Firmy v Nizozemsku mají elektromobily za čtvrtinu ceny

redakce - 12 Listopad 2014

Nizozemsko se už delší dobu může pochlubit nesmírně štědrými dotacemi na nákup elektromobilů. Elektrododávku Nissan e-NV200 tam lze koupit za čtvrtinu ceny!auto elektromobily Nissan Leaf elektroauto elektrovůz

Elektromobily Nissan Leaf, případně elektrická dodávka Nissan e-NV200, vyjdou v Nizozemsku díky dotacím velmi levně
foto: Nissan

Abyste si mohli v Nizozemsku pořídit např. novou elektrickou dodávku Nissan e-NV200 za méně než čtvrtinu ceny, musíte být firma nebo třeba provozovatel obchodu. Na elektrickou dodávku totiž dostanete dotaci 10 000 euro.

Další peníze lze získat z městské kasy podle toho kde váš podnik nebo firma sídlí. Například Rotterdam nabízí 2500 euro jako "šrotovné". Spolu s dalšími výhodnými pobídkami, ať už přímo od státu nebo města, tak lze srazit cenu elektrododávky e-NV200 Visia Flex až na 4950 euro.

vlastní
Zpět na HybridPřidat komentář
Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Dotace jsou jen dalsi loupezi na danovych poplatnicich. Mrzi me, ze to vetsina lidi nevidi... Jsem priznivce novych technologii, ale rozhodne ne srotovneho a podobnych kradezi.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

To je levnější, než jsem dal za svoje ojeté auto před pár lety. To chci taky

Taky bych bral auto za 150 000 kč, ale bohužel tahle cena je ještě bez pronájmu baterií.

Ale psali tam, že si můžou koupit leafa 7450 EUR, pokud je to bez DPH ale s baterií, tak je to fakt hustá cena. To chci taky. Proč to u nás nejde?

Obrázek uživatele Radovan

Možná by nebylo od věci, kdyby Hybrid.cz ověřil podmínky všech těch dotací v jednotlivých zemích. Třeba jak dlouho musíte elektromobil vlastnit, když dotaci dostanete. Kdy jej smíte prodat. Zda jen v zemi nákupu nebo i mimo ni. Pro chytré dovozce by to mohl být hezký byznys, tahat k nám ojeté dotované elektromobily. Třeba by díky dlouhým zárukám byly ještě v záruce od výrobce. P.S. Za tento nápad nevyžaduji autorský poplatek :-)

---

BEV Peugeot Ion nový 4/2014, dnes 94 tis. km, 5/2016 2.ojetý ženě, dnes 46 tis. km (60 celkem), ekolo Agogs SilverGo 10/2013, dům FVE 3,6kWp 9/2009, ohřev vody solár Vaillant 6/2010, vlastní studna 1999, dřevodům sendvič panel 2000, permakulturní zahrada 2017, zachytávání dešťovky 880L Keter 4/2020.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

a u nás zase nic :-/

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Link

Link pod článkem směřuje na jiný článek "Forze 6 - závodní auto na vodík"

Obrázek uživatele Jan Horčík

Omlouváme se za nedopatření a děkujeme za upozornění, link je opravený.

---

šéfredaktor Hybrid.cz


ChargeUp! - Komplexní dodávka dobíjecích stanic a souvisejících služebAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobilNabíječky elektromobilů Circontrole-stationVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.
O ČEM SE PRÁVĚ DISKUTUJE?