Europcar bude půjčovat elektrické dodávky

Ivo Hradil - 06 Květen 2011

Mercedes-Benz Vans, výrobce užitkových , podepsala memorandum o porozumění s lídrem na trhu autopůjčoven, firmou Europcar. Společnými silami se obě firmy zaměří na využití lehkých užitkových ve městech.   
Vito E-Cellobrázek: daimler.com

Podle uzavřené dohody dodá ještě letos německý gigant několik vozidel Mercedes-Benz pobočkám Europcar v a . Tyto exempláře budou poskytnuty zákazníkům k vyzkoušení a k zaznamenání jejich reakcí.

„Elektrická mobilita se stále více stává důležitým faktorem pro města a příměstské oblasti. Musíme nalézt řešení ke snížení nejen u hromadné dopravy osob, ale také u doručování zboží,“ řekl Andreas Burkhart, vedoucí prodeje u Mercedes-Benz Vans.

„My jsme již připraveni toto řešení nabídnout právě ve formě našeho vozu pro každodenní použití Mercedesu Vito E-Cell. Společně s partnery z firmy Europcar ukážeme veřejnosti jak lze optimálně používat a pronajímat zákazníkům,“ dodal Burkhart.

Elektrická Vito E-Cell má pod podlahou nákladního prostoru umístěnou 36kWh lithium-iontovou baterii, která vozu dodá na přibližně 130 km jízdy. Srdcem automobilu je s výkonem 60 kW a točivým momentem 280 Nm.

Maximální rychlost byla vzhledem k účelu využití dodávky omezena na 80 km/h. Tímto opatřením byl zaručen co možná nejdelší dojezd.

„Europcar už dlouho věří, že udržitelný způsob mobility spočívá v elektrických automobilech a jsme odhodláni podpořit jejich včasné přijetí. Dnes s potěšením oznamujeme partnerství se společností . Díky tomuto partnerství budeme i nadále moci poskytovat nejekologičtější možná řešení mobility,“ řekl Rafael Girona, provozní ředitel Europcar.

planetbenz.com
Zpět na HybridPřidat komentář
Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

dobry den sem chcel zeptat v kolik bude stoit mesic dodavku pucit

Obrázek uživatele Ivo Hradil

Dobrý večer, cena ještě nebyla určena, ale asi to nebude nic levného, když při týdenním pronájmu dieselového Vita zaplatíte za den okolo třech tisíc korun.


ChargeUp! - Komplexní dodávka dobíjecích stanic a souvisejících služebNabíječky elektromobilů CircontrolVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.e-stationAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobil