EXPO 2010 – Světová výstava v Šanghaji je celá elektrická

neboli EXPO probíhá už od roku 1851 vždy v rozmezí několika let. Letos ji můžete navštívit od 1. května do 31. října v v . Hlavním tématem je „Lepší město – lepší život“.   
U té příležitosti připravili čínští hostitelé pro návštěvníky obrovskou flotilu elektrických dopravních prostředků. Po celém areálu jezdí , elektrické minibusy a malá servisní . „Když stojíte na přechodu a na masa aut se nehlučně rozjede, je to úžasný pohled,“ řekl nám , který výstavu navštívil a dal nám k dispozici několik fotografií.

elektromobily - Světová výstava EXPO 2010 - elektrické autobusy

elektromobily - Světová výstava EXPO 2010 - elektrické autobusy

Prakticky všechna oficiání vozidla na EXPO 2010 jsou elektrická. A nezáleží na tom, zda jako zdroj energie slouží , nebo . Obrovské kondenzátory používají například velké autobusy společnosti Sunwin vyrobené ve spolupráci s . Výhodou superkondenzátorů je superrychlé dobíjení.

elektromobily - Světová výstava EXPO 2010 - elektrické autobusy

Malé elektrické buginy jezdí na , menší využívají tradičních .

4 Comments on “EXPO 2010 – Světová výstava v Šanghaji je celá elektrická”

  1. Elektrobusy s bateriami,
    Elektrobusy s bateriami, alebo kondenzatormi su schodnym riesenim a mohli by kludne nahradit elektricky a aj trolejbus. Troleje by boli len v konecnych zastavkach a tocniach, kde bz sa dobijali a pouzit by sa dali aj uz existujuce troleje. V konecnom dosledku by to mohlo byt z hladiska vyroby a udrzby aj lacnejsie riesenie.

Napsat komentář