Fisker Automotive možná koupí Číňané

Jan Horčík - 19 Únor 2013

Podle magazínu Bloomberg se čínská automobilka Dongfeng Motor chystá investovat $350 mil. do Fisker Automotive. Tím získá kontrolu nad 85 % kalifornské společnosti Henrika Fiskera. Podle mluvčího automobilky se sešlo více nabídek z několika kontinentů.Fisker Karma plug-in hybrid

Fisker Karma plug-in hybrid už je také v České republice
foto: Hybrid.cz

Americká automobilka Fisker Automotive, kterou založil designér Henrik Fisker v Kalifornii, má v současné době problémy. Už déle než 7 měsíců nevyrábí svůj hlavní a jediný produkt, plug-in hybrid Fisker Karma.

Navíc má finanční problémy – musí splácet půjčku americkému ministerstvu energetiky (DOE), kterou navíc nedokázala vyčerpat celou (ze schválených $529 mil. vyčerpal Fisker pouze asi $200 mil).

Zpět na HybridPřidat komentář
Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

To je fakt sila niečo vivynúť a potom to pustiť cez hranice, to mi niečo pripomína.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Mne to príde len nafúknuté. Čo také ohromné vyvinuli? Autá poznáme a vyrábame niekoľko desaťročí. Elektromotor je starší ako auto. S vývojom batérií Fisker nič nemá. Takže zohnal dotácie na to aby prispôsobil (už dávno vynájdenú) výrobnú linku na autá a teraz to nemá ako splatiť. By som sa pozrel na tých čo mu tie dotácie dali, či neboli podplatení?


ChargeUp! - Komplexní dodávka dobíjecích stanic a souvisejících služebe-stationNabíječky elektromobilů CircontrolAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobilVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.
O ČEM SE PRÁVĚ DISKUTUJE?