Fisker přišel kvůli bouři o 300 aut

Jan Horčík - 08 Listopad 2012

Tropická bouře Sandy napáchala na východním pobřeží USA obrovské škody. Lze mezi ně započítat i 300 zničených hybridů Fisker Karma, které byly zaparkované v přístavu v Newarku v New Jersey. Jak jsme informovali, 16 jich shořelo na popel. Zbytek byl zaplaven.Fisker Karma plug-in hybrid

V ČR jezdí minimálně jeden kus Fisker Karma (k vidění poměrně často připojený k dobíječce poblíž OC na Andělu v Praze)
foto: Fisker Automotive

Celková škoda dosáhla $30 mil. Auta nicméně pochopitelně byla pojištěná, takže podle tiskové zprávy z toho pro Fisker Automotive žádné finanční ani jiné následky neplynou.

Při tropické bouři a následné záplavě bylo ve stejném přístavu zničeno celkem 10 000 aut! Fisker nicméně tvrdí, že domácí poptávku zvládne bez problému pokrýt i přes 300 zničených vozů.

Kromě toho vydala automobilka tiskovou zprávu, ve které vysvětluje příčinu požáru: překvapivě nebyl problém ve velké 20kWh baterii, ale v klasické 12V autobaterii.

Protože byla auta pod slanou vodou několik hodin, zkorodovaly kontakty ve VCU (kontrolní jednotka vozu). Velká li-ion baterie jakožto příčina požáru údajně nehrála roli.

Zpět na HybridPřidat komentář
Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Za trest 100x opsat:
"Fisker přišel KVŮLI bouři o 300 aut". "Díky" totiž implikuje pozitivní důsledek stejně jako slovo "vinou" důsledek negativní.

Obrázek uživatele honYa

Zrovna jsem to chtěl také napsat... Redakce, nejde to změnit, než si tento (častý) bazmek přečte a opět utvrdí další řádka lidí? Díky! :-)

---

honYa

Obrázek uživatele Jan Horčík

Napraveno!

---

šéfredaktor Hybrid.cz

Obrázek uživatele honYa

thumbs up! :-)

---

honYa

Obrázek uživatele Jan Horčík

Beru navědomí a trestám se diktátem!

---

šéfredaktor Hybrid.cz

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

To je pekné že sa idete potrestať, ale bolo by pekné to aj opraviť :-)


ChargeUp! - Komplexní dodávka dobíjecích stanic a souvisejících služebNabíječky elektromobilů CircontrolAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobilVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.e-station