Exo Watt - elektrický vodní skútro-surf

redakce - 25 Červenec 2014

Philippe Fretel kdysi na Floridě půjčoval vodní skútry. I tyto stroje jsou obvykle poháněny fosilními palivy. A to se Fretelovi časem přestalo líbit. Rozhodl se proto, že vytvoří zcela nový typ vodního stroje, který navíc bude plně elektrický.Exo Watt - elektrický vodní skútro-surf

Hybrid mezi vodním skútrem a bodyboardem, to je Exo Watt vynálezce a podnikatele Philippa Fretela.
foto: Exo Watt

Philippe Fretel přiznává, že důvody pro vývoj nového vodního skotačícího stroje byly dva: jednak ekonomický, protože stoupající cena benzínu mu ukrajovala zisky z půjčovného. Druhý důvod byl environmentální, resp. ekologický. Fretel chtěl, aby volnočasové vodní aktivity byly zároveň šetrné k životnímu prostředí.

Výsledkem tohoto rozhodnutí - a mnoha let práce - je stroj jménem Exo Watt. Jde o 100% elektřinou poháněný bodyboard, tedy jakýsi hybrid mezi vodním skútrem a tzv. bodyboardem (prknem, na kterém sjíždíte jezdci vlny položeni na břiše).

vlastní
Zpět na HybridPřidat komentář

Více informací s videem: http://www.sustainable-mobility.org/getting-around-today/planes-and-boats/3-questions-for-philippe-fretel-inventor-of-the-electric-bodyboard.html

Obrázek uživatele Radovan

To by byla nádhera, kdy u našich jezer a šterkoven člověk zůstal ušetřen těch blbů na vodních skútrech, co dělají kravál na kilometry daleko..... . Bohužel těch, co zastávají názor, že správné auto řve a smrdí, o motorce nemluvě, je stále dostatek. A na vodě si pak dokazují totéž.

---

BEV Peugeot Ion nový 4/2014, dnes 96 tis. km, 5/2016 2.ojetý ženě, dnes 46 tis. km (60 celkem), ekolo Agogs SilverGo 10/2013, dům FVE 3,6kWp 9/2009, ohřev vody solár Vaillant 6/2010, vlastní studna 1999, dřevodům sendvič panel 2000, permakulturní zahrada 2017, zachytávání dešťovky 880L Keter 4/2020.


ChargeUp! - Komplexní dodávka dobíjecích stanic a souvisejících služebe-stationAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobilNabíječky elektromobilů CircontrolVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.