Elon Musk: Tesla 30. dubna odhalí zásadní nový produkt

Jan Horčík - 30 Březen 2015

, šéf automobilky Tesla Motors, ohlásil, že firma už 30. dubna ohlásí novou produktovou řadu. A nebude to auto. Je víceméně jasné, že půjde o slibované baterie pro domácnosti a průmysl.auto Tesla Motors SolarCity domácí ukládání energie

Tesla Motors už dnes dodává domácí úložiště baterie ve spolupráci se spřátelenou společností SolarCity, která v instaluje domácí solární elektrárny
foto: Tesla Motors/SolarCity

Systémy pro ukládání energie z obnovitelných zdrojů, zejména , jsou dnes jedním z nejrychleji se rozvíjejících odvětví. A platí to jak pro domácnosti, tak i průmysl.

Ostatně, když aktuálně malá česká firma z Valašského Meziříčí vyvinula zařízení, které usnadňuje cestu k ostrovním systémům, strhnul se o něj ihned obrovský zájem. Je jasné, že i o nové domácí baterie značky Tesla bude obrovský zájem.

Tesla tak po automobilovém průmyslu hodlá "rozvrátit" i další průmysl, a to energetiku. Ta se totiž definitivně stává decentralizovanou a opouští jedno staletí zaběhnutý systém velkých centrálních výroben elektřiny.

Elon Musk
Zpět na HybridPřidat komentář

Ať už je to jak chce, domácí cenově přístupné baterie mohou změnit veřejné mínění na OZE stejně radikálně, jako ho změnila Tesla a Nissan na ektromobilitu. Nejdřív padla u FVE cena, teď zřejmě padne nemožnost čerpat energii kdy je potřeba a částečně padne i nerovnoměrnost výroby (zima-léto ještě asi ne, to bude složitější). Ještě by to chtělo běžně alespoň 30% účinnost. :-)

---

hariprasad

Obrázek uživatele den

Odmietam verit, ze to budu tieto baterie :-) IMHO by ich nepredstavovali vo svojom dizajnerskom studiu.

https://twitter.com/elonmusk/status/582581865682350080
Major new Tesla product line -- not a car -- will be unveiled at our Hawthorne Design Studio on Thurs 8pm, April 30

Napadlo ma, ci by to nemohla byt ta roboticka nabijacka, ktoru uz davnejsie Musk spominal.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

TAKY SI ŘÍKÁM ŽEJO! TY BATERKY JSOU UŽ 2-MĚSÍČNÍ CELKEM TUTOVKA, TAKŽE ŽÁDNÝ PŘEKVÁPKO. Na květen Elon vypadá to chystá nějakej pořádnej vodpich ;-)

Na kazdy dom namontovat veternu elektraren + solarne panely a tesla bateriove ulozisko a clovek bude vyuzivat zelenu energiu. Kazdy si este vykope maly potok pri dome aby mal aj mlyn a este k tomu vodnu elektraren,takze suhrn zelenych elektrarni pre domov.
Vitajte v 21.storoci.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Získat a akumulovat rozptýlenou energii z okolního prostředí, je vrcholně sofistikovaná záležitost, ke které se lidstvo propracovalo teprve nyní. Nevím proč ta ironie o 21. století.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

větrnou vertikální bezhlučnou a solární kombo foto/termo krytina = 2.generace solarcity 2016 ;-)
Konečně něco pořádnýho pro život, ne jako brambopop i8 či ŠÁDEŠOLICH :-))))))))

Toto by sa vám možno páčilo:
http://www.greenoptimistic.com/costa-rica-renewable-energy-2015/#.VRo8tNLkfXo

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

ekobydleni.eu/vetrna-energie/eddy-gt-vetrna-turbina-do-mesta


Nabíječky elektromobilů CircontrolVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.Sleva na profesionální nabíjecí stanici Webasto Livee-station