Ford potvrdil plně elektrický pick-up F150, na trhu bude do roku 2022

Jan Horčík - 03 Září 2019

Ford má v plánu v nejbližší době uvést na trh 16 nových elektromobilů. Jedním z nejdůležitějších bude plně elektrická verze pick-up trucku F150.auto elektromobily Ford F150

Ford F150
foto: Ford

Evropa velkými pick-up trucky příliš nežije, ale v jde o takřka nejdůležitější segment automobilového trhu. Dnes už je jasné, že ani jemu se elektrifikace nevyhne.

Když Tesla před třemi lety ohlásila plány na elektrický pick-up truck, zdálo se to jako bláhová myšlenka. Jenže rychlý vývoj baterií přivedl do kolbiště další nové hráče (, Bollinger, Workhorse) a ti staří zůstali jen zírat.

Teď se musejí také začít otáčet. Ford především, protože jeho F150 patří mezi nejoblíbenější na domácím trhu. Chvíli to vypadalo, že z něj Ford udělá když ne elektromobil, tak alespoň plug-in hybrid.

Nakonec byl ale Ford nucen situaci přehodnotit a začátkem letošního roku potvrdil, že plně elektrická verze F150 se skutečně chystá. Následně investoval půlmiliardu dolarů do start-upu Rivian.

Darren Palmer, vedoucí týmu Edison, který ve Fordu pracuje na vývoji elektromobilů, aktuálně v rozhovoru pro Autocar upřesnil, že elektromobil Ford F150 by měl být na trhu do roku 2022.

Zpět na HybridPřidat komentář

"Jenže rychlý vývoj batérií"
Som dačo prehliadol? Alebo je to tak ze žiaden prielom od Panasonic 18650 v kapacite 3400mAh nenastal. A to je už 8 rokov myslím

Co takhle ty 2170 od Tesly? Je to průlom? Těžko říct, ale baterie se vylepšují stále, ale spíše formou evoluce a postupného zlepšování vlastností než nějakými radikálními skoky. Nejnověji můžeme asi mluvito výrobní technologii Maxwellu a její 300Wh/kg baterie s možností vylepšení na 500Wh/kg a suchý výrobní postup katody, který by měl mít významný vliv na cenu výroby.

Nie, žiaden prielom kapacita na liter a na kg sa stále motá okolo Panasonic 18650 3400mAh. Žiaden prielom. Len každé 2-3 týždne článok o nových zázracnych bateriach a takto to ide už 8 rokov.

Obrázek uživatele Pepa

Začínám čut šanci na obměnu strojního parku,už načase,Navara je vyvařený,ale jak dlouho to projde na STK netuším.Zatím bez problému,tak dávám šanci na 6 let,pak to bude akutní!

---

Pepa

Tohle teda pobavilo.
Proč čekat, když elektrický "F150" si za 1500 € můžete koupit už dnes.
Fur-Raptor:
https://www.teslamagazin.sk/elektromobil-fur-raptor-aliexpress/

.

To je rychlost. No snad se dockame. A co Tesla, dockame se taky?
A co Tesla Semi?

Plánuješ koupit několik Tesel, že jsi tak natěšený?

Kdybych mel nadbytek penez tak bych ne nekolik, ale jednu koupil. Navic jeste chvili se asi vyplati pockat neb dnesni technologi rychle zastara. I kdyz vim ze to bych nekoupil nikdy nic, tak sem to vyresil zatim tim PHV-ckem. Taky sem uz nechtel cekat.

Přesně tak, to můžeš čekat do nekonečna. Nejlepší máš koupit a za pět let koupit znovu.

A ty jsi koupil? Nebo bys snad propagoval neco, s cim nemas dlouhodobou zkusenost?

---

Každý ignorovaný tro(t)l se počítá. Některý i víckrát...

Rozhodně. Je třeba aby se kola spotřeby točila. Jen vyšší spotřebou pomůžeme planetě.

Zaprahni kocar co jsi zdedil po pradedeckovi a vyraz do ulic hlasat o novych ekonomickych poradcich.

To souhlasim.


ChargeUp! - Komplexní dodávka dobíjecích stanic a souvisejících služebVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.Autonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobile-stationNabíječky elektromobilů Circontrol