Ford Focus Electric má kombinovanou spotřebu nižší než Nissan Leaf

Jan Horčík - 05 Březen 2012

Každé auto každého výrobce prostě musí být něčím nej. Ford si teď usmyslel, že jeho Ford Focus Electric bude ‘nejšetrnějším pětimístným osobním autem v Americe’. Jak na to přišel? EPA, americká obdoba ministerstva životního prostředí, mu oficiálně dala známku spotřeby 105 MPGe kombinovaných.auto elektromobil Ford Focus Electric

Ford Focus Electric bude v USA k dispozici už letos na jaře
foto: Ford

Pro srovnání, EPA oficiálně udává spotřebu následujích vozů takto: Chevrolet Volt 2012 – 94 MPGe, Toyota Prius plug-in hybrid – 95 MPGe, Nissan Leaf – 99 MPGe, Mitsubishi i – 112 MPGe, Tesla Roadster 2.0 – 119 MPGe.

VYSVĚTLENÍ: MPGe je jednotka udávající ekvivalent k ujetým mílím na galon (3,785 l) paliva s tím, že je určeno, že 1 galon benzínu = 33,7 kWh.

Je proto důležité všimnou si sousloví “pětimístným osobním vozem” v tiskovce Fordu. Mitsubishi i ani Tesla Roadster samozřejmě pětimístné vozy nejsou (je to 4 a 2). Podle EPA bude mít elektromobil Ford Focus Electric ve městě dokonce spotřebu 110 MPGe.

Úhlavním nepřítelem a konkurentem Ford Focus Electric je samozřejmě Nissan Leaf. Hatchback nižší střední třídy od Fordu se ale má vyznačovat prostornějším interiérem a především dvakrát rychlejším dobíjením – do plna během čtyř hodin.

Oficiální dojezd elektrického Focusu je podle EPA 121,6 km, to je o 4,8 více než má v knížce napsáno Leaf. Ford ale samozřejmě tvrdí, že v závislosti na stylu jízdy ujede Focus Electric i přes 160 km.

Navíc má Ford i další zbraně v rukávu: brzy přijde s novým Hybrid, plug-in hybridem Ford C-Max Energi a dalšími šetrnými vozy.

tisková zpráva
Zpět na HybridPřidat komentář
Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Nissan Leaf – 99 MPGe, Mitsubishi i – 112 MPGe máte asi prohozené parametry.

Jinak porovnávání takto konkurenčních eloktromobilů mě bude bavit , logicky mnohem víc než u spalovacích vozů.

Obrázek uživatele Jan Horčík

Ne, nejsou prohozené. Leaf má vyšší průměrnou spotřebu než Mitsubishi i (v případě MPGe méně znamená více - a naopak).

---

šéfredaktor Hybrid.cz

No jo , pravda.

http://www.fueleconomy.gov/feg/topten.jsp


ChargeUp! - Komplexní dodávka dobíjecích stanic a souvisejících služebe-stationAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobilNabíječky elektromobilů CircontrolVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.