EVC FIRST – akční nabídka předváděcího bateriového midibusu s novou baterií

redakce - 14 Listopad 2016

Česká společnost EVC GROUP zabývající se dlouhodobě výrobou elektromobilů, elektrických pohonů a trakčních baterií informuje o akční nabídce na prodej zánovního midibusu s novou baterií pro použití v městském a příměstském provozu. Plně elektrický midibus české výroby společnosti EVC GROUP v Hulíně

Plně elektrický midibus české výroby společnosti EVC GROUP v Hulíně
foto: EVC Group

Na detaily k nabídce jsme se zeptali obchodního zástupce firmy pana Jana Vejbora:

Můžete zájemcům přiblížit elektrobusy EVC First?

Jan Vejbor (J.V.): Jedná se o řadu plně bateriových elektrobusů o délce 8 m (více technických dat viz tabulka) s možností volby nízkopodlažního vstupu v přední nebo zadní části. Midibusy EVC FIRST sériově vyrábíme ve spolupráci se zkušenou slovenskou karosářskou firmou Rošero P od roku 2011. Zákazníky byly dosud menší města a podniky v zahraničí. Ve Švédsku roste obliba verze EVC FIRST pro svozy školáků, elektrobusy tam pro tento účel dodáváme v typické žluté barvě. Dva kusy tam jezdí i na letišti.


Název vozidla
EVC FIRST ELECTRIC FCLLI
Rok výroby 2011
Stav tachometru 19 000 km
Kategorie vozidla M3
Délka vozidla 8 040 mm
Šířka vozidla 2 350 mm
Výška vozidla 2 885mm
Rozvor 4 350 mm
Provozní/Povolená hmotnost 5120/7200 kg
Obsaditelnost 32 celkem z toho 19+1 k sezení
Výkon elektromotoru 50/100 kW
Kapacita baterie 78 kWh
Standard dobíjení 3f průmyslová zásuvka
Rychlost dobíjení z 0 % 6,5 hodiny @ 11kW palubní nabíječce (3f 32A)

Co byste nám řekl k tomuto konkrétnímu kusu a v čem spočívá výhodnost aktuální nabídky?

J.V.: Tento konkrétní kus byl vyhotoven v roce 2011 za účelem prezentací na výstavách a pro zápůjčky potenciálním zákazníkům. Úprava interiéru odpovídá provozu v městě, k dispozici je celkem 20 míst k sezení, vzadu se nachází nízkopodlažní prostor pro jednoho vozíčkáře. S necelými 19 tisíci najetých kilometrů a velmi zachovalým interiérem se jedná o zánovní elektrobus, který nabízíme za cca 50 % původní ceny.

Obsahuje tato cena baterii a má se potenciální zájemce obávat jejího pětiletého stáří?

J.V.: Zájemce o midibus nemusí otázku stavu trakční baterie ve voze řešit, neboť původní baterie byla letos vyjmuta a použita do vlastního projektu EVC. Jako zkušený výrobce baterií pro elektrobusy (zákazníky mimo jiné plzeňská ŠKODA nebo SOR Libchavy) tak nabízíme kupci vozidla baterii novou s ještě lepším poměrem cena/výkon. S energií 78 kWh nabídne vozidlo reálný dojezd 145 km na jedno nabití, a to včetně zimních provozů, neboť ohřev salonu je zajišťován samostatnou vytápěcí jednotkou. Vzhledem k tomu, že se bude jednat o čerstvou baterii, nabídneme kupci možnost rozšíření záruky na baterii až na 5 let provozu.

midibus-evc-group-prode-displej

Fotografie displeje zobrazující status trakční baterie a elektropohonu, pořízená pracovníky fy ARRIVA Morava a.s. během testování elektrobusu v Jeseníkách v roce 2013 na testovací trase Karlova Studánka – Ovčárna.
foto: EVC Group

Lze na toto vozidlo čerpat státní dotace?

J.V.: Vzhledem k najetým kilometrům na tento akční kus již bohužel nelze. Věříme přesto, že koncová cena bude díky slevě za „ošoupání pneumatik“ neméně zajímavá! Při této příležitosti zároveň zmiňuji, že na nové elektrické midibusy EVC FIRST mohou nově obce a obcemi zřizované organizace čerpat dotaci od MŽP ve výši 800 000 Kč.

Kde lze vozidlo prohlédnout a jak vás kontaktovat?

J.V.: Vozidlo lze po domluvě prohlédnout v rámci sídla EVC GROUP v Hulíně nedaleko Kroměříže, sídlíme kousek od sjezdu z D1. Zájemci o toto vozidlo nebo další z nabídky EVC GROUP se mohou obrátit přímo na pana Vejbora na e-mailové adrese: jan.vejbor@evcgroup.cz.

placená inzerce
Zpět na HybridPřidat komentář
Obrázek uživatele PaRi

Pěkné.

---

www.xpari.cz
Škoda CitigoE iV (12000 km)


ChargeUp! - Komplexní dodávka dobíjecích stanic a souvisejících služebNabíječky elektromobilů CircontrolVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.Autonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobile-station