Evropa: 1072 rychlodobíjecích stanic CHAdeMO

Jan Horčík - 21 Březen 2014

Evropská mapa sítě dobíjecích stanic standardu CHAdeMO se za posledních pár měsíců příjemně rozrostla. Celkem jich tu je už 1072, celosvětově jich je aktivních 3643.auto mapa evropy chademo rychlodobíjecí stanice

Síť rychlodobíjecích stanic v Evropě nabírá slušné obrysy
foto: CHAdeMO

Evropská unie by sice CHAdeMO nejraději zazdila, ale zatím se jí to naštěstí příliš nedaří. Místo toho Tesla Motors uvádí na trh svou CHAdeMO redukci a asociace úspěšně šíří své rychlodobíjecí stanice po celém světě.

K zemím disponujícím alespoň jednou rychlodobíjecí stanicí standardu CHAdeMO se aktuálně připojilo Řecko. Tamní dobíjecí stanici najdeme uprostřed Athén, na náměstí Kolonaki v Polis Park Rizari.

Standard CHAdeMO se aktuálně také stal oficiálně mezinárodně uznávaným standardem stejnosměrného rychlodobíjení Mezinárodní elektrotechnickou komisí (IEC).

Zpět na HybridPřidat komentář
Obrázek uživatele Hyperloop

Ještě bych dodal, že Chademo se sice stalo oficiálně uznávaným standardem IEC, ale tím se spolu s ním stalo i Combo 1 a 2 a čínské GB/T, takže to pro něj žádné vítězství v podstatě není ;)

Osobně bych mnohem radši viděl v Evropě rozšířené Combo 2, už jen proto, že německé automobilky Chademo do svých aut určitě dávat nebudou a celkově filosofie Comba mi přijde mnohem logičtější než zbytečná existence dvou konektorů pro AC a DC dobíjení zvlášť, kterou si vyžaduje přítomnost Chadema v autě.

Obrázek uživatele Jolinar

Stejne je ta mapa dost blba kdyz v CR uvadi jen 3 stanice.
Mimochodem CEZ na veletrhu Amper tvrdil, ze ma v CR 35 rychlodobijecich stanic, ze kterych se da Leaf dobit za 30 minut :-D

Obrázek uživatele Hyperloop

Je to sice fajn, ale já osobně moc příznivcem CHadema nejsem, jelikož ten konektor je těžkej jak kráva a kdybych si ho náhodou pustil na nohu, tak by mi přerazil palec ;)

Mimochodem koukám, že na té mapě chybí Ukrajina, Moldavsko a Bělorusko. Nebo že by už předjímala vývoj věcí budoucích... ;)

Obrázek uživatele Jolinar

anebo tam proste zadne CHAdeMO nabijecky nemaji :)


ChargeUp! - Komplexní dodávka dobíjecích stanic a souvisejících služebNabíječky elektromobilů CircontrolAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobile-stationVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.