Fisker Automotive

Jan Horčík - 28 Říjen 2012

Fisker Automotive logo

- oficiální stránky: www.fiskerautomotive.com

Americkou automobilku spoluzaložil v roce 2007 dánský automobilový designér (nar. 1963). Ten navrhnul např. sportovní auto BMW Z8. Později u automobilky Aston Martin navrhnul také vozy Aston Martin DB9 a V8 Vantage. Ve Fisker Automotive začal pracovat na šetrných, sportovně laděných vozech. Prvním z nich byl plug-in hybrid uvedený na trh v říjnu 2011.

Fisker Karma plug-in hybrid test

Fisker Karma plug-in hybrid test Fisker Karma plug-in hybrid test Fisker Karma plug-in hybrid test

Henrik Fisker založil Fisker Automotive společně s Bernhardem Koehlerem (který také původně pracoval v Aston Martin) a společností Quantum Technologies. V polovině roku 2009 se automobilce podařilo získat od amerického ministerstva energetiky (DOE) vládní půjčku ve výši $529 mil.

Po mnoha odkladech - původní plán počítal s rokem 2009 - se plug-in hybrid Fisker Karma, první vůz automobilky Fisker Automotive, začal prodávat v říjnu 2011. Do října 2012 uspokojila firma na 1500 zákazníků.

Kromě toho představila také plány na další rozvoj: v současné době připravuje výrobu menšího, levnějšího plug-in hybridu Fisker Atlantic.

Zpět na HybridPřidat komentář

ChargeUp! - Komplexní dodávka dobíjecích stanic a souvisejících služebAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobilVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.Nabíječky elektromobilů Circontrole-station
O ČEM SE PRÁVĚ DISKUTUJE?