybridy. Evropský trh s elektrickými auty (plug-in hybridy i elektromobily) neustále stoupá a americká automobilka si nemůže dovolit zůstat pozadu.auto nový Ford Mondeo jako plug-in hybrid?

Kdy uvidíme nový Ford Mondeo jako plug-in hybrid?
foto: Ford

Americká automobilka Ford doma v svými plug-in hybridy Ford C-MAX Energi a Ford Fusion Energi úspěšně konkuruje jak GM s jeho modelem Chevrolet Volt, tak i japonské Toyotě s .

V Evropě jsou nejprodávanějšími plug-in hybridy za letošní rok Mitsubishi Outlander PHEV (8953), Toyota Prius plug-in hybrid (4265) a Volvo V60 PHEV (3233). Už brzy se přitom na trhu objeví nové plug-in hybridy koncernu Volkswagen, předně Volkswagen Golf GTE a Audi A3 e-tron.

V blízké budoucnosti pak Volkswagen nabídne také plug-in hybridní verze svých modelů Passat a Škoda Superb. Ford by zde mohl kontrovat plug-in hybridní verzí Ford Mondeo (doma ve státech prodávané jako Fusion).

Celkové prodeje plug-in hybridů v Evropě (ani v USA) nejsou nijak oslnivé, zejména ve srovnání s nárůstem prodejů čistých elektromobilů. To ostatně připouštějí i zástupci Ford. Uli Koesters, ale komentuje: "… jasně jde o technologii, která může výrazně pomoci snížit spotřebu a proto aktivně zkoumáme možnosti".

Už dříve ovšem na evropském trhu jiný americký plug-in hybrid jasně neuspěl: jde o model Opel Ampera, resp. Chevrolet Volt.

Zpět na HybridPřidat komentář
Obrázek uživatele Teq

Ampera mozno neuspela preto, lebo stala 47 000 eur a chevy Volt stoji 33-35 000 dolarov.

Zhodou okolnosti robim v americkej firme a ta svojim zamestnancom co robia to iste co ja dava 4-5x taky plat ako mne.

Tak sa potom cudujme preco asi sa nepredavaju plugin hybridy u nas.


ChargeUp! - Komplexní dodávka dobíjecích stanic a souvisejících služebAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobile-stationNabíječky elektromobilů CircontrolVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.