Ford a Tesla se perou o Model E

Jan Horčík - 02 Leden 2014

Levný elektromobil od Tesly se údajně bude jmenovat Model E. Představí se snad už za 12 až 18 měsíců, nejspíš na autosalonu v Detroitu. Protože konkurenční boj však zuří naplno, není se asi co divit, že tím kdo si v aktuálně zaregistroval ochrannou známku "Model E" je… Ford!auto Tesla Ford Model E

Kdo získá ochrannou známku Model E - Ford nebo Tesla Motors?
foto: loga Tesla Motors/Ford, koláž Hybrid.cz

Ford se s pravděpodobností hraničící až s jistotou žádný vůz pojmenovaný "Model E" představit nechystá. V minulosti vyráběl sice slavný Model T a také Model A, B, C, F, K a N, ale žádné "éčko" tam prostě nebylo.

Naproti tomu o tom, že levný elektromobil Tesla se bude jmenovat Model E se spekuluje už delší dobu. Elon Musk dokonce nedávno řekl, že si jeho automobilka zaregistrovala také "Model Y", ale to spíš jen tak ze srandy (kterou někteří nepochopili). Objevila se ale také možnost Model C.

Právě v rozhovoru o "SEXY" Musk zmínil, že jim Ford při registraci "Model E" trochu "šlapal na paty". "Když zjistili, že máme i Model Y, mysleli si, že prostě éčko nahradíme ypsilonem. Museli jsme jim vysvětlit, že je to jen vtip..." řekl doslova Musk.

K čemu tedy Ford ochrannou známku Model E zaregistroval? Je možné, že chystá nějaký koncept elektromobilu, kterým se chce pochlubit na některém z budoucích autosalonů, trochu zmást spotřebitele a zároveň si uždíbnout kousek aktuální mediální slávy automobilky Tesla Motors.

O tom, že by se snad chtěl vrátit ke svému sto let starému historickému značení nejspíš nemůže být řeč. Kromě automobilových nadšenců už totiž jen málokdo tuší co vůbec nějaký Model T vůbec byl. A navíc by se tak modrý ovál jistojistě dostal do křížku s Tesla Motors.

Chce tedy Ford prostě zabránit Tesle, aby pro svůj levný elektromobil mohla označení "Model E" použít? Je to jedna z pravděpodobných možností. Faktem ale je, že v USA existuje několik desítek žádostí o registraci této ochranné známky - a za většinou z nich stojí právě Tesla Motors nebo Ford.

Zpět na HybridPřidat komentář
Obrázek uživatele honza.t

test Automobilu TESLA S
TESLA-F- folk (lidový)
V sobotu 8.25h-9.35h 11.1.2014 bude v Autosalonu na Prime vysílán test Automobilu TESLA S (Reprízy PRIMA COOL 11.1.2014 12.20-13.20h ??? Prima čtvrtek 16.1.2014 3.45-4.45h ???)

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Pojmenovat elektromobil "E" mi při dnešním zvyku pojmenování elektromobilů a hybridů jako e-cokoliv/i-cokoliv připadá jako logický krok víceméně pro kteroukoliv automobilku a u Fordu jako připomínka legendárního modelu T to dává smysl ještě lepší.
Chápu, že tady na Hybridu všichni myslí převážně Tesla-centristicky, ale vyčítat v tomto případě Fordu parazitování na značce Tesly je opravdu nesmysl. Pochybuji, že by Tesla do takového sporu šla a ještě více že by mohla mít naději na úspěch.

Obrázek uživatele Jan Horčík

Zde se ale jedná o název "Model E".

---

šéfredaktor Hybrid.cz

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Řekl bych, že i na "Model E" má Ford docela nárok. Nemyslím, že se Tesla bude soudit.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

A co kdyby Tesla oficiálně označila to auto jen písmenem E bez toho slova "model"? Prosté označení písmenem snad ani není možné si chránit jako ochrannou známku, stejně jako označení číslicí. A slovo "model" by se používalo pak neoficiálně.

Obrázek uživatele Jan Horčík

To není špatný nápad, ačkoliv by se pak ztratila ta kontinuita s Model S a Model X.

---

šéfredaktor Hybrid.cz

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Mne sa zda ze Ford tych Eciek ma hnet niekolko
xxx.ford.com/trucks/eseries/models/

Obrázek uživatele ozana

Písmenek je dost, model T, F, K, ...

---

Sbírka na zadržení zločince č.1
http://amp.gs/bArR

Свободy Алексею Навальнomy!
Свободy Раманy Пратасевичy!

Sprosté debily ignoruji.

Také bych řekl, že je písmenek dost. Nevím, jestli se to správně zobrazí, ale kromě řecké abecedy, je tady azbuka, arabská a hebrejská abeceda a třeba indické dévanagárí (ASDFGHJKL - áéaiu...): ओएअइउफऱखथ. :-)

---

hariprasad

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Taky si myslím, že je uplně jedno jake pismenko tam bude, pořad tam bude značka Tesla... zabývat se takovou prkotinou jako je pismenko na karoserii auta je blbost.. pokud to bude vypadat jako normální auto za slušnou cenu, tk si ji pořídím ;-)


ChargeUp! - Komplexní dodávka dobíjecích stanic a souvisejících služebVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.Nabíječky elektromobilů Circontrole-stationAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobil
O ČEM SE PRÁVĚ DISKUTUJE?