Evropská komise schválila €2,9 mld. na rozvoj bateriového průmyslu v Evropě; Česko se neúčastní

Jan Horčík - 27 Leden 2021

Evropská komise schválila €2,9 mld. veřejných grantů na zásadní rozvoj bateriového průmyslu v Evropě. Programu se účastní 12 zemí včetně Polska a Slovenska, Česko však mezi ně nepatří.auto výroba baterií Mercedes-Benz EQC elektromobil Daimler Kamenice

Výroba baterií v dceřinném závodu Merceds-Benz Accumotive v Kamenici. Jde o baterie pro nový elektromobil Mercedes-Benz EQA.
foto: Mercedes-Benz

Rakousko, Belgie, Chorvatsko, Finsko, Francie, Německo, Řecko, Itálie, Polsko, Slovensko, Španělsko a Švédsko se dohodli, že spojí síly v oblasti výzkumu a vývoje inovací ve strategickém odvětví výroby baterií.

Projekt “European Battery Innovation” pokryje celý výrobní ekosystém od těžby nerostných surovin, návrh a výrobu bateriových článků i celých baterií až po recyklaci a likvidaci v cirkulární ekonomice.

Veřejné peníze odemknou dalších €9 mld. soukromých investic, celkem tedy půjde o téměř €12 mld. Evropa tím chce postavit své digitální, elektrické základy a zbavit se závislosti na dovozu baterií z Asie, zejména z Číny.

Elektromobilita je v tomto ohledu klíčová. Právě toto odvětví bude největším odběratelem baterií. Společně s novou energetikou postavenou na obnovitelných zdrojích. Roli hlavního koordinátora projektu na sebe vzalo Německo - z pochopitelných důvodů.

Zúčastního se ho 42 společností z 12 členských zemí . Jde například o firmy jako BMW, Fiat, Northvolt a Tesla, ale i řadu středně velkých a malých společností a start-upů. Tyto firmy na sebe skze různé formy spolupráce nabalí 150 dalších nepřímých účastníků.

Česká republika se projektu neúčastní. Za současné situace se ale nejspíš ani není čemu divit. Aneb jak se říká, kdo chvíli stál, stojí opodál.

tisková zpráva
Zpět na HybridPřidat komentář
Obrázek uživatele Cipísek D

v čezku vládne žlutá sračka, země dízlem zpráskaná :))

https://kcc-hho.webnode.cz/business/cr/

---

VOLTSWAGEN AMERYKA / TEZLATREJTRS BTC https://youtu.be/TUwdQycOqrg?t=86 MLASK compáni MSTR+PYPL+TSLA pohlavný nepriateľ !! youtu.be/8pC8TvqV8BI?t=1220 :)) ČEŽTINA 5.0 jedině ;) PODPORUJEME KOREJCE, NOSUPPORT JAPKA za VODÍK ;) QuadroPusyInventor reddit.com/r/wallstreetbets

Svedsko, Slovensko, Spanelsko .... , no tak to je komedie ....

Obrázek uživatele PaRi

Kdyby ty baterky byly založený na řepce...

---

www.xpari.cz
Škoda CitigoE iV (12000 km)

He3DA to vsem natre i bez dotaci.
Konec ironie.
Kam se nam pan Prochazka s tim druhym unterwassermannem podeli? Divim se, ze jeste volne behaji. Co se v te jejich "fabrice" deje? Nekdo zde psal, ze jezdi kolem. Je neco zajimaveho?

Obrázek uživatele honza.t

Na Dakar jeli zkoušet a učit se.
https://oze.tzb-info.cz/akumulace-elektriny/21707-he3da-prvni-baterie-z-tovarny-magna-energy-storage-na-rallye-dakar

https://www.sport.cz/moto/rallye/clanek/2000851-bomba-na-dakaru-blizi-se-konec-spalovacich-motoru-loprais-by-mohl-jet-pristi-rok-s-elektromotorem.html#article-artcl

Na https://www.evmapa.cz/exelsior je uvedeno
Neveřejné nabijení v areálu MES / HE3DA
(značka zákaz vjezdu a zákaz vstupu )
Pouze pro zaměstnance a hosty Exelsior , MES a HE3DA .
1 x Tesla Connector, up to 22kW.
2 x 230 V 16A

Přitom v areálu tovarny MES / HE3DA
je 13 nabijecích pozic Destination Charging | Tesla
plus na protilehlé straně dalších 9 ( 10? ) rychlonabíjecích stojanů HE3DA s energetickým uložištěm 0,5 MWh HE3DA v kontejneru.
https://www.google.cz/maps/@49.8066361,18.4672126,16z

My tu máme experta na průmyslová paliva, baterie nejsou budoucnost. :-D

---

Elektromobilista teoretik, který v EV nikdy nejel, ale je velký fanda. Pasivní dům s přípravou na wallbox s vyhrazným 7-11kW.

Ve Slaném to už zavřeli?

---

Citigoe se nedočkal, taxem koupil ZOE.

Ve Slaném to už zavřeli?

---

Citigoe se nedočkal, taxem koupil ZOE.


ChargeUp! - Komplexní dodávka dobíjecích stanic a souvisejících služebVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.Autonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobile-stationNabíječky elektromobilů Circontrol