FlixBus jako první otestuje na dálkových spojích elektrobus

redakce - 14 Březen 2018

FlixBus se kromě rozvoje autobusové a vlakové sítě zaměřuje také na testování udržitelných způsobů hromadné dopravy. Ve Francii a Německu budou do provozu uvedeny první elektrobusy pro dálkové autobusové spoje na světě.FlixBus jako první na světě testuje autobusové spoje pro dálkové linky poháněné elektřinou, zatím ve Francii a v Německu

FlixBus jako první na světě testuje autobusové spoje pro dálkové linky poháněné elektřinou, zatím ve Francii a v Německu.
foto: FlixBus

FlixBus, největší evropský poskytovatel dálkové dopravy, nyní investuje do eletro-mobility a jako první dopravce na světě zahajuje na svých dálkových trasách testování autobusů plně poháněných elektřinou.

Začátkem dubna vyjedou do testovacího provozu elektrobusy na trase mezi Paříží a Amiens ve Francii. V létě tohoto roku se pak e-bus zapojí do provozu i na německém vnistrostátním spojení ve spolkových zemích Hesensko a Bádensko-Wurtembursko.

„Chceme se aktivně podílet na utváření budoucnosti v oblasti hromadné dopravy. Ačkoliv jsou pořizovací náklady e-busů nyní výrazně vyšší, jsme přesvědčeni, že investice do elektro-mobility se v dlouhodobém měříku vyplatí jak naší společnosti, tak zákazníkům i životnímu prostředí,“ uvádí André Schwämmlein, zakladatel a CEO FlixBusu.

„Jako dopravce tím také sdělujeme, že se může jednat o zlomový bod v oblasti mobility. První dálkový autobus plně poháněný elektřinou je pro výrobce jasným signálem, že stojí za to investovat do vývoje a hledat nové alternativy ke spalovacím motorům. Udržitelná mobilita není jen otázkou byznysu a podnikání, je také o sociálních a environmentálních dopadech cestování.“

Cestování dálkovým autobusem je jedním z nejšetrnějších způsobů hromadné dopravy, která je k dispozici, především díky moderním vozům a jejich schopnosti přepravy velkého počtu cestujících najednou. Cestující, kteří upřednostní cestu autobusem před cestováním osobním vozem, sníží vlastní produkci CO2 na této cestě až o 80 %.

„Chceme vyvíjet další novinky, díky kterým zákazníci upustí od tištění papírových jízdenek. Výhodou mobilní aplikace v budoucnu bude i získávání aktuálních informací o přesné poloze autobusu. V neposlední řadě pracujeme na funkci, díky které budou zákazníci moci udělit konkrétnímu řidiči po skončení jízdy hodnocení,“ dodává Martina Čmielová, tisková mluvčí společnosti FlixBus v České republice.

tisková zpráva
Zpět na HybridPřidat komentář
Obrázek uživatele jurazhor

první elektrobusy pro dálkové autobusové spoje na světě?
a ta americká fa proterra dělá co?okolokomínovky?

---

jurazhor

Zase nějakej manažér si myslí, že má nejdelší klobásu na světě :)))

---

Každej nahrazenej spalovák se počítá - Leave the oil in the soil and the coal in the hole. - Sekám a vysávám na baterky.

Jak vkládat odkazy bez registrace. Stačí vložit mezeru www. link.com

Tak jsem si vzpomněl, jak nám ve škole za bolševíka vymývali mozek, že za chvilku budou jezdit atomový, že to stateční soudruzi v CCCP už chystají. Je doře, že některé věci jsou chyba. :-) Tohle zelené bus vypadá mnohem líp. Tak se snad dočkáme i u nás, kde je Flixbus pořád smradlavý. Ještě by se měl za nos chytit i ten žlutý Student Agency.

---

hariprasad

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

a bude mít i tykadýlka?? ve východní €j-ropě a čezký dálnici asi těžko že :))

youtube.com/watch?v=NggNZ5f7FQo

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
Standardní nastavení volby "Zasílání upozornění na email" můžete nastavit na stránce svého profilu.
Ochrana proti nevyžádaným příspěvkům
Absolováním testu nám pomáháte bojovat proti SPAMu. Děkujeme.

EVMapa.cz - mapa nabíjecích stanicProdej pneu 100% onlineBUS2BUSKariéra EVC GroupNabíječky elektromobilů CircontrolAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobil